Şimdi Ara

27 inç Monitör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıktan da anlaşılacağı üzere 27 inç monitör bakıyorum. İşin içinde olanlara sormak istiyorum bu piyasada bilgim yok. Her monitörde bir sürü özellik var ama hangisi iyi?

Bütçem maksimum 4000 TL.

27 inç istiyorum.

Bir de şunu sormak istiyorum. Alacağım masaüstünde harici ekran kartı yok diyelim. Dahili intel uhd 730 var.

1-Alacağım monitörde full hd'de sorun yaşayacağımı sanmıyorum o yüzden 2k/4k. Bir ekranda sorun yaşar mıyım?

2-veya tam tersi bir durum. Örnek veriyorum 1660 gtx var ama monitör full hd. Full hd bir monitör ekran kartını kaldırabilir mi?

3-g sycn free sycn olayı var. Ekran kartım büyük ihtimalle nvidia olacak yani g sycn monitörler mi bakmak zorundayım?

Oyun delisi değilim. Uzun vadeli bakıyorum olaya sadece. Örnek veriyorum ilerde Pro kamera aldım kaliteli üst düzey foto video çekimlerinde harici ekran kartı olmazsa sorun yaşar mıyım netflxte 4k dizi film izleyebilir mıyım?

Cevaplarsanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepBlue_ -- 20 Nisan 2022; 5:11:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ekran kartında hdmı ve dp varsa monitör fark etmez ama almışken iyi olsun dersen fiyatına göre çok çeşit var senin kullanım amacına göre değişir kimisi oyun için 75 hz monitör yeter der kimisi 144 hz ister örnek bende 144 hz var yetiyor 2 k 4 k pek bakmam işin aslı.

marka dersen asus samsung lg vievsonic bazı modelleri fena değil tavsiyeler olur bekle derim

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Tamam beklemedeyim. Hocam asıl soruya cevap vermemişsin. :)

Harici ekran kartı yokken 2k 4k monitöre sahip olsam bile netflixte 4k dizi film açarken sorun olur mu? Pro kamera ile çekilmiş foto videoları açarken sorun yaşar mıyım?

Oyun oynama render yapma bunların sorun olacağını düşünüyorum

• DeepBlue_ kullanıcısına yanıt

harici ekran kartına bağlı yenilerin gayet iyi diye biliyorum dahili kartları ryzen sonunda g olanlar yani

İntel uhd graphics de 4k video oynatabilir mı?

bakmadım özelliklerinde varsa oynatır

• Ben 1080p kafasındayım hala, Rekabetçi oyunlar önemliyse aoc 240 hz monitör var 27 inç, alienware 240 hz var , iki markayı da kullandım ve memnun kaldım, acer ve samsungun günlük kullanım monitörleri de kullandım biri 32 diğeri 27 inç , onlarda iyiydi lakin 2k ve üzeri de bakabilirsin günümüzde çok moda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 20 Nisan 2022; 13:20:48 >
  • 2k ya da 4k ıcerık ızlerken sorun yaşamiyim alınca tam olsun dusuncesı olunca 1080p yı akıldan çıkardım suan ama sunu ogrenmek ıstıyorum.

sıstemde harici ekran kartı yok diyelim intelin kendi kartı uhd graphıcs var. 2k 4k içerikleri oynatmayı destekleyecek mi? bunu bılmıyorum. eğer oynatabıleceksem tamamen sorunsuz sekılde 1080p monıtorlere yonelecegım.

• Oyun + diğer işler için bu monitör gayet güzel.

www.cimri.com
    Viewsonic VX2718-2KPC-MHD 27" 1 MS 165 Hz FreeSync QHD Curved VA LED Monitör Fiyatları
    https://www.cimri.com/monitor/en-ucuz-viewsonic-vx2718-2kpc-mhd-27-1-ms-165-hz-freesync-qhd-curved-va-led-monitor-fiyatlari,849621785
  • tüm seçenekleri değerlendiriyorum

bir tane de kendim buldum.

nasıl sizce ?

www.vatanbilgisayar.com
    LG 27'' 27GN600-B UltraGear Full HD 1ms 144Hz G-sync, FreeSync Oyuncu Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/lg-27-27gn600-b-ultragear-full-hd-1ms-144hz-g-sync-freesync-oyuncu-monitor.html

güzel sana yeter 

nvidia ekran kartı tercih ederim radeon dan ziyade. nvidia ekran kartları da g sycn uyumlu. 2k monıtor dusunmeye basladım ama g sync butcemı aşıyor. bu uyumsuzlugu halletmenın bır yolu yok mu?

ekran 27 ınc

ekran kartı geforce

monıtorde de g sycn gereklı

artık nvdia da da çalışıyor freesync sorun olmaz ki bunlar oyun için genelde sende oyun oynamayacağım diyorsun açmasan bile olur bu özelliği 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Nisan 2022; 20:13:23 >

cok ıyı oldu o zaman. pekı bu nvıdıa ıle mı alakalı yanı nvıdıa kendımı gelıstırdı yoksa monıtor ozellıgı mı gelıstı zaman ıcınde?

her ikisi de diyelim, yani paslaşıp uyum getirdiler 

sistemı suan ekran kartsız sekılde tasarlıyorum. ilerde ekran kartı eklemek ıstedıgımde (nvıdıa) oyun oynarken monıtor uzer mı benı? keşke g sync alsaymısım dedırtır mı?

hayır monitör yeterli zaten gsync var okudum monitörde.

bu yazıyor zaten

LG 27'' 27GN600-B UltraGear Full HD 1ms 144Hz G-sync, FreeSync Oyuncu Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Nisan 2022; 20:32:36 >

evet hocam benım attıgım g sycn ama full hd

dedım ya 2k dusunmeye basladım. 2k da g sync monıtorler 5bın 6 bınden baslıyor. durum boyle olunca da g sync free sycn durumları zora soktu benı. o yuzden sordum nvıdıa kartta free sync sorun olur mu dıye.

bildiğim sorun olmaz çünkü destek geldi nvdia ya da

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.