Şimdi Ara

27 inç Monitör tavsiyesi ( 2k 144hz )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

27 inç 2k 144hz IPS panel bir monitör gereksinimim var ama açıkçası çok anlamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz ? Bütçem maksimum 4000 tl'dir. Çoğunlukla oyun ve film/dizi üzerine kullanacağım.

Sistemi yeni topluyorum şimdilik bu şekilde parçalar;

Ekran kartı: Sapphire 5700xt Nitro+
    İşlemci: Ryzen 5 3600
    Anakart: B450 Tomahawk MAX

• IPS'te ısrarcı değilseniz VA olarak Samsung LC27HG70QQMXUF tavsiyem. HDR özelliği gerçekten kendini belli ediyor, renkleri ve siyahları veriş biçimi gerçekten çok iyi. Freesync 2 ile ilgili olan 'üstün motor' ayarıyla 1.4 DP kablosu ile birlikte kullanıyorum, fazlasıyla iyi ve bahsettiğiniz bütçeye de uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 4 Haziran 2020; 15:28:8 >
  • 1440p çözünürlükte alıncak en iyi monitörlerden biridir. Paneli IPS ve tasarım olarak da çok iyidir.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2758-2kp-mhd-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-ips-monitor-pm-HB00000OGHPR
  • 2K 165HZ Asusun PG279QE modeli mevcut Bütçeninin biraz yukarısında çıkabilirsen kaçırma derim. Bütçen aralığında Tuf serisi VG27AQ çok tutulan modeli mevcut. Şuan N11de stok mevcut.
    https://www.n11.com/urun/asus-tuf-vg27aq-27-165hz-1ms-hdmidisplay-freesyncg-sync-qhd-ips-monitor-1272791?magaza=vizyonbilgisayar&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.66.3

• cyhndnz kullanıcısına yanıt
    Sakın bu monitörü almayın problemleri bitmek bilmiyor aldım ve iade ettim paramıda kurtarabilirsem bida viewsonic in yanından geçmem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiyat/performans Lg 27gl650
    Fhd piksellerin belli olması gibi durumlar yaşamadım, denemenizi tavsiye ederim.
  • Bende bu özelliklerde bir monitör bakıyorum, panel IPS olunca 4000 TL sınır bütçe oluyor gibi.
  • FRED BAKER kullanıcısına yanıt
    Şans işte monitör denilince de benim aklıma viewsonic geliyor tabi peki şuan monitör almak istesen hangi monitörü alırdın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçe sınırlı olunca seçim de zorlaşıyor ya bütçeniz genişse eğer önerilecek bir sürü monitör var hem kaliteli hem kullanışlı

• FoBç kullanıcısına yanıt
    En iyisini almak isterdik tabi ki tavsiyeniz var mi sizin

• cy2828 kullanıcısına yanıt
    Model adı veremem fakat marka istiyecek olursan samsug lg aoc markaları nın monitörlerini beğeniyorum böyle çerçevesiz birşey olcak düşük gecikme süresi ve yüksek yenilemeye sahip olacak

Aynen bende hızlı bir şeyler isterim zaten böyle yavaş beklemeli olunca olmuyor teşekkür ederim yordum sizi de öneriniz için tekrar teşekkürler

• Monitör tercih edecek kişinin önceliğini çok NET belirlemesi gerekiyor parası olan kişiler amaca göre monitör alıyor oyun için ayrı film için ayrı monitörü masalarına koyuyorlar aslında olması gereken bu ama bütçe yoksada dediğim gibi önceliği çok NET belirlemesi önemli , oyun önceliği olan hızından dolayı tn panel tercih etmeli , film önceliği olan kontrast dan dolayı va tercih etmeli grafik işlerle uğraşan renklerinden dolayı ips tercih etmeli , ben bir monitör alayım her işi layıkıyla yapsın olayının zor olduğu tecrübesine eriştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 9 Haziran 2020; 7:20:49 >
    Buraya video eklemiştim sorunları ile alakalı , viewsonic benim gözümde fasoncu , servis + müşteri desteği olmayan ve çalışanları terbiye ahlakını öğrenememiş bir firma asla almam artık .

https://www.youtube.com/user/CORSA773

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.