Şimdi Ara

2700k' dan 5820k' ya geçiş mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar şu anki işlemcim 2700k ve anakartımda asrock oc formula. hiç bir problemim yok. ancak upgrade imkanım çıktı ve bu nedenle sistemi değiştirsem mi diye düşünmeye başladım. işlemci 5820k olacak uygun birde anakart alacam o kadar. ekran kartım gtx 980 ti. ne yapmalıyım sizce

• Hocam bir de en az 500-600 liraya ddr4 bellek alman lazım. bu dediğim fiyat 2x4gb olanlar için. Ama x99 sistem toplayıp 8gb bellek almak olmaz. 4x4gb ddr4 alırsanız fiyat 800 lirayı geçiyor.
  • üstad toplam fark bana 1500 tl ye maal olacak. değer m acaba
  • Degmesine degerde , 2700K hala guclu bir islemci, OC ile kirbaclayinca uzun sure daha goturur bence hic DDR4 masrafina gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazfatih

üstad toplam fark bana 1500 tl ye maal olacak. değer m acaba

Hocam şuan fiyatları en uygun olan yer sinerji. ordan işlemci-anakart-bellek almaya kalksan 2800 lira yapıyor. sen 1500 lira diyorsun bence değer.
  • Ram de almanız gerek.

Çok fazla render alıyorsanız olabilir, onun dışında gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazfatih
    toplam fark bana 1500 tl ye maal olacak. değer m acaba

Değer.
  • beyazfatih B kullanıcısına yanıt
    Biraz daha bekle DDR4 ler standart haline gelsin, intel skylake ' leri çıkarsın.
  • Bence geçilir,

çünkü;

pc ye vergi gelecekmiş.Fiyatlar yükselecek.Bir daha geçme imkanı bulamayabilirsin.DDR4 şuan bildiğim kadarıyla en güncel platform olması lazım.İ7 5820K da intelin en iyi fiyat/performans işlemcisi.5930K ile performansları bir.Fiyatı da 4790K dan çok da fazla değil.Bellek fiyatları da düştü,ddr3 de 16gb bellekler 500 lira civarına satılıyor.Az daha ekleyip ddr4 alınabilir 800 Lira gibi bir fiyata.Ama ilerde ddr4 fiyatı biraz daha düşer gerçi vergi gelecek hepten zamlanabilir.

Herneyse 2011 platformu da sürekli güncel kalan platform.Çünkü üst seviye.İntel üst seviye de zıppırt soket değiştirmiyor.bende şuan 2500k kullanıyorum,param olsa geçerdim x99 a.
  • Oyunlar için gereksiz.
  • Oyun icinse gereksiz olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten 2700k yıllarca kullanmışsın. Eğer yeni ürünleri de o şekil kullanacaksan al derim.
    Vergi zaten gümrüğe geleceği için dışarıdan da alamayacağız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.