Şimdi Ara

2799 TL Acer A315-42 AMD Ryzen 5 3500U/2GB 540X/4GB/256GB SSD/15.6' FHD/802.11ac (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
16
Favori
57.528
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ramin yetersizliğinden dolayı tarayıclar çöküyor. Ssd ye sanal bellek kursam zararlı olur mu?
  • Snellman kullanıcısına yanıt
    Modlu 1903 dark slim versiyonu kuruluyken bende de tüm tarayıcılar çöküyordu. Windosun kendi 1903 sürümünü kurdum çökme sorunu kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_mentor -- 23 Ekim 2019; 18:45:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hdd eklemek istiyorum... aparat ve hdd öneriniz var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Snellman

Ramin yetersizliğinden dolayı tarayıclar çöküyor. Ssd ye sanal bellek kursam zararlı olur mu?
    olmaz.
  • arkadaşlar bu laptop ile şu ->https://www.hepsiburada.com/hp-15-db0060nt-amd-ryzen-3-2200u-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-6sq23ea-p-HBV00000INHK5?magaza=Teknorya laptop arasında kaldım. bunda işlemci önde , temel programlama için kullanılacak. Aradaki fark için bu işlemci değer mi sizce ? birde hpnin 320 tl iadesi olacak 2350 gibi bir rakama gelmiş olacak.
  • Kingston 2666 Mhz ram taktım Frequency değerleri neden bu şekilde görünüyor olabilir?
    2799 TL Acer A315-42 AMD Ryzen 5 3500U/2GB 540X/4GB/256GB SSD/15.6" FHD/802.11ac
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_mentor

Modlu 1903 dark slim versiyonu kuruluyken bende de tüm tarayıcılar çöküyordu. Windosun kendi 1903 sürümünü kurdum çökme sorunu kalmadı.
    Hocam sanal bellek kurdum düzeldi. Sizde de 1903 dark slim kuruluyken ısınma oluyor muydu ?

Fan sesi hiç gelmiyor sadece yakınlaşınca geliyor. A S P I R E yazısı olan kısım biraz sıcak, klavyenin aşağısına doğru giderek soğuyor.
  • Snellman kullanıcısına yanıt
    Fazla ısınma hissetmedim ben.
  • almayı düşünen arkadaşlar için söylüyorum kesinlikle fiyat performans olarak alternatifi yok. en yakın alternatif 720p ekrana sahip. ips olmasını isterdim ama 1080p olmasını ips olmasına tercih ederim açıkcası. hem 1080p hem ips hem ryzen5 olan makinalarda +1000 tl demek. 4-5k bütçesi olanlar başka laptoplara baksın ama bütçesi 3-3.5 olan kişiler için bence şu an daha iyisi yok . tek uyuz olduğum şey vega 8 rx540 arasındaki geçişler pc hangisini kullanıyor anlayamıyorum vega 8 i kaldırmak da mümkün değil biraz gıcık oldum ona

• alper3333 kullanıcısına yanıt
    Hocam AMD Radeon driverini kurunca gelen uygulamada hangi uygulamanın vega8 hangi uygulamanın rx540 kullandığını görebiliyoruz. Benim çözdüğüm kadarı ile sadece oyun ve grafik gücü istiyen uygulamalarda rx540'ı kullanıyor. Onun dışında windows dahi vega 8 ile çalılıyor. (ki bu 4 gb ramdan yaklaşık 512 mb ramin vega 8' ayrılması demek.) Ve bu ayarlarıda değiştirme yolunu ben bulamadım.

2799 TL Acer A315-42 AMD Ryzen 5 3500U/2GB 540X/4GB/256GB SSD/15.6" FHD/802.11acBende görünen ayarlar bu şekilde.

Onun dışında benim en gıcık olduğum şey numpad'da "0" ile "." nın yer değişmiş olması.
    Ha bir de F tuşlarını kullanmak için "fn" tuşuna basmamız gerekiyor. Normalde tam tersi olmalı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmeturan -- 27 Ekim 2019; 22:51:54 >

• Ahmeturan A kullanıcısına yanıt
    Fn tuşlarının yerlerini biostan değiştirebilirsiniz. Media key gibi bir şey yazması lazımdı adı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Touchpad sürücülerini yükledik ama touchpad çalışmıyor. Aygıt yöneticisinde de göstermiyor. Windows kurulumu sırasında da çalışmıyor. Çözümünü bilen var mı?

Edit : Son sürüm windows ile sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geryeon -- 28 Ekim 2019; 10:8:28 >
  • 8 gh ram ve windows 10lu model 3400 tl nasıl iyi mi?
    https://www.vatanbilgisayar.com/acer-a315-amd-ryzen-5-3500u-2-1ghz-8gb-256gb-ssd-15-6-2gb-w10-notebook.html

• Arkadaşlar ben bu bilgisayarı yeni aldım.
    2 konuda yardımınız lazım.
    - Ram'i arttırıp 8 yapmak istiyorum. 4 GB olarak cihaza uyacak bir ram önerir misiniz.
    - Depolama yetersiz benim için. 500 GB HDD eklemeyi düiünüyorum. Önerdiğiniz bir HDD var mı.

Ayrıca şunları yap diyeceğiniz şeyler varsa cevaplarınızı bekliyorum.
  • SudaEriyenAspirin kullanıcısına yanıt
    Bence çok iyi. Hem orijinal windows hemde +4gb ram, toplasan 400 tl yapmaz.

• Cihazın satış sitesinde ramin 2133 Mhz olduğunu ama kendim baktığımda 2400 Mhz olduğunu gördüm. Cl değeri 17 imiş zaten.

2133 olsa bile 2400 ram taksam ikisi de 2133 de çalışır.

Ben gittim 2400 Mhz Cl17 8gb ram siparişi verdim 227 tl ye.

https://urun.n11.com/bellek-ram/kingston-8gb-ddr4-2400mhz-notebook-sodimm-bellek-kvr24s17s88-P324314448

Normalde 237 tl, kuponla 227 tl oldu.

HDD yi bende eklemek istiyorum onun için ayrı aparat lazımmış. Elimde 1tb disk var kutu ile kullanıyorum şimdilik.

• Rami aldım da arka kapağı sökemedim. Vidaları söktüm ama kapağı çıkaramadım. Nasıl yapılıyor bilen var mı ?

• kredi kartını kullan :)
  • ilhan.44 İ kullanıcısına yanıt
    Kullandım da çok sert. İki üç parçayı kırdık iyi mi

• Ben kredi kartı kullandım daha ince bişey olursa daha iyi olur kart biraz uğraştırıyor nazik olmak lazım. İnternette videosu var bu arada ama Acer a315 42 olarak değil başka bi model olarak sökmüşler. Bu arada bataryayı nasıl iptal edebiliriz arkadaşlar? Sürekli masa üstünde prizde kullanıyorum boşu boşuna batarya eriyor ısınma vs yapıyor. Ne yapabiliriz pil konusunda?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.