Şimdi Ara

Konu silinebilir (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
4
Favori
20.356
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arama butonuna fiber optik DP 1.4 veya HDMI 2.1 fiber optik yazın çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 29 Nisan 2021; 14:35:45 >
  • Mosquerto M kullanıcısına yanıt

dota oynarken extreme mod'ta patlama oluyor bende de acaba neden ekran mı sorunlu yoksa ben mi sorunluyum bilemedim :D

edit ayarlada smart hdr diye bir şey var onu kapatınca patlamalar düzeldi sizde dener misiniz

yada bu smart hdr önemli bir şey mi bilgisi olan varsa

edit2 : üstündeki usbler çalışmıyor ama :D benim özel bir ayarı var mı birine kulaklık birine klavye taktım tık yok logitech 2 side g533-g613

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosunaokuma21karakter -- 29 Nisan 2021; 15:21:39 >
  • Bu arada benim monitörün kutudan herhangi bir fatura vs çıkmadı. İtopya'nın sitesinden baktığımda da e-fatura görüntüleyebilecek bir yer göremiyorum. Ne yapmak lazım bu fatura işini, İtopya da aramalara cevap vermeyen maillere dönüş yapmayan bir site işin kötüsü.

• bosunaokuma21karakter kullanıcısına yanıt

sorun sende kullanmayı bilmiyorsun 2. mesaja bak ne yazıyor

• Fatura kargoya verildikten min 7 gün sonra çıkıyormuş sitede öyle yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitörün sıcak tonları özellikle kırmızıda fazla bir doygunluk var. Beyazda ise tam beyaz değil sarıya çalan bir ton var. Kalibrasyon için hangi ayarları kullandınız bu haliyle bana hatalı geliyor tonlaması.

ÖRNEK GÖRSEL DELL S2721DGF

Konu silinebilir

BENZER GÖRSEL LLG 27GL83A-B Monitörden :

Konu silinebilir

gerçi şimdi hangi monitörden baktıgınıza da göre değişecektir. Dediğim anlaşılmayabilir ama üstteki kılıçta kırmızı aşırı doygun olması gerek. LG de ise kırmızı sarı sıcak tonlar doygunluğu düşük ve DOOM yazısındaki beyaz daha canlı.

• m-99 M kullanıcısına yanıt

extreme modu kullanırsanız tepki süresi 90-100 ms lere çıkar fast modonu kullanırsanız 6,6 ms aşağısına iner

Parlaklığı 29 - 35 arasında bir değerde kullanın 35 üstünde kullanmayın yoksa kontrast ve siyah kalitesi düşer

Kontrastı 75 - 77 arasında kullanın

Konu silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 29 Nisan 2021; 20:2:8 >
  • Daha once IPS panel kullanmamistim, TN'den gectim ve kullanmaya basladigimdan beri bas/goz agrisi oluyor normal mi bu durum? Goz alisik degil diye falan mi oluyor acaba bilemedim. Kalibrasyon olarak cok anlamadigimdan rtingsteki degerleri yaptim.

• bjkyener kullanıcısına yanıt

Teşekkürler bu ayarlar rtings değerler midir hocam ?

• m-99 M kullanıcısına yanıt

evet

• Hocam bilmediğimden soruyorum, tepki süresinin en iyi fast modunda olması biraz saçma değil mi? Dediğiniz doğrudur anlıyorum da firmanın iddiası extreme modda en iyi tepki süresini verdiği değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mosquerto

Hocam bilmediğimden soruyorum, tepki süresinin en iyi fast modunda olması biraz saçma değil mi? Dediğiniz doğrudur anlıyorum da firmanın iddiası extreme modda en iyi tepki süresini verdiği değil mi?

Yüksek Hz li her monitörde bu modlar vardır burada monitör için en iyi modu bulmaktır

Sizden başka söyleyen kişi yok

Konu silinebilir

• bbold B kullanıcısına yanıt
    Evet kesinlikle oluyor, ilk ips ekranımda gözüm fena acıyordu uzun süreli bakamıyordum ama 1 hafta sonra göz alışıyor merak etmeyin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar aşağıdaki 2 monitör arasında kaldım. Panelden anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Msi indirimde güzel gibi duruyor. Asus ise arkadaş satıyor 2 el.

@bjkyener

https://www.epey.com/monitor/karsilastir/193892-616055/asus-rog-strix-xg32vqr_msi-optix-g32cq4/

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dün geldi benim monitörde. S2721DGFA modeli geldi. Şükür bir problemi yok. Ancak HDR olayını anlayamadım. TV'lerde ki mantıkla çalışmıyor sanırsam. HDR açtığımda renkler soluklaşıyor masaüstündeyken. Ancak video izledğimde güzelleşiyor. Ayrıca HDR açıkken ekran parlaklığına müdahale edilmiyor. Çok yüksek parlaklığı var. O yüzden HDRı kapatıyorum.

• Konu silinebilir
    Konu silinebilir

Arkadaslar benim de monitor geldi. İlk dikkatimi ceken sag ve sol ust köşelerdeki bu beyazlıklar oldu. Bunlar normal mi? Sizde de var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• itsmynick kullanıcısına yanıt

göze çarpıyorsa normal değil bulunduğu yer de ekran değil

ekranda bir şey yoksa siyah kalemle boyayın ama ilk önce yumuşak bezle çıkartmaya çalışın belki lekedir

Konu silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 30 Nisan 2021; 10:37:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: itsmynick

Arkadaslar benim de monitor geldi. İlk dikkatimi ceken sag ve sol ust köşelerdeki bu beyazlıklar oldu. Bunlar normal mi? Sizde de var mı acaba?

Bende de ayni sekilde pozisyonlarina kadar ayni.

• quote:

Orijinalden alıntı: aceloq

Dün geldi benim monitörde. S2721DGFA modeli geldi. Şükür bir problemi yok. Ancak HDR olayını anlayamadım. TV'lerde ki mantıkla çalışmıyor sanırsam. HDR açtığımda renkler soluklaşıyor masaüstündeyken. Ancak video izledğimde güzelleşiyor. Ayrıca HDR açıkken ekran parlaklığına müdahale edilmiyor. Çok yüksek parlaklığı var. O yüzden HDRı kapatıyorum.

@bjkyener Ne diyorsun hocam bu konuda. Normal mi ?

• aceloq kullanıcısına yanıt

normal

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.