Şimdi Ara

2700X > 8700K (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
3.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nothingtodeclare

Bende tam sizin dediğiniz gibi yazıcaktım genelde ryzen kullanan üyeler elinde olmayan ryzen işlemciler için konu açıyor , kullanmadıgı görmediği ryzen işlemci için savaşıyor burda değişik , bu hocamıza sorsan elinde max 1600 vardır ama boyundan buyuk işlere peşinde netteki bench sonuçlarıyla konu açıyor ve başka bir firma kötülüğü değişik bir durum ,

Benim arkadas için paylaştığım ss başka bir olaydı ; delid konusuna girip ryzen demiş kimse tınlamayınca buraya gelmiş ona güldük dün biraz yoksa ezmedik arkadaşı normaldir ,

Önceki nicki ne öncesen kimmiş yada ek hesabı vardır bizi bağlamaz

Kendisine hayırlı başarılar
    Daha ne kadar saçmalayabilirsin diye merak ediyorum ama sınırı yok sanırım. Delid neden yapılıyor? intel in lehim yapma zahmetinde bulunmadığı ve direk kıytırık macunla gönderdiği işlemciler ısınıyor diye bu kadar basit. Peki aynı saçmalığı AMD yapıyor olsa ne diyecektiniz? forumda sürekli konusu açılmayacak mıydı? ''ama AMD işlemciler de lehim yok hede hödö'' peki bunu 2000-3000 TL verdiğiniz ve garantiyi bitirme pahasına üstüne para vererek delid yaptığınız intel için neden söylemiyorsunuz acaba? sonra fanboy deyince kızıyorsunuz kızmayın kardeşim ağır fanboysunuz ben AMD nin bir yanlışını görsem onu da yerden göğe kadar eleştiririm ama siz öyle yapamazsınız gelip burada boş boş ''diğer konuda ryzen dedi iplenmedi eheheeh ne alaka ryzen ehehe'' ulan ne alakası mı var! 400$ a işlemci alıyorsun lehimsiz kıytırık macunla satılıyor 100$ lık Ryzen 1200 de bile lehim var bunu eleştireceğiniz yerde eleştiren adama sığır gibi gülüyorsunuz

• Tamam hocam sakin ol
    Sert yaptın kendince anladım devam et sen bu kafayla hayatında sadece youtube incelemesinde gördüğün bi işlemci için saldırmaya devam et
    İnşallah alırsında 2700 rahatlarız konu açmazsın post kasmazsın
  • çok güzel yaklaşım ile açıklamışsınız.
    kuzenime aldığımız 2700x(ve 960 evo)gerçektende beklentimizin ilerisinde ihtiyacımızı görüyor.
    render da önceki 3770k dan tam 3 kat daha hızlı sonuç çıkartıyor (ocsiz)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2700X > 8700K
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

2700X > 8700K

Almanların kafa daha çok çalışıyor galiba

• en kurnaz ingilizler çıktı. 1nci sıraya i5'i koymuş i7 nin durumu içler acısı.

2700X > 8700K
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Paran varsa Intel devri geçeli çok oldu fanboy kardeş. Ayrıca AMD yi savunacaz tabi inteli savunacak halimiz mi var? neyini savuncan intelin? 2.nesil dahil 7-8 yıldır 2 core i3, 4 core i5 serisinden sıkılmadın mı? adamlar sana 6 nesil boyunca 2 çekirdek i3, 4 çekirdek i5, yine 4 çekirdek i7 yi çok güzel ısıtıp ısıtıp sattı o dalga geçtiğiniz AMD olmasa şuan hala 4/4 i5 8400, 4/8 8700K kullanıyordunuz kalkmış burada boş boş konuşuyorsun. Ne oldu ya bunca yıldır çizgisini bozmayan intel 1,5 yıl içinde önce 6/12 daha sonra 8/16 yı xtreme sınıfı olmadan kullanıcılara sunmaya başladı hayırdır? acaba neden? bence Ryzen ile alakası yok sizi çok seviyor

Alıntıları Göster
    "AMD olmasa şuan hala 4/4 i5 8400, 4/8 8700K kullanıyordunuz" bunu nereden biliyosun sen kahin misin? AMD sanki yeni kurulmuş İntel bunu görünce çeki düzen vermiş gibi konuşuyosun. İntel her zaman piyasanın sahibiydi. 2000 li yılların başında o çok övdüğün AMD ısınma sorununu 5 yılda çözebildi daha sonra bi 10 yıl sürücü sıkıntısı yaşattı kullanıcılarına. Yıl olmuş 2018 hala laptoplarda adam akıllı AMD işlemcisi göremiyoruz. AMD iyi işlemci üretiyosa eğer o teknolojisi varsa laptoplarada üretmeli, laptoplara üretemiyosa bu firmada bir sıkıntı var. Ben İntel fan boyu değilim yıllarca AMD de kullandım sıkıntılarını da çok çektim sağolsun hatta AMD kullandığım zamanlarda bende bir dönem AMD yi övdüm durdum daha sonra düşündüm bu işlemci bana sıkıntıdan başka bir şey vermiyor neyini savunacam dedim çünkü ben AMD almıştım diğer rakiplere hiç bakmadan en iyisi AMD diyodum çünkü o kadar para vermiştim tabiki savunacaktım, İntel kullanınca aradaki farkı çok iyi anladım adamlar işini yapıyor. 4/4 de olsa 4/8 de olsa benim işimi gayet güzel görüyor mu ben ona bakarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeautifulSwitzerland

Bu işlemcileri alıp 1080p de oyun oynayan adam da enteresan zaten

Bu arada amd nin AM4 soketine uyumlu en az 2 işlemci ailesi daha çıkaracağını yazmamışssın. Anakart ta uzun ömürlü
    Sayın çok sevgili dahi, ekran kartları 4K 144FPS vermeye başlayınca zaten gene fps farkı olacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav he he. Suan amd de 8700k ile yarisacak bir islemci yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: n0fx

Hani sen intel alanları anlamıyosun ya bende ölümüne AMD savunucularını anlamıyorum. Paran varsa İntel alırsın paran yoksa Amd alırsın. Fakir edebiyatı yapmanın alemi yok. Ayrıca bilgisayarı program kullanmak için alıyosanız İntelden başkasına bakmayacaksınız. Program için AMD öneren olursada "he" diyip yanından yavaş yavaş uzaklaşmanızda fayda vardır.
    Program için tabiki AMD.

Aksini iddia eden varsa hızlıca koşarak uzaklaşmak lazım. Özelllikle son seride oyun dışında hemen herşeyde ciddi üstünlüğü var.

Oyun içinse Intel zaten alınmaz.

AMD yi savunuyorum çünkü AMD biterse hepimiz biteriz. AMD demek can-ciğer demek.

Oyun içinse yine gerçek seçeneğimiz AMD. AMD en üst seviyede işlemcisi ve ekran kartı ile ne oynatıyorsa onu alırsın. Mantık bunu gerektirir.

Intel seçenek olarak düşünmek yanlış.

Intel ne yahu ?

Sürekli sahte test sonuçları paylaştıran,
    firmalara her türlü baskıyı uygulayan,
    bilinçli biçimde gereğinden hızlı eskitme politikası uygulayan,
    markasız kartların basımına neden olmuş,
    kullanıcıların güvenliğini tehlikeye atmak pahasına işlemciyi hızlandırmak için bi ton arka kapı bırakan firmayı insanlar savunurken neden benim gibi insanlar AMD diyor anlarsınız.

Paran yoksa AMD mi alırsın ? Paran yoksa gofret dahi alamazsın. Burda demek istediğimi anlar umarım mesajı okuyanlar.

Yahu Intel'in yaptığının onda birini mahalle bakkalınız yapsa bir daha ne alışveriş eder ne yüzüne bakarsınız.

Intelin uğruna ölüyorsunuz.

• quote:

"AMD olmasa şuan hala 4/4 i5 8400, 4/8 8700K kullanıyordunuz" bunu nereden biliyosun sen kahin misin? AMD sanki yeni kurulmuş İntel bunu görünce çeki düzen vermiş gibi konuşuyosun. İntel her zaman piyasanın sahibiydi. 2000 li yılların başında o çok övdüğün AMD ısınma sorununu 5 yılda çözebildi daha sonra bi 10 yıl sürücü sıkıntısı yaşattı kullanıcılarına. Yıl olmuş 2018 hala laptoplarda adam akıllı AMD işlemcisi göremiyoruz. AMD iyi işlemci üretiyosa eğer o teknolojisi varsa laptoplarada üretmeli, laptoplara üretemiyosa bu firmada bir sıkıntı var. Ben İntel fan boyu değilim yıllarca AMD de kullandım sıkıntılarını da çok çektim sağolsun hatta AMD kullandığım zamanlarda bende bir dönem AMD yi övdüm durdum daha sonra düşündüm bu işlemci bana sıkıntıdan başka bir şey vermiyor neyini savunacam dedim çünkü ben AMD almıştım diğer rakiplere hiç bakmadan en iyisi AMD diyodum çünkü o kadar para vermiştim tabiki savunacaktım, İntel kullanınca aradaki farkı çok iyi anladım adamlar işini yapıyor. 4/4 de olsa 4/8 de olsa benim işimi gayet güzel görüyor mu ben ona bakarım.

Alıntıları Göster
    Yıl olmuş 2018 laptoplarda amd yi göremiyorsun değil mi ? Intel ile microsoft ne haltlar karıştırıyor bir bilsen.

Son seride dehşet bir güç verimlilik oranı var. Aynı şey intelde olsa hemen tüm laptoplar yeni seri ile çıkardı ama amd olunca bi kaç modelde yer alabiliyo ancak. Yenilerde bunu kırmak için uğraşıyor AMD.

Bu çok iyimiş tüm laptoplara takalım hadi ??? Böyle yürümüyor işler. Paranın gerçek karşılığı AMD dir.

"AMD olmasa şuan hala 4/4 i5 8400, 4/8 8700K kullanıyordunuz"

Valla işin kısası çok daha önceleri olduğu gibi kucağa oturuyorduk hep beraber.

"AMD sanki yeni kurulmuş İntel bunu görünce çeki düzen vermiş gibi konuşuyosun."

Yeni kurulmuş olmasına gerek yok. Yeni seri çıkarması yetiyorda artıyor bile.

• Genelde hep bir masa üstü sistem kuracak param vardır.parasi olan Intel alır falan hikaye.insanin parası olması başka birşey enayi yerine konması başka birşey.intel yada AMD alın demiyorum canı isteyen istediğini alır ama şu anda işlemci olarak AMD de intelle rakabet edebilecek gayet güzel işlemciler çıkarttı.

• os_lnx kullanıcısına yanıt
    Kimsenin Intel veya AMD uğruna öldüğü felan yok (0 Kelvin, gecekoklayıcısı, Mete ve siz hariç, Intel tarafında ise Zafer Korkmaz var).

Doom getiririm ağzından AMD lafı eksilmez, GTA5 getiririm "All hail Intel+Nvidia" dersin. Bu işler böyledir, sana en çok faydası dokunanı översin rakibini çamurlarsın (Bunu size değil genel olarak yazdım, istisnalar var onlara selam olsun). Gerçi yazdıklarınızla fanboylukta bayrak taşıdığınızı belirttiniz ya neyse

Program işi çetrefilli biraz, AMD özürlü olanlar da var illa AMD isteyen de.

Oyunu tartışmayacağım bile aklı olup AMD fanboyu olmayan herkes Intel diyecektir.

Intel çakal bir firma doğrudur en kral Intel fanboyu bile bunu reddetmeyecektir AMA bu AMD'yi melek yapmaz (bkz 4xx anakart itelemek ve bunu "düzeltilmiş anakart" ayağına yapma, FX serisi hakkında yalan söylemek vs.). Çakallardan en iyi paketi kim sunar o tartışılır.

İşlemci açıklarından o kadar dertliyseniz sizi aynı şekilde veri sızdıran Apple, Google, Facebook, Microsoft ürünlerinden uzak durmaya davet ediyorum. Verilerimi alıp bir taraflarına IKEA kitapçığını okuyarak monteleyebilirler .

Paran yoksa dan kasıtın fakirsen olacak bunu 5 yaşındaki bebe bile bilir.

• 2700x ile 8700k aynı sınıfta gibi gözükmesine rağmen bence karşılaştırılacak işlemci değiller. Aynı kullanıcı kesimine hitap etmiyorlar çünkü. Render, yayın, yarı/tam profesyonel işlerde kullanacak adam 8700k nın yüzüne bakmaz bile. Sadece oyun oynayacak adam da 2700x değil max 2600 alır. Ötesinde daha iyi oyun performamsı yok çünkü. Hem oyun hem render gibi karma kullanacak adam oyunlarda max performansı aramıyorsa yine 8700k almaz 2700 alır. Kısacası 8700k sadece oyunda en üst seviyeyi arayan adam içindir. Ha bir de zamanında i3 i5 almış kişiler için zorunlu upgrade seçeneğidir. Başka kimseye hitap etmez. 8700k nın o yüzden ryzen tarafında bir rakibi olduğunu düşünmüyorum. Oyunda tartışmasız üstün. Renderda fiyatına göre tartışmasız geride. İki türlü de karşılaştırışacak denk bir rakibi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anti Fanboy

Kimsenin Intel veya AMD uğruna öldüğü felan yok (0 Kelvin, gecekoklayıcısı, Mete ve siz hariç, Intel tarafında ise Zafer Korkmaz var).

Doom getiririm ağzından AMD lafı eksilmez, GTA5 getiririm "All hail Intel+Nvidia" dersin. Bu işler böyledir, sana en çok faydası dokunanı översin rakibini çamurlarsın (Bunu size değil genel olarak yazdım, istisnalar var onlara selam olsun). Gerçi yazdıklarınızla fanboylukta bayrak taşıdığınızı belirttiniz ya neyse

Program işi çetrefilli biraz, AMD özürlü olanlar da var illa AMD isteyen de.

Oyunu tartışmayacağım bile aklı olup AMD fanboyu olmayan herkes Intel diyecektir.

Intel çakal bir firma doğrudur en kral Intel fanboyu bile bunu reddetmeyecektir AMA bu AMD'yi melek yapmaz (bkz 4xx anakart itelemek ve bunu "düzeltilmiş anakart" ayağına yapma, FX serisi hakkında yalan söylemek vs.). Çakallardan en iyi paketi kim sunar o tartışılır.

İşlemci açıklarından o kadar dertliyseniz sizi aynı şekilde veri sızdıran Apple, Google, Facebook, Microsoft ürünlerinden uzak durmaya davet ediyorum. Verilerimi alıp bir taraflarına IKEA kitapçığını okuyarak monteleyebilirler .

Paran yoksa dan kasıtın fakirsen olacak bunu 5 yaşındaki bebe bile bilir.
    Uğruna ölmek derken senden bahsetmiyorum. Mesaj sana yazılmış gibi oldu ama geneldir kendileri.

Söz konusu oyun ise çözüm amd + amd dir daha olmadı amd + nvidiadır. Aklı başında herkes intelin bir aldatmaca olduğunu bilir.

AMD fx serisinde yalan söylemedi. Kendi ürününün ne kadar iyi olduğunu anlattı.

Kendi ürününü öne çıkarmak başka, illegal her türlü yola başvurarak rakibini saf dışı bırakmak bambaşka.

Kendisinde ki ardı kesilmeyen arka kapılar ortaya çıkınca AMD de 13 açık var diye haber yaptırmıştı.

O söylediğin olay intel için çok olağan bişey mesela. % de bir kaç oc li işlemciyi stockmuş gibi sunuyor herkesde öve öve bitiremiyor.

AMD yaparsa iteledi oluyor. Intel yaparsa ooooo ne yapmış ya. Adamlar %1 performans artışı getirmiş. Tam %1 abi. "HA" yapınca %2 oluyormuş.

Oyunlarda tam 5 fps yapıyor. Dile kolay 5 fps... Falan feşmekan.

İşler böyle yürüyor malesef. Yalan söylemezsin ama kendinide üzmezsin. Ticarette böyledir bu. Ama Intel ' in yaptığı bambaşka birşey

Mesela bana en fazla faydası dokunanı övüp karşı tarafıa çamur atmam. AMD yi över Intel'i her türlü gömerim. Çamur atarım çünkü kendisi

her türlü çamurdur bana göre öyle böyle değil.

Para konusunuda anlatamamışım. Parası olan veya olmayan değil mesele. Alternatif düşünen ve düşünmeyen var. Parası olan veya olmayan değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

Yıl olmuş 2018 laptoplarda amd yi göremiyorsun değil mi ? Intel ile microsoft ne haltlar karıştırıyor bir bilsen.

Son seride dehşet bir güç verimlilik oranı var. Aynı şey intelde olsa hemen tüm laptoplar yeni seri ile çıkardı ama amd olunca bi kaç modelde yer alabiliyo ancak. Yenilerde bunu kırmak için uğraşıyor AMD.

Bu çok iyimiş tüm laptoplara takalım hadi ??? Böyle yürümüyor işler. Paranın gerçek karşılığı AMD dir.

"AMD olmasa şuan hala 4/4 i5 8400, 4/8 8700K kullanıyordunuz"

Valla işin kısası çok daha önceleri olduğu gibi kucağa oturuyorduk hep beraber.

"AMD sanki yeni kurulmuş İntel bunu görünce çeki düzen vermiş gibi konuşuyosun."

Yeni kurulmuş olmasına gerek yok. Yeni seri çıkarması yetiyorda artıyor bile.

Alıntıları Göster
    Laptop konusunda intel ile microsoft ne haltlar karıştırıyomuş bilmiyorum bir anlatsanda dinlesek. Laptop alacak olsan sen bile AMD laptop almazsın laptoplarda o kadar kötü hala paranın hakkı AMD diyosun. Büyük laptop üreticilerinin AMD kullanmaması bence çok çok normal artık hem AMD işlemcili laptoplar satılmıyor çünkü kullanıcılar artık neyin ne olduğunu biliyor.

Senin savunduğun şeyler hep hayal ürünü AMD olmasa İntel bize geçirirdi, AMD olmasa hala şunu şunu kullanıyor olurdun demen yerine olan şeyleri dile getirin. İntel olmasaydı AMD 10 yıl önceki teknolojiyi 2018 yılında vermeye kalkardı desem yok olur mu öyle şey dersiniz ama ne hikmetse AMD hayalleri hep gerçek oluyor çünkü siz kahin gibi bir şeysiniz. Bu kahinliğinizi AMD yi savunmak yerine gerçek hayatta kullansanız başarılı olacağınızı düşünüyorum.

AMD yeni seri çıkarıyomuş bu yeterde artarmış tabi ki çıkaracak, İntel aldı başını gitti hadi çıkarmasın rekabet etmesin var mı böyle bir savunma şekli.

• quote:

Laptop konusunda intel ile microsoft ne haltlar karıştırıyomuş bilmiyorum bir anlatsanda dinlesek. Laptop alacak olsan sen bile AMD laptop almazsın laptoplarda o kadar kötü hala paranın hakkı AMD diyosun. Büyük laptop üreticilerinin AMD kullanmaması bence çok çok normal artık hem AMD işlemcili laptoplar satılmıyor çünkü kullanıcılar artık neyin ne olduğunu biliyor.

Senin savunduğun şeyler hep hayal ürünü AMD olmasa İntel bize geçirirdi, AMD olmasa hala şunu şunu kullanıyor olurdun demen yerine olan şeyleri dile getirin. İntel olmasaydı AMD 10 yıl önceki teknolojiyi 2018 yılında vermeye kalkardı desem yok olur mu öyle şey dersiniz ama ne hikmetse AMD hayalleri hep gerçek oluyor çünkü siz kahin gibi bir şeysiniz. Bu kahinliğinizi AMD yi savunmak yerine gerçek hayatta kullansanız başarılı olacağınızı düşünüyorum.

AMD yeni seri çıkarıyomuş bu yeterde artarmış tabi ki çıkaracak, İntel aldı başını gitti hadi çıkarmasın rekabet etmesin var mı böyle bir savunma şekli.

Alıntıları Göster

Var. Yazının sonunda nalatayımda öğren.

Dönen oyun ggayet belli.

daha önce firmalar baskı yapıp nasıl amd için anakart ürettirmediyse üreticilerle ve microsoftla yaptığı iş birliği dahilide kendi borusunu öttürüyor.

Son işlemciler çok iyi bir güç/performasn oranıyla geldi. Aynı verimlilik intel serisi ile geldiğinde tüm laptoplar intele geçecek ama AMD de olunca işler zorlaşıyor.

Bunca iyi bir güç tekitimi performans oranıyla gelen işlemcilerin laptoplara geçmemesinde ki neden nedir ?

Performans mı ? AMD nin başarısızlığı mı ?

Hadi canım..

Diyorsun ki Intel aldı başını gitti, AMD çıkartmasın hadi..

Çıkartamaya bilirdi.İflas edebilirdi AMD. O zaman hep birlikte kına yakardık değil mi ?

Öyle savunma şeyli yokta AMD yeni firma sanki diye bir savunma şekli var öyle mi?

AMD yeni serileri çıkarmasa intel bu denli adım atmazdı. İşlemci piyasaında ki fiyatlarda çok daha yüksek olurdu.

Intel mümkün olduğunca üretimi kısıp yeni seri veya işlemci çıkarıp fiyatı tutabilidği kadar yüksekte tutar.

AMD ise talebe cevap vermeye çalışır.

Yani iyi işlemci çıkardım çok iyi artık her platformda kullanılacak diye birşey yok.

Oyun üreticileri bile artık sıkıldı ve alternatif arıyorlar.

AMD + linux tarafına yöneliyorlar. AMD + AMD ye yönelik teknolojiler. (Vulkan gibi) Yada biraz daha bağımsız diğeceğimiz bu teknolojilere yönelmeye çalışıyorlar.

Intelin tam bir tek el yaratma girişiminden kimse memnun değil. Ama kolay olmuyor. Yıllardır oluşan bazı yargıları değiştirmek.

Ama inanıyorum olacak olacak.

Umarım vulkan hakkında gereksiz bir tartışma başlatmazsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi os_lnx -- 7 Ekim 2018; 16:34:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

Var. Yazının sonunda nalatayımda öğren.

Dönen oyun ggayet belli.

daha önce firmalar baskı yapıp nasıl amd için anakart ürettirmediyse üreticilerle ve microsoftla yaptığı iş birliği dahilide kendi borusunu öttürüyor.

Son işlemciler çok iyi bir güç/performasn oranıyla geldi. Aynı verimlilik intel serisi ile geldiğinde tüm laptoplar intele geçecek ama AMD de olunca işler zorlaşıyor.

Bunca iyi bir güç tekitimi performans oranıyla gelen işlemcilerin laptoplara geçmemesinde ki neden nedir ?

Performans mı ? AMD nin başarısızlığı mı ?

Hadi canım..

Diyorsun ki Intel aldı başını gitti, AMD çıkartmasın hadi..

Çıkartamaya bilirdi.İflas edebilirdi AMD. O zaman hep birlikte kına yakardık değil mi ?

Öyle savunma şeyli yokta AMD yeni firma sanki diye bir savunma şekli var öyle mi?

AMD yeni serileri çıkarmasa intel bu denli adım atmazdı. İşlemci piyasaında ki fiyatlarda çok daha yüksek olurdu.

Intel mümkün olduğunca üretimi kısıp yeni seri veya işlemci çıkarıp fiyatı tutabilidği kadar yüksekte tutar.

AMD ise talebe cevap vermeye çalışır.

Yani iyi işlemci çıkardım çok iyi artık her platformda kullanılacak diye birşey yok.

Oyun üreticileri bile artık sıkıldı ve alternatif arıyorlar.

AMD + linux tarafına yöneliyorlar. AMD + AMD ye yönelik teknolojiler. (Vulkan gibi) Yada biraz daha bağımsız diğeceğimiz bu teknolojilere yönelmeye çalışıyorlar.

Intelin tam bir tek el yaratma girişiminden kimse memnun değil. Ama kolay olmuyor. Yıllardır oluşan bazı yargıları değiştirmek.

Ama inanıyorum olacak olacak.

Umarım vulkan hakkında gereksiz bir tartışma başlatmazsın...

Alıntıları Göster
    Dönen oyunlar hakkında kanıtın var mı? yoksa hepsi AMD fanboylarının yarattığı komplo teorileri mi?

Bu soruna aşağıda cevap verecem
    "Bunca iyi bir güç tekitimi performans oranıyla gelen işlemcilerin laptoplara geçmemesinde ki neden nedir ? Performans mı ? AMD nin başarısızlığı mı ?"

Kesinlikle AMD nin başarısızlığı. AMD, 2012-2014 yılları arasında laptop pazarında kendine çok güzel bir yer edinmişti laptop almak için her hangi bir siteye girdiğinde ana sayfaya direk AMD+Ati kombinasyonlu laptoplar karşımıza çıkıyordu. Şimdi ise AMD li laptoplara ulaşmak için arama bölümünden AMD seçmemiz gerekiyor. 2012-2014 yıllarında MSİ, ASUS gibi firmaların AMD+Ati kombinasyonla üretmiş oldukları oyun laptoplarını alanlar bin pişman oldu forumda bile onlarca konusunu görebilirsin. Evet AMD nin kağıt üzerinde özellikleri iyidi ama oyunlarda FPS ler yerin dibine giriyordu, dar boğaza çare bulamadılar, AMD buna rağmen ayda yılda bir sürücü güncelleştirmesi veriyordu ve verdiği güncelleştirmelerde bir işe yaramıyordu bunun gibi sebeplerden dolayı AMD önce müşterilerin güvenini boşa çıkardı daha sonrada laptop pazarını kaybetti ve önümüzdeki yıllarda da AMD nin laptop piyasasını ele geçirmesi çok çok çok çok zor. Size göre laptop piyasasını alır çünkü kağıt üzerindeki verileri çok iyi diyosun bende sana diyorum ki o iyi verilerin hiç birini performansta veremedi halada veremiyor.

Hala diyosun ki AMD olmasa İntel fiyat politikasını şöle şöle yapar. Bende sana diyorum hayal aleminde yaşıyorsun, olasılıklar üzerine konuşuyosun siz hala yok şu baskı yapıyo yok microsoft oyun yapıyo falan hiç öyle bir şey yok kendi kendinizin uydurmaları bunlar. AMD önce geçmişte kullanıcılarına yaşattıkları sıkıntıları bir düşünsün o kadar para verip madur olan insanların hakkını düşünsün. AMD den canı yanan insan kolay kolay AMD ye bir daha para vermez.

• Alın bir 1600 yada 2600 takılın 1 sene 4ghz,seneye de baktınız performans yetmiyor 3.nesil 7nm 3700 falan alırsınız 4.5ghz yapıp çok uzun süre kullanırsınız. Zaten elektronik maşallah ülkemizde hiç ucuzlamıyor millet 2017 de aldığı 1700 ü sıfır aldığı fiyattan pahalıya satıyor haksız da sayılmazlar dolar kaç lira olmuş zararınız da olmaz hem hatta bu gidişle kâr bile edersiniz. Başkanında dediği gibi krizi fırsata çevirin.
  • quote:

Dönen oyunlar hakkında kanıtın var mı? yoksa hepsi AMD fanboylarının yarattığı komplo teorileri mi?

Bu soruna aşağıda cevap verecem
    "Bunca iyi bir güç tekitimi performans oranıyla gelen işlemcilerin laptoplara geçmemesinde ki neden nedir ? Performans mı ? AMD nin başarısızlığı mı ?"

Kesinlikle AMD nin başarısızlığı. AMD, 2012-2014 yılları arasında laptop pazarında kendine çok güzel bir yer edinmişti laptop almak için her hangi bir siteye girdiğinde ana sayfaya direk AMD+Ati kombinasyonlu laptoplar karşımıza çıkıyordu. Şimdi ise AMD li laptoplara ulaşmak için arama bölümünden AMD seçmemiz gerekiyor. 2012-2014 yıllarında MSİ, ASUS gibi firmaların AMD+Ati kombinasyonla üretmiş oldukları oyun laptoplarını alanlar bin pişman oldu forumda bile onlarca konusunu görebilirsin. Evet AMD nin kağıt üzerinde özellikleri iyidi ama oyunlarda FPS ler yerin dibine giriyordu, dar boğaza çare bulamadılar, AMD buna rağmen ayda yılda bir sürücü güncelleştirmesi veriyordu ve verdiği güncelleştirmelerde bir işe yaramıyordu bunun gibi sebeplerden dolayı AMD önce müşterilerin güvenini boşa çıkardı daha sonrada laptop pazarını kaybetti ve önümüzdeki yıllarda da AMD nin laptop piyasasını ele geçirmesi çok çok çok çok zor. Size göre laptop piyasasını alır çünkü kağıt üzerindeki verileri çok iyi diyosun bende sana diyorum ki o iyi verilerin hiç birini performansta veremedi halada veremiyor.

Hala diyosun ki AMD olmasa İntel fiyat politikasını şöle şöle yapar. Bende sana diyorum hayal aleminde yaşıyorsun, olasılıklar üzerine konuşuyosun siz hala yok şu baskı yapıyo yok microsoft oyun yapıyo falan hiç öyle bir şey yok kendi kendinizin uydurmaları bunlar. AMD önce geçmişte kullanıcılarına yaşattıkları sıkıntıları bir düşünsün o kadar para verip madur olan insanların hakkını düşünsün. AMD den canı yanan insan kolay kolay AMD ye bir daha para vermez.

Alıntıları Göster
    Evet var kartım.

Çinden geliyor. Bu kart bana alışverişlerde %5 indirim yapacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi os_lnx -- 7 Ekim 2018; 20:8:45 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.