Şimdi Ara

2600XT PİYASADA ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
4.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu kartın özellikleri saat hızları falan nedir arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 12 Temmuz 2007; 17:50:00 >
  • 113$ PALIT HD 2600XT SONIC için çok ii gerçekten
  • http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2151672,00.asp

Güzel bir karşılaştırma ingilizce bilmeyenlerde anlayabilir altta next'e tıklayıp testleri görebilirsiniz.

Bu arada bu sitede de güzel bilgiler var almanca ama anlaşılıyor.

http://www.zdnet.de/enterprise/print_this.htm?pid=39155730-20000002c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkls -- 12 Temmuz 2007; 18:14:42 >

• Dediklerim çıkıyor 110$+KDV olur diyordum nova 113$+KDV ye satıyor...Amerikada kaça satılıyorsa ithalat vergisi üstüne eklenir artı KDV iş biter.....Orta segmentte çok başarılı f/p kartları yaptı ATI...Çok yoğun üretime geçtiğinde daha da fiyatları kırabilirler...2600XT gerçekten beklemeye değmiş gibi gözüküyor...Bu senenin 2 yarısı ATI'nin liderliğiyle sona erecek gibi...
  • incelemeli okudum.3dmark testlerini zaten sallamam.oyunlarda 8600gt ile 2600xt kafakafaya gderken dx10 testlerde ati cosmus.
  • Evet dx 10 testlerinde ati nvidiayı benzetmiş. Benim palit 2600 sonic bile 8600 gts yi benzetecek dx 10 testlerine göre, testler tarafsızsa ati iyi iş çıkarmış.Üstelik atinin
    hala daha iyi driver çıkaracağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkls -- 12 Temmuz 2007; 20:50:25 >
  • PALİT alsam bozulmadan kaç sene gider arkadaşlar ? Overclock yapmayı düşünmüyorum. Uzun ömürlü olur mu sizce ? Yoksa biraz daha par verip daha iyi bir marka mı alayım ?
  • Nova Bilgisayar illa bu kartı size satacam diyor.
    Biraz daha indirmişler.
    PALIT HD 2600XT SONIC 256 MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X10, DDR3, 128 bit, 800/1600= 109 USD + KDV

Stok durumunu sorunuz uyarısı var ama sepete ekleyebiliyorsunuz.
  • şimdilik 8600 gt sonic kullanmaya devam edeyim.bu türlerin 256 bit olanı çıkınca değiştiririz
  • HD 2600XT ile x1950 pro kıyası yapan inceleme-test vs var mı? Dx9'da durum nedir acaba?
  • 2600 xt nin özellikleri daha iyi olmasına ramen nerdeyse 8600 gt ile aynı
    quote:

Orjinalden alıntı: SLWeeR

Testler öyle gösteriyor.
    http://www.hardwarecanucks.com/hardwarecanuck-reviews/1778-ati-hd2600xt-performance-preview.html

2600XT PİYASADA !

2600XT PİYASADA !

2600XT PİYASADA !

2600XT PİYASADA !

2600XT PİYASADA !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih -- 12 Temmuz 2007; 22:32:50 >

• şu tarzda kartları 256 bit yapıp 200 dolara satsalardx10 lu tabi gidip yeni bilgisayar alacam bekle bekle gıcık oldum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mordeaur

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orjinalden alıntı: Locker

Ewt ATI crossfıre dıyor Nvidia da SLI diyor

Hayır, evet mantık aynı mantık yani çoklu GPU kullanımı.

Ama SLI ve CF tamamen farklı şeyler.

CF çözümü çok daha güçlü bir yapıya sahip.

Çünki NVidia SLI çözümünde iki aynı ekran kartı alınması gerekiyor. Ayrıca performans artışı için oynanacak oyunun da desteklenmesi gerekiyor.

Ama CF de olay farklı. Bir sürü seçeneğiniz var. Öncelikle uygulama desteği gerekmiyor işleri kartlar kendi başlarına yapıyorlar. İkincisi farklı kartları kullanabiliyorsunuz. Yani 2600XT ile 2900XT alıp CF yapmanız mümkün.

Evet akla ya iş ikisine paylaştırınca iki tane 2600 performansı alırız gibi düşünce geliyor ama bunun da çözümü düşünülmüş. Zira bu sistemde kartların gücüne göre yükleme ayarı yapılıyor. Yani diyor ki işin %80 ini bu kart yapsın kalan kımını da 2600 yapsın.

Ayrıca bir sürü bölme taktiği var. Mesela birinci kareyi ilk kart ikincisini ise ikinci kart yapsın, ekran işte şu kadar parçaya bölünsün tek numaraları birinci çift numaraları ikinci kart yapsın gibi seçenekler var.

Gene kartlardan biri AA ve AF gibi özelliklere de tahsis edilebiliniyordu hatırladığım kadarı ile.

Yani aynı temel mantığa sahip farklı teknolojiler bu iki şey.

Çok Çok Çok iyi bir açıklama olmuş.Eline gözüne sağlık

crossfire olayının bukadar ii düşünüldüğünü bilmiyordum gerçekten çok daha gelişmiş durumda slı'a göre ama hala karşıyım 2karta, eğer bu durum gerçekten yaygınlaşırsa, bu pc oyuncularının sonu olur, çünkü aç gözlü ati ve nvidia adam gibi bir kart üretmezler anca 2 kart alınırda anakarta takılırsa performans adam akıllı seviyelere ulaşır duruma getirirler işi ve bizim tüm paramızı içerler resmen

• 7900 gs in prey deki hızı baya iyiymiş.
  • Ben Biostar 8600GT kullanıyorum. Dx9 uygulamalarındaki performansı bana yetiyor.
    Call Of Juarez Official DX10 Benchmark Uygulamasında; kullandığım 8600GT çok zayıf kalıyor. Call Of Juarez neredeyse 8600GT'yi aldığıma pişman ettirecek. İnşallah sonraki sürücü güncellemelerin de performans artışı görürüz.
    Yukarıdaki testlerde, 2600 xt'nin saat hızlarının değiştirilmemiş hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLWeeR -- 13 Temmuz 2007; 4:24:59 >
  • acaba o.c. performansı ne esas önemli olan o max ne yapabilir ne verim sağlar cok transistör var 8600e göre az saat hızı artışı cokdaha fazla verim verebilir belkide
  • http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=2568

eksen fiyatı geçiriyor novada 165 ytll

1950 alıcaktım ama bu işimi görür diye düsündüm 1950 yerine 2600xt alsam 60 kagıt çepte onunlada 1 gb 667 ddr2 ram alırım böylece güzel olur

siz ne düşünüyorsunuz 1950 pro güzel kart tabikide 256 bit falanda ama bu kart palit oldugu için hızlarıda iyi biti hariç crysis için alıyorum kullanırım 256 bit dx10 lar çıkarsa biraz para ekleyip belki onlardan alırım bu işler böyle su an elimde fx5200 var düşünün artık aradaki farkı'!!! eksende 190 verecegime giderim 1950 proyu 215 ytl veririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xfx2600 -- 16 Temmuz 2007; 10:51:38 >

• quote:

Orjinalden alıntı: xfx2600

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=2568

eksen fiyatı geçiriyor novada 165 ytll

1950 alıcaktım ama bu işimi görür diye düsündüm 1950 yerine 2600xt alsam 60 kagıt çepte onunlada 1 gb 667 ddr2 ram alırım böylece güzel olur

siz ne düşünüyorsunuz 1950 pro güzel kart tabikide 256 bit falanda ama bu kart palit oldugu için hızlarıda iyi biti hariç crysis için alıyorum kullanırım 256 bit dx10 lar çıkarsa biraz para ekleyip belki onlardan alırım bu işler böyle su an elimde fx5200 var düşünün artık aradaki farkı'!!! eksende 190 verecegime giderim 1950 proyu 215 ytl veririm

Bence 2600XT al ve 256 bitlikler çıkıncada 2600XT yi satıp onlardan alırsın...

• quote:

Orjinalden alıntı: fthkls

Evet dx 10 testlerinde ati nvidiayı benzetmiş. Benim palit 2600 sonic bile 8600 gts yi benzetecek dx 10 testlerine göre, testler tarafsızsa ati iyi iş çıkarmış.Üstelik atinin

1-NVIDIA nın 1.5 aylık driver ı kullanılıyor ve bu drişver DX10 da %20-25 oranında daha performanssız

COj ve COH DX10 da zaten ATI optimizasyonlu bence sonuçlar bunlara göre gayet normal...
  • quote:

Orjinalden alıntı: reason666

quote:

Orjinalden alıntı: fthkls

Evet dx 10 testlerinde ati nvidiayı benzetmiş. Benim palit 2600 sonic bile 8600 gts yi benzetecek dx 10 testlerine göre, testler tarafsızsa ati iyi iş çıkarmış.Üstelik atinin

1-NVIDIA nın 1.5 aylık driver ı kullanılıyor ve bu drişver DX10 da %20-25 oranında daha performanssız

COj ve COH DX10 da zaten ATI optimizasyonlu bence sonuçlar bunlara göre gayet normal...

Ati ye sempatim olmasına rağmen böyle "benzetecek" yok ne bilim " yakacak " "yıkacak" tarzı çocukca yorumlar midemi bulandırıyor...

@reason666 kardeş sana tavsiyem bırak sende boşver herkes kendi iyi bildiğini yapsın ya.

Kahrolsun Fanatizm...Yaşasın Son kullanıcı Bütçesi !

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.