Şimdi Ara

27 Ekim Pazar Saat 12.00 Memleketten Gelsin Büyük İndirim (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
728
Cevap
17
Favori
34.929
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MemlekettenGelsin.Com

Değerli Donanım Haber Takipçileri,

Öncelikle firmamıza ve kampanyalarımıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yazmış olduğunuz tüm yorumlar, ilk günden itibaren tarafımızdan takip edilmektedir. Bugünkü kampanyamız ile ilgili yapmış olduğunuz kıymetli yorumlara istinaden böyle bir açıklama yapılma ihtiyacı hissedilmiştir.

Memlekettengelsin.com, Türkiye’nin ilk yöresel ürünler satan internet mağazasıdır. Türkiye’nin 48 farklı yöresinden 2000’in üzerinde yöresel ürün satan Memlekettengelsin.com, bu yıl 4. senesini geride bırakmıştır. İlk kurulduğumuz günden beri en önemli vizyonumuz memleketimizin en özel lezzetlerini, yörelerin en meşhur ve en lezzetli ürünlerini, birinci sınıf kalitede üretim yapan tedarikçilerinden bir araya toplayarak siz değerli müşterilerimize taptaze ve sapasağlam sunmaktır.

Şirketimiz 4. yıl kapsamında belli periyotlarla farklı kampanyalar yaparak daha fazla kişiyi memleketimizin eşsiz lezzetleri ile tanıştırmak ve firmamız hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlamaktadır. Bu bağlamda yapmış olduğumuz kampanyalarda maddi anlamda bir kar beklentimiz yoktur. Bizim elde edeceğimiz en büyük kazanç, sizlerin aldığınız ürünlerden memnun kalmanız ve sitemiz hakkında olumlu bir izlenim sahibi olmanızdır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi bu kampanyalarda amacımız maddi anlamda kar elde etmek olmadığı için bazı forum kullanıcılarının söylemiş olduğu gibi fiyatlarda önce fiyat arttırma daha sonra indirim yapma gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Sattığımız ürünlerin gıda olmasından dolayı tedarikçilerimiz belli periyotlarda fiyat arttırımları yapmaktadırlar. Sizler de taktir edersiniz ki; et, süt ve buna benzer gıda ürünlerinin fiyatları adeta borsa gibi sürekli değişiklik göstermektedir. Mevsim değişiklikleri ürünlerin fiyatlarını etkilemektedir. Bu yüzden şirketimiz fiyatlarda bu gibi değişiklikleri zaman zaman sizlere yansıtabilir.

Şirketimiz böyle küçük hesaplara girerek kesinlikle sizleri mağdur etme gayesi içerisinde olamaz. Memlekettengelsin.com olarak temel prensibimiz, sizlerle tek seferlik değil, uzun süreli ilişkiler kurmaktır.

Bugün kampanyaya gösterilen aşırı ilgi nedeni ile zaman zaman teknik problemlerle karşılaşarak sizleri mağdur ettiğimizden dolayı özür dileriz. Hem teknik anlamda, hemde ürün çeşitliliğimizi arttırma konusunda iyileştirme çalışmalarımız sürekli devam edecektir.

Açıklık getirmek istediğimiz bir diğer konu ise ödeme aşamasında bazı ürünlerin stoklarının tükenmesinden dolayı ziyaretçilerimizin bir kısmının mağdur olmasıdır. Kampanya döneminde sınırlı sayıda stok girilmesinden böyle bir sıkıntı ile karşılaştığımızın farkındayız. Bundan sonraki kampanyalarımızda bu konuda gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Bizleri anlayış ile karşılayacağınızı umar, saygılarımızı sunarız. Yeniden görüşmek dileğiyle.

Memlekettengelsin.com
    quote:

...

Şirketimiz böyle küçük hesaplara girerek kesinlikle sizleri mağdur etme gayesi içerisinde olamaz. Memlekettengelsin.com olarak temel prensibimiz, sizlerle tek seferlik değil, uzun süreli ilişkiler kurmaktır....

Ben geçer seferki kampanyadan memnun kaldım ve bu sefer tekrar sipariş verdim.
    Kampanya dışı zamanlarda da fiyatlarınız biraz daha makul olsa
    ve mümkünse bedava kargo işi 50 TL ye falan çekilse daha güzel olur.

Ayrıca yaşanan teknik aksaklık hakikaten can sıkıcıydı, sepet bir anda sıfırlandı, tekrar üye girişi tekrar sepete ekle, ama maalesef bu arada bazı ürünlerin tükenmesi vs :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simyaci -- 27 Ekim 2013; 21:42:02 >

• ben de aldım, 100 tlye tamamladık ama yarısından çoğu zaten piyasa fiyatı imiş araştırdıkça gördüm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrregya

bunlara para kazandırmayın

Yine birilerinin oğlu galiba. Anneler sağlık sektöründe, oğullar perekandeci, babalar her işte ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MemlekettenGelsin.Com

Değerli Donanım Haber Takipçileri,

Öncelikle firmamıza ve kampanyalarımıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yazmış olduğunuz tüm yorumlar, ilk günden itibaren tarafımızdan takip edilmektedir. Bugünkü kampanyamız ile ilgili yapmış olduğunuz kıymetli yorumlara istinaden böyle bir açıklama yapılma ihtiyacı hissedilmiştir.

Memlekettengelsin.com, Türkiye’nin ilk yöresel ürünler satan internet mağazasıdır. Türkiye’nin 48 farklı yöresinden 2000’in üzerinde yöresel ürün satan Memlekettengelsin.com, bu yıl 4. senesini geride bırakmıştır. İlk kurulduğumuz günden beri en önemli vizyonumuz memleketimizin en özel lezzetlerini, yörelerin en meşhur ve en lezzetli ürünlerini, birinci sınıf kalitede üretim yapan tedarikçilerinden bir araya toplayarak siz değerli müşterilerimize taptaze ve sapasağlam sunmaktır.

Şirketimiz 4. yıl kapsamında belli periyotlarla farklı kampanyalar yaparak daha fazla kişiyi memleketimizin eşsiz lezzetleri ile tanıştırmak ve firmamız hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlamaktadır. Bu bağlamda yapmış olduğumuz kampanyalarda maddi anlamda bir kar beklentimiz yoktur. Bizim elde edeceğimiz en büyük kazanç, sizlerin aldığınız ürünlerden memnun kalmanız ve sitemiz hakkında olumlu bir izlenim sahibi olmanızdır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi bu kampanyalarda amacımız maddi anlamda kar elde etmek olmadığı için bazı forum kullanıcılarının söylemiş olduğu gibi fiyatlarda önce fiyat arttırma daha sonra indirim yapma gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Sattığımız ürünlerin gıda olmasından dolayı tedarikçilerimiz belli periyotlarda fiyat arttırımları yapmaktadırlar. Sizler de taktir edersiniz ki; et, süt ve buna benzer gıda ürünlerinin fiyatları adeta borsa gibi sürekli değişiklik göstermektedir. Mevsim değişiklikleri ürünlerin fiyatlarını etkilemektedir. Bu yüzden şirketimiz fiyatlarda bu gibi değişiklikleri zaman zaman sizlere yansıtabilir.

Şirketimiz böyle küçük hesaplara girerek kesinlikle sizleri mağdur etme gayesi içerisinde olamaz. Memlekettengelsin.com olarak temel prensibimiz, sizlerle tek seferlik değil, uzun süreli ilişkiler kurmaktır.

Bugün kampanyaya gösterilen aşırı ilgi nedeni ile zaman zaman teknik problemlerle karşılaşarak sizleri mağdur ettiğimizden dolayı özür dileriz. Hem teknik anlamda, hemde ürün çeşitliliğimizi arttırma konusunda iyileştirme çalışmalarımız sürekli devam edecektir.

Açıklık getirmek istediğimiz bir diğer konu ise ödeme aşamasında bazı ürünlerin stoklarının tükenmesinden dolayı ziyaretçilerimizin bir kısmının mağdur olmasıdır. Kampanya döneminde sınırlı sayıda stok girilmesinden böyle bir sıkıntı ile karşılaştığımızın farkındayız. Bundan sonraki kampanyalarımızda bu konuda gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Bizleri anlayış ile karşılayacağınızı umar, saygılarımızı sunarız. Yeniden görüşmek dileğiyle.

Memlekettengelsin.com

Sepetteki ürünü satın alamamak çok sinir bozucu oldu. Bende bu yüzden alışveriş yapmadım bugün. Saat 12 de işim çıktı siteye giremedim eşim becerebildiği kadar sepete ekledi ürünleri 1gibi eve geldim stokta yok uyarısı çıkınca hiçbirşeyi almadım. Site ürünler paketleme kampanya güzel ama stoktaki bu sorun çok kötü oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iandi -- 27 Ekim 2013; 21:46:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bu sefer güldürmedi

sipariş vermedik. fiyatlar olmadı. yemezler. açıklama da komik oldu. maraş tarhanası yüzde bilmemkaç indirime girmiş hala piyasa fiyatında
  • quote:

Orijinalden alıntı: duzguner42

Öncelikle sitenize üye ve sitenizden bir kaç kere alışveriş yapan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine üye oldum ve bugünkü kampanyadan alışveriş yapmaya karar verdim.
    Yaptığım araştırmalara göre alışveriş yapan kişilerin her ne kadar ürünlerin fiyatını pahalı bulsa da,bu tartışılmaz satıcı ürünü istediği fiyata satar alıcıda buna göre alır yada almaz.Benim derdim sepete eklediğim bir ürünü neden alamıyorum.?Markette sepete almışız kasaya ödeme yapacağız bunu alamazsınız diyebilirler mi çok saçma bir şey sepete eklendiğinde bir ürün stoktan düşer alıcı almaktan vazgeçerse tekrar stoğa eklenir.Ben bir ürünü sepetime koyarım sabahtan akşama kadar market içinde o sepetle dolaşırım kimsede karışamaz.Sanal alışveriş dede sepetime ürünü koyarım istediğim zaman alırım siteden çıkış yaparsam veya almaktan vazgeçersem iptal olur ki o benim bileceğim bir şey.,ürün yoksa bittiyse zaten alamam sepetime koyamam bir şeyde demem.Sepetime koyduğum bir ürünü alamıyorum.Sonuçta tek ürün satılmıyor birçok ürün satılıyor sayfa sayfa dolaşıp sepetimize ürün ekliyoruz.Ve arkadaşlarımda bu konuda mağdur oldu bu yüzden maili yazıyorum.Ayrıca konuyu müşteri temsilcisine ilettiğimiz zaman buyurun;
    Sen- Sepette ki ürünümü başkası alması için ne diyorsunuz ?
    MemlekettenGelsin : alışveriz sırasında biraz hızlı olunması gerekiyordu sanırım.
    Sen - Sepete eklenen ürün için müşteriye belirli bir süre verilmesi gerekiyordu.

Yukarıda müşteri temsilcisi tarafından verilen cevap;hızlı olan kazansın sanki yarışma havası varmış gibi hissettirilmesi hiç etik ve hoş değil,yarışma değil alışveriş yapıyoruz.Sistemdeki bu olayın çözülmesini ve mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyorum.Unutulmamalı ki bizde yaşadığımız hertürlü olumlu yada olumsuz durumları çevremizle paylaşmaktayız.
    Saygılarımla
    İyi çalışmalar.

Güzel bir özet olmuş.

Ayrıca kampanya başlangıcından biraz sonra üyeleri sistem dışına atıp sepetlerini tamamen boşaltıp, tekrar giriş yaptıktan sonra ürünleri ekleyene kadar diğerlerinin stoktan çıkması çok saçma bir olay. Sanki 1-2 ürün alacağız, sitede gezinirken diğer ürünler de yok oldu, ne anladık bu işten?

• Üyelik girişi olmadan sepete ürün eklenmemesi,

Üye sepete ürün eklediğinde stoktan düşmesi,

Üye siteden tamamen ayrıldığında (siteden çıkış yaptığı yada sayfayı kapattığında) sepetin silinmesi ve stokların tekrar eklenmesi

Yazılımcılarınız bunları yapabilecek durumdadırlar en azından mağduriyeti azaltırsınız. Zor şeyler değil.
  • sepete attığımız ürünü nasıl satarsınız böyle saçmalık mı olur gidin adam gibi bir yazılımcı bulun adam gibi bir site yapsın

herkes ürünü sepete atıp sağlama aldığını düşündükten sonra başka ürünler baktı ödemeye sıra gelince sepet boş
  • güzel özetlemişsin hocam , eline sağlık. @duzguner42

adamların işbilmezliğinin sonucuna biz katlandık resmen.

site hatalı mağdur olan biz.fiyatlar sorunlu , müşh. lakayıt , sinir olan biz.kargo 1 ay gelmez deliren biz.

ohh ! ne güzel istanbul be !!
  • Ben piyasasını bildiğim ürünleri aldım ve bazılarını ciddi anlamda uygun fiyata aldım. Genel olarak indirimi aldığımı hesaplaşdım + kargonun ücretsiz olması işime geldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bindirim yok demekle olmuyor.
    eski siparişi listemizi, fiyatları görmesek yedireceksiniz.

geçen sefer 300 tl ye yakın siparişim olmuştu. "aynı kampanya tekrar olursa 600 tl kesin siparişim var" diyordum.
    ancak bindirim sonrası yalan indirimi görünce tam bir hayal kırıklığı oldu.

en azından tedarikçi ile görüşmeniz lazımdı.
    "kardeşim geçen kampanyadan 15 e sattığımız ürünü indirimli diye 25 e satamayız." diyebilirdiniz.

sipariş vermediğim gibi verecek olanlara da protesto amacıyla vermemelerini istedim.

zaruri edit: ticari bir işletmenin "amacımız kar değil" diye açıklama yapması şaka ötesi tiyatrodur.
    tiyatrodan en basit tenkitle: "atma recep, din kardeşiyiz..."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inceyol -- 27 Ekim 2013; 23:49:46 >

• Son 15 dk bitiyooo kampanya. Son vurgunlar.

Bu urunu kacirmayin. Gecen kampanyada almistim. Hayatimda boyle bisey yemedim. Efsane otesi efsane.
    http://www.memlekettengelsin.com/?urun-3124-malatya-yoresel-kayisi-atomu-fistikli-super--br-1-kg-

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Geçen sefer nasıl imajlarını cilaladılarsa bu sefer de aynı ölçüde batırdılar.
    Önce fiyatlar yükseltildi.Sonra birkaç ürünün sayılı adetine gerçek bir indirim yapıldı.Diğerleri normal piyasa fiyatına çekildi.İndirimli ürünleri alamayanlar neyse bari elim boş çıkmayayım diyerek alışveriş yaptılar.
    Yazdan kalma bir pazar günü de böyle klavye başında geçti.

+1905

indirim yakalayalım diye bilgisayar başında günüm tükendi.hanımla bile papaz olduk bunlar yüzünden. sepetimdeki ürünü niye başkasına satıyorsun arkadaş? nerde ticaret ahlakı?

• Ben de sepete 3-4 ürün atmıştım, 1 tane kaşar ve sucuk vardı. Satın almaya gelince "sepetinizde stoğu bitmiş ürünler var kontrol ediniz "dedi. Sucukla kaşara baktım bitmiş çıkartmamı istiyordu bende siteden çıktım sinirle böyle saçmalık olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duzguner42

Öncelikle sitenize üye ve sitenizden bir kaç kere alışveriş yapan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine üye oldum ve bugünkü kampanyadan alışveriş yapmaya karar verdim.
    Yaptığım araştırmalara göre alışveriş yapan kişilerin her ne kadar ürünlerin fiyatını pahalı bulsa da,bu tartışılmaz satıcı ürünü istediği fiyata satar alıcıda buna göre alır yada almaz.Benim derdim sepete eklediğim bir ürünü neden alamıyorum.?Markette sepete almışız kasaya ödeme yapacağız bunu alamazsınız diyebilirler mi çok saçma bir şey sepete eklendiğinde bir ürün stoktan düşer alıcı almaktan vazgeçerse tekrar stoğa eklenir.Ben bir ürünü sepetime koyarım sabahtan akşama kadar market içinde o sepetle dolaşırım kimsede karışamaz.Sanal alışveriş dede sepetime ürünü koyarım istediğim zaman alırım siteden çıkış yaparsam veya almaktan vazgeçersem iptal olur ki o benim bileceğim bir şey.,ürün yoksa bittiyse zaten alamam sepetime koyamam bir şeyde demem.Sepetime koyduğum bir ürünü alamıyorum.Sonuçta tek ürün satılmıyor birçok ürün satılıyor sayfa sayfa dolaşıp sepetimize ürün ekliyoruz.Ve arkadaşlarımda bu konuda mağdur oldu bu yüzden maili yazıyorum.Ayrıca konuyu müşteri temsilcisine ilettiğimiz zaman buyurun;
    Sen- Sepette ki ürünümü başkası alması için ne diyorsunuz ?
    MemlekettenGelsin : alışveriz sırasında biraz hızlı olunması gerekiyordu sanırım.
    Sen - Sepete eklenen ürün için müşteriye belirli bir süre verilmesi gerekiyordu.

Yukarıda müşteri temsilcisi tarafından verilen cevap;hızlı olan kazansın sanki yarışma havası varmış gibi hissettirilmesi hiç etik ve hoş değil,yarışma değil alışveriş yapıyoruz.Sistemdeki bu olayın çözülmesini ve mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyorum.Unutulmamalı ki bizde yaşadığımız hertürlü olumlu yada olumsuz durumları çevremizle paylaşmaktayız.
    Saygılarımla
    İyi çalışmalar.

güzel yazmışsınız hocam...
    bende sepeti oluşturdum paypal ile ödeme yapmak istedim paypaldan ödemeyi yaptım tekrar memlekettengelsine yönlendirdi ve uyarı verdi bazı ürünler stokta bitti vs. ancak parayı çektiler ortada bir sipariş yok saçmalığın daniskası oldu....

• dh ahalisinin %95 i kampanyayı beğenmemiş fakat adamlar 3387 adet sipariş almış ben anlamadım bu işten bir şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: quarisma2005

dh ahalisinin %95 i kampanyayı beğenmemiş fakat adamlar 3387 adet sipariş almış ben anlamadım bu işten bir şey

Bence 3000 sipariş dh den gelendir. Bazı ürünler gerçekten ciddi uygun fiyata indi ama alabilene.Alamayanlar alanlardan çok gibi. Gerçekci olursak fiyat tek başına bişey ifade etmiyor.Gelecek ürünlerde kalite ve miktar sorunu olacak mı ? Zamanında ve sorunsuz ulaşacak mı ?

Ürünler gelince esas sonuç çıkacak.

Bu arada sitedeki normal fiyatlar biraz piyasadan yüksek. Buda bizleri daha çok kampanya zamanı size yönlendiriyor.

Üstelik bu satılan ürünler yöresel firmalara ait olduğu ve ulusal tanınmışlık ve bilinirlik düşük olduğundan tadımlık da olsa tüketici tercihlerimizin daha gelişmesi için siparişlere numunelikler eklenmesi hem site için hem de bizler için faydalı olacağı kanaatindeyim.

Marketlere gittiğimizde tadına bakma imkanı bulabiliyoruz alım kararını verirken ve çok faydası oluyor. Bazen indirimde diye sepete atılan bir ürün evde büyük hayal kırıklığı yaşatabiliyor tadına bakılmadan alındığı için.

Ben dün realden kg fiyatı 13.95 den realin inan gıdaya yaptırdığı 2 kg lik taze kaşarından alıyorken tadına bakmam sonucu 50 krs daha pahalı olan Aynes kaşardan 2 kg almayı tercih ettim. Tadına bakmasam sevmediğim bir durum yaşayacaktık

Bugun de aynı şekilde sipariş verebilenler olarak tombala oynadık. Bircok kişi aldıklarının tadı ve kalitesi hakkında fikri olmadan sadece ucuz diyerekten sipariş geçti.

Benim en büyük korkumda bu yollanacak ürünlerde kaliteden ödün verildi mi endişesi üreticiler tarafından. Çünkü bu kampanyada çalıştığınız tedarikçileriniz size özel uygun fiyat yazmış olmalılar. Çünkü bazı ürünler üretici maliyetininde altına satıldı gördüğüm kadarıyla yanılmıyorsam.
    Dilerim uygun fiyata alıyoruz diye hiç beğenilmeyecek birşeylere para harcamamışızdır.

Teknik ve Stok vs sıkıntıları da olsa kampanyadan dolayı da teşekkür ederim kendi adıma.

• quote:

Orijinalden alıntı: quarisma2005

dh ahalisinin %95 i kampanyayı beğenmemiş fakat adamlar 3387 adet sipariş almış ben anlamadım bu işten bir şey

Havale ile alisveris yapılabilen sitelerde bu rakamin enaz %30u nu düşmek lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sepete eklenen ürünün sadece fırsat sitelerinde rezerve edildiğini yazmıştım ama burda durum daha vahimmiş.

forumda bir kadayıf önerisi gördüm ve 2 tane stok kalmıştı, yanına ufak 1-2 şey ekledim ve stok bitmesin diye havale ile aldım. sonrasında sitede biraz dolaşınca başka şeyler de buldum. 50 tl civarı da onlar tuttu, siparişi vermeden önce online destek kısmından 2 tane farklı siparişim olacak ama tek kargo ödemek istiyorum, ikinci siparişin toplamından 6 küsür kargo düşüp havale yapsam siz de tek kargo olarak gönderseniz dedim, olmaz dediler. sistem otomatik yapıyormuş :)

bu forum kargo parasını siparişin içinde zarfla iade eden firma gördü, iki siparişi tek sipariş gibi göndermek bu kadar zor olmamalı. kargo parası belki ahım şahım bişey değil ama, fazladan 7 tl ödeyecek olmak enayi gibi hissettirecek.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.