Şimdi Ara

27 yaşındayım. Karşı cins ve gördüklerimin özetini geçiyorum. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
39
Favori
42.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
242 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mahmut716

çare rus. ya da ukraynalı
    Slav ırkı diyelim...

Rusların hepsi mütevazi değil ama Ukraynada oran daha büyük.

Onların istediği daha basit şeyler. Öyle ki slav erkekleri içip, işe gitmiyor, çalışıp eve ekmek getirmiyor. Bu da aileye, slav erkeklerine nazaran daha çok önem veren türk erkeklerini daha iyi bir koca adayı haline getiriyor.

2. bir durum da Ramazan Yetgin(kpss-tarih) in anlattığı bir gerçek.

Rusların, 1. dünya savaşı, 2. dünya savaşı, toprak-çiftçi-stalin dönemi derken (belki yanlış hatırlıyorum ama) 40 milyon kişi öldü diyor ve çoğunluğu tabii ki erkekler. Bu durum da yıllarca rus kadınlarının erkek bulamamasına neden oldu. Ayrıca kadınlar mecburen her işte çalışmasına neden oldu. Ben TR'de şu ana kadar Sıvacı, Nalbur... kadın görmedim. Düşünün her işte çalışan kadınlar.
    Erkek nüfusu artsa da nasıl olsa kadınlar çalışıyor, erkekler de yatıyor. (bknz. Şalvar Davası)

Bu 2 neden bizleri daha iyi bir eş adayı yaptı yıllarca. Şahsen (inşallah) güzel, özel bir slav kızla evlenmek istiyorum.

Başlığı açan arkadaşım her konuda çok haklı. Yüzüne bakmayacağım kıza, abazanlığından bir "şey" deliliğinde günde kaç kişi yazıyor. Bu kızımız/kadınımız kendine bir şey katmıyor. Çok geliyor. Kendisini Düşeş, Prenses sanıyor. Bunda ailelerinin de payı var. Kızınızı/oğlunuzu seversiniz ama hiç sorumluluk vermez, hep önüne geçip işleri onun adına yaparsalar sonucundan bir işin ucundan tutmayan bireyler, özgüven eksikliği çeken insanlar ortalıkta dolaşırlar.

Gelecek planlarım:

1- Kazancımı arttıracağım.
    2- Bağlantılarımı (yurtdışı) arttıracağım.
    3- Slav birisi evlenebilirsem duruma göre onunla yurtdışında veya TR de mutlu olabileceğimiz bir yerde yaşamaya çalışacağım. Hem o memnun olsun hem de ben.
    4- Kızımı/oğlumu yetiştirirken (Allah nasip ederse) prenses/Prens olmaktan uzak yetiştircem.

• quote:

Orijinalden alıntı: guitarman

Bu nasıl başlık lan? Sanki Mars'da bir hafta kaldı geldi izlenimlerini anlatıyor. "Zaten genel olarak evdeydim, Kafelerde bir çaya 5, bir kahveye 15₺ verip içmedim" diyen insan sosyal olmayan, ezikliğini "işte caz, blues dinleyip, sürekli okuyorum abi" diye geçiştirip, sosyalleştiği tek yer BİM mağzası olan kişidir.
    Hocam tiyatro, sinema, enstrumanların sesinin bangır bangır olduğu konserler vs. var Türkiye'de, en azından hala. Ahır, mağara değil Ankara, İzmir, İstanbul. Hadi bunları yapmazsam da arkadaşlarımla kola - çekirdek yaptığımız oluyor kaldırıma oturup. :)

Kafelerde, kulüplerde elinde telefonla oturmayı sosyalleşmekten saymadığım için yazma gereği duymadım, sevmediğimi de belirttim nitekim. 2-3 tane makyajlı kızla göz göze gelmek yeterliyse ve adına sosyalleşmek diyorsan, sana iyi sosyalleşmeler.

• Bütün kızlar yada bütün erkekler ile başlayan genellemelere katılmıyorum.
    Zaten bu konular üzerinde fazla da düşünmeyin sonra bol bol üzülürsünüz.
  • Bende erkekleri anlayamıyorum. Durmadan kadını şeytan, mantıksız, aptal ama sinsi görmek zorunda hissediyorlar kendilerini.

Şöyle diyelim yakışıklı bir erkeğin yanında ondan aşağı bir kadın göremezsiniz ama güzel bir kadının yanında ondan aşağı bir erkek görebilirsiniz. Çünkü kadınlar fizikselden öte ruhsal olarak severler erkekler ise fiziksel açıdan tatmin olmak istedikleri için fiziksel olarak severler. (istisnalar vardır abartmayın)

Bu yüzden kadınlar kendilerine en değer veren erkeğe giderler. Ama bunun yanında ilgi odağı olmak isterler çünkü erkeğinin sahip olduğu kişinin en değerli kişi olduğunu düşünmesi ve bunu hissetmesi hoşlarına gider.

Erkeklerdeyse güzellik önemlidir ve ilişki ufacık bir dara düşsün başka kadınlara yönelirler. Çünkü bu ilişki monotonlaşıyor ve ona eskisi gibi kendini değerli hissetirmiyordur. Elinde olan kadını değersiz görüyorsa kesinlikle aldatacaktır zaten bundan kaçış yok. Bu aslında erkeklerin banko görme ve cepte olduğu için riske girme eylemidir.

Evlilik dediğimiz kavram kadınlar için vardır. Çünkü erkekler, en azından normal erkek tipi, sahiplik duygusunu kendi üstünde sevmez. Kadınsa sahiplenilmeyi bekler.

Bu yüzden kadın ile kadın evlilikleri destekleyin :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• JaCKiE_BrOwN kullanıcısına yanıt
    Himm. Okumadığım bir kitap. Sipariş listeme ekledim. Tavsiye için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-863A03C10

Bende erkekleri anlayamıyorum. Durmadan kadını şeytan, mantıksız, aptal ama sinsi görmek zorunda hissediyorlar kendilerini.

Şöyle diyelim yakışıklı bir erkeğin yanında ondan aşağı bir kadın göremezsiniz ama güzel bir kadının yanında ondan aşağı bir erkek görebilirsiniz. Çünkü kadınlar fizikselden öte ruhsal olarak severler erkekler ise fiziksel açıdan tatmin olmak istedikleri için fiziksel olarak severler. (istisnalar vardır abartmayın)

Bu yüzden kadınlar kendilerine en değer veren erkeğe giderler. Ama bunun yanında ilgi odağı olmak isterler çünkü erkeğinin sahip olduğu kişinin en değerli kişi olduğunu düşünmesi ve bunu hissetmesi hoşlarına gider.

Erkeklerdeyse güzellik önemlidir ve ilişki ufacık bir dara düşsün başka kadınlara yönelirler. Çünkü bu ilişki monotonlaşıyor ve ona eskisi gibi kendini değerli hissetirmiyordur. Elinde olan kadını değersiz görüyorsa kesinlikle aldatacaktır zaten bundan kaçış yok. Bu aslında erkeklerin banko görme ve cepte olduğu için riske girme eylemidir.

Evlilik dediğimiz kavram kadınlar için vardır. Çünkü erkekler, en azından normal erkek tipi, sahiplik duygusunu kendi üstünde sevmez. Kadınsa sahiplenilmeyi bekler.

Bu yüzden kadın ile kadın evlilikleri destekleyin :D
    Ana fikre katılıyorum ama şu iki bölüm bence Türkiye'de tam tersi şekilde.

Türk kadını kendine en değer veren erkeği değil, tam tersini tercih ediyor.

İlişki en ufak dara düşse başkasına yönelen de yine kadınlar oluyor günümüzde. Çünkü ellerinin altında her zaman yedekler oluyor. Olmasa bile Instagram DM kutuları doludur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steven_stiffler -- 21 Eylül 2018; 11:45:18 >

• There goes your life kullanıcısına yanıt
    *entelektüel olacak hocam .

• Şu forumdaki kişilerin kendi bakış açısından ve tecrübelerinden genelleme yapmasına anlam veremiyorum. Kesin yargılar ve genele hitap söz konusu, fakat yaşanılanlar genele hitap etmiyor.

Gözünüzün içine sokulan kötü örnekler üstünden kadınları ve erkekleri genellemeyin, özellikle sosyal medya üstünden yapılan gözlemlerle bu iş asla olmaz.

Konuda bahsedilen kötü örnekler dışında kalan kadınları ve erkekleri, zaten her yerde görme imkanınız yok ve göremediğiniz güzel çoğunluğa karşı kötü bir azınlıkla genelleme yapıyorsunuz. Birde kendinden küçüklere öğüt veriyormuş gibi konuşmuş, umarım daha küçük yaştaki arkadaşlar bunları dikkate almıyordur.

Konuda bahsedilen tipler yok mu ? Elbette var. Fakat bu kadınlar özelinde gerçekleşen bir durum değil, erkekler üstünden de tonla örnek verebilirim. Lakin yinede genelleme yapamayız.

Kendi dünyanızın ufak anahtar deliğinden tüm dünyayı yorumlamayı bırakın, insanların kafasını yanlışlarla doldurmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyuncu11790 -- 21 Eylül 2018; 12:15:4 >

• Bahsedilen niteliklerde bir insanın bunları kafaya takıp açacağı bir konu değil bence ama neyse
    Bahsettiğin kişiler piyasa kadınları arz/talep meselesi doğrultusunda çalışırlar bunları zaten etkilemek için parayı kullanmak yeterli olur bunların yanı sıra hala özünde iyi ve temiz kişiler var bunlarla karşılaşmakta kader ve kısmet meselesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elweda -- 21 Eylül 2018; 12:22:17 >
  • Herkez bir şekilde yaşıyor. kimi çevresi dolaşıyor kimi kısa yoldan köşeyi dönüyor.
    Ama herkeze bir adil hayat bir eşitlik verilmiş mi? Hayır.
    Herkezin ekonomisini aynı mı? herkezin kurslara ayıracak parası varmı?
    geçen gün otobüsüm bir LÜKS KOLEJ SERVİSLERİ yüzünden bekledi. Ne yapabilirim ki?
    İçindeki bir çoçuk için 1 senelik okul+servis ücreti benim yıllık maaşımdan belki seninkinden bile fazla...

Onlar instagrama 5-10 fotoğraf atıp, starbuckta 1 filtre kahve ile akşama kadar meşgul olmaya çalışan gençler çoğunlukla. Zenginler zaten mutludur senin dediğin o kurs benim şu parti senin diyip, kaşarlarla tost olup eğleniyorlar zaten.
  • yine bütün kızlar tarafından reddedilmiş, uzaktan iç geçirerek bakan, hiç bir ortama giremeyen adapte olamayan asosyalin biri gelmiş kızlar öyle kötü böyle kötü. Demez ki kızlar haklı benim gibi biriyle ne yapsınlar
  • Güzel tespitler..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Hocam tiyatro, sinema, enstrumanların sesinin bangır bangır olduğu konserler vs. var Türkiye'de, en azından hala. Ahır, mağara değil Ankara, İzmir, İstanbul. Hadi bunları yapmazsam da arkadaşlarımla kola - çekirdek yaptığımız oluyor kaldırıma oturup. :)

Kafelerde, kulüplerde elinde telefonla oturmayı sosyalleşmekten saymadığım için yazma gereği duymadım, sevmediğimi de belirttim nitekim. 2-3 tane makyajlı kızla göz göze gelmek yeterliyse ve adına sosyalleşmek diyorsan, sana iyi sosyalleşmeler.

Alıntıları Göster
    ses sistemini, müziğini beğenmediğin mekanlara gitmezsin. kaliteli mekanlarda var. kaldı ki gece müzikli, alkollü yerlere de gitmeyi sevmeyebilirsin. sosyalleşmeyi de, etkinliklere katılmayı da hep en kötü örnekleme üzerinden veriyorsun. kaldırımda çekirdek çitletmene de saygı duyarım ama kamp yapmak, ormanda çöp toplamak, seyahat etmek, menfaat duymadan bir ilişki yaşamak, müzik grubu kurmak, halı sahaya gitmek vs. bir dolu aktivite var.

• Valla hocam bir kız sevdim ayrılma diye ne yalvarışlar ne haykırışlarda bulundum ayrıldı senden başka olmayacak yok derslerime bakıcam artık dedi 1.5 ay sonra öğrendim ki 1 aylık sevgilisi var o günden sonra hepinize lanet olsun diyip geri çekildim kendime de söz verdim bir daha bu şekilde seversem...

Sizde çok güzel anlatmışsınız kızlar bi yerlere instagram için gider oldu konser yemek sıtarbaks cafe şehir vs vs
  • Bir kızı devamlı elinde tutmak istiyorsan ortalamanın çok üstünde bir karizman olmalı tip giyim kuşam çevre onun gibi şeyler.yada çok paran olacak.Onun dışında takmanıza gerek yok zaten hepsi aynı kızların çoğu sömürü üzerine bir ilişki yürütür.Daha iyisini bulursa gider.Eğer dediğim gibi etrafa göre çok ortalama üstü iseniz şansınız bol ama elinizde tutarsınız ondada.Duygusal samimi olan kızlar yok mu tabi ki var ama

bu kızlarda bu burnu tavanda olan kızlar tarafından kafalanır akılsız mısın aptal mısın denilerek evirilip çevirilip bu egolulara dönüşüyor.Aralarında çok bulundum.Hepsi böyle.Çok duygusal olanların bile içinde şeytan var sadece bir kıvılcım istiyor biri gelip buna akıl verirse görürsünüz evlilikte veya uzun birlikteliklerde ama siz uyumlu bir çifttiniz herşeyiniz vardı ne diye böyle oldu derseniz sorun bu.Yani .Çevrede çok önemli.Bu sevgili olduğunu kişinin çevresi.

Aile gibi anasını satayım sadece eşimle evlendim dersin ama ailesi ilede evlenirsin.Sevgili durumunda yada eş durumunda da bu eşinin sevgilinin arkadaşlarıda uydu görevi görüyor.Eğer olası baştada dediğim gibi çok ortalama üstü bir tipsen ve eşine/sevgiline göre üst bir karizman yaşantın çevren varsa artık bu eşinin/sevgilinin çevresinden sana sulanıp arayı bozmaya çalışanlar bile olabilir.Bu noktada da iş sana kalıyor senin iradene baya sıkıntılı işler.

Bir kızla 1 ay bir evde kalıp her türlü sorunu yaşamadan tam olarak tanıyamazsınız.İyilik tanrıçası olsa da farketmez.Sosyal medya her şeye olan kolay ulaşım ve tüketim çılgınlığı her şeye erkenden doyum ilişkileri bozdu buda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 21 Eylül 2018; 14:19:44 >

• Son zamanlarda okuduğum en iyi konulardan, aynı yaşta olan biri olarak teşekkür ederim, iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖmErenay -- 21 Eylül 2018; 14:25:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 34 yasindayim ve arkadasinin yazdiklarinin altina imzami atarim. Ulkedeki kadinlarin en az %80 i yukarida belirtilen tarife uygun. Yazilanlari begenmeyen ya meric diye tabir edilen tiptir ya toydur yada kadinlarin bu ozellikleriyle karsilasmayacak kadar zengindir. Arkadas 27 yasindayim yazmis ama tespitleri yastan bagimsiz olarak herkese “abi tavsiyesi” niteligi tasimaktadir.

Pesin not : sifir problemli evliligim var bana laf giydirecekler bunu dikkate alsin

• o büyük harfli başlıklar var ya onlar kadınların en temel özelliği kültürlü veya cahil olmakla alakası yok.
  • Evlenelim mi? Karşı cinsinim diye ümit ediyorum.

• Merhaba, bu mesajı kendimi övmek için yazmıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.