Şimdi Ara

27' FHD Monitör Almak Saçma mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 27' FHD monitör almayı düşünüyorum. Film izlemek ve oyun oynamak için kullanacağım. Pikseller belli olur diye bir şey okudum. Bu doğru mudur?

Almayı düşündüğüm monitör:https://www.vatanbilgisayar.com/aoc-27-27g2u-bk-144hz-1ms-freesync-fullhd-dpport-hdmi-pivot-ips-oyuncu-monitoru.html

• FHD için 24 inç limit olmalıdır. 27 inç de aslında 2K’nın başlangıcı ve ideali denebilir. Oyunlarda ve filmlerde yerine göre rahatsızlık verecektir ama aşırı rahatsız olmazsınız. OS kullanımında ise bi’ miktar sıkıntılar olacaktır tabii. Bundan önce kullandığınız monitörün inç ve çöz. değeri de önem arz etmektedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 27 fhd kullanıyorum, büyük görmek çok güzel oluyor
    ama şu var, 27 hem fhd hem de 2k için çok göreceli, 27 de büyük görmesi güzel, 2k da ise çok net görüntü olur ama bu seferde öğeler küçülür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080p için en ideal boyut 24" hocam. İşin ucunda 27" alıp pikselleri saymakta var. Bu monitör aynı özelliklere sahip ve 24".

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1?magaza=Premium%20Printertoner
  • 5 yıldır 2560x1440 asus pb278q monitör kullanıyorum hiç pixel saymadım. Tam ideali alsında 2k için. Ben 32" mi alsam oyun için diyorum. 24" çok küçük
  • Ben 27 kullanıyorum 1080p hiç pixel saymadım kullananlara sorun yada gidip gözleriniz ile görüp test edin.
  • 5 yıldır 27 inç 1080p monitör kullanıyorum, piksel sayıldığı filan yok. Hatta alırsanız bu zamana kadar niye ufacık monitör kullanmışım dersiniz. Özelikle MMORPG oyun oynuyorsanız çok cazip oluyor.
  • 27 inç almaya karar verdim.

27' için 2000-2300 arası önerisi olan var mı peki?

• 1.5 senedir Asus MX279 27" FHD kullanıyorum pixel saydığım falan yok. Şu cümleyi kuran bir dünya adam var forumda merak ediyorum böyle bir monitör kullanmayı bırak gördüler mi... Tabii 27" 2k nın farkı olacaktır bütçe meselesi bir durum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.