Şimdi Ara

27” Monitör Tavsiyesi Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyun (Dota 2) ve Film amaçlı monitör alacağım. Şu iki monitör arasında kaldım ancak başka tavsiye olursa onları da dinleyebilirim.

https://www.hepsiburada.com/dell-se2717h-27-6ms-75hz-freesync-hdmi-vga-ips-oyuncu-monitor-pm-HB000006UOC8

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2702-27-1ms-144hz-display-2xhdmi-fhd-led-monitor-p-HBV000009K463

Viewsonic fiyatı bütçemi zorlasa da indirimli fiyatı cezbediyor. Bu arada ekran kartım 1050 Tİ

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MSI Optix Mag27CQ bu modeli tavsiye ederim. Amazon.com da mevcut 2200-2500 arası değişiyor fiyat satıcı/kur farklılığından dolayı. Qdot panel kullanıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dell SE2717'yi 4-5 aydır kullanıyorum, çok memnunum.

• 27" monitöre 1920x1080p çözünürlük olmaz 1440p bakmalısın.

Ekran kartına bakacak olursak 144hz o çözünürlükte zor. 1070 ve üzeri şart.

27" IPS, 60hz (overclock ile 80hz yaparsın)

iiyama PROLITE XUB2792QSU-B1 (Türkiye'de satışı yok amazon.de üzerinden alabilirsin)

• Selam,

Öncelikle hangi panel türünü kullanmak istediğine karar vermen gerekiyor. Bağlantılarını paylaştığın iki model birbirinden farklı cihazlardır.

FPS oyun(lar) oynamayı da düşünüyorsan renklerden vazgeçip TN panel 1ms 144hz monitör tercih edebilirsin. HB, Vatan, GameEkstra tarzı yerlerde ortalama 1850 TL den başlayan fiyatlarda bulabileceğin ürünler mevcut. (AOC G2790PX veya G2770PF, ASUS VG278Q, VIEWSONIC XG2702 tercih edebileceğin modeller olabilir.)

FPS tarzı oyun oynamadığını düşünürsek de başta DELL monitör olmak üzere bir çok 27" IPS monitör var. Hepsini de tercih edebilirsin. Attığın kaynaktaki DELL monitör 75hz olduğu için Oyuncu Monitörü diye öne sürülüyor fakat bir çok monitörü overclock ile zaten 75hz e kadar çıkartabiliyorsun.

Renklerim IPS kadar iyi, performansım da TN panel gibi olsun dersen de ASUS XG27VQ veya AOC AG272FCX monitörleri düşünebilirsin. İkisi de VA panel kullanıyor ve 144hz 4ms monitörlerdir. İstanbul da bir internet kafede AOC nin modelini görmüştüm. Hem renk hemde görünüş olarak çok iyiydi. Modeli buraya bırakıyorum, bi' incele derim :)

http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-ag272fcx-27-144-hz-4ms-2xhdmi-display-freesync-curved-gaming-monitor.html

• Noveman N kullanıcısına yanıt
    Geç olsun güç olmasın teşekkür ediyorum yanıtınız için.

Geçen sürede HP Omen 25 inç TN panel monitör aldım. Bu monitörün görüntüsü gerçekten çok iyiydi, özellikle 400cd parlaklık değeri muazzamdı.

Ancak farklı açılardan film izlerken TN panel olmasından dolayı görüş zayıflıyordu. Yaklaşık bir ay kullandım bu monitörü sonra MSI Mpg27 monitörde kampanya görünce MSIı da aldım. MSI VA olduğundan farklı açılardan bakılsa bile görüntü kaybı YÖK denecek kadar az.

Ama HPnin ekran parlaklığı ve renklerin canlılığı hala aklımda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.