Şimdi Ara

2600-3600 arası laptop tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamun aleyküm.Bir arkadaşım performanslı,genellikle yazılım programlarını rahat kullanabileceği bir laptop arıyor.Mümkünse i7 işlemcili ve nvidia serisi ekran kartlı laptop arıyoruz.Bu konuda tavsiye ve yardımlarınızı bekliyoruz.

• pinkoenk kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyat bizi aşar sanki.Gtx 950 4 gb olan modeller var,sizce i5 7000 serisi ve gtx 950 mi mantıklı yoksa sizin attığınız 2 gb gtx 960 mı mantıklı?Hangisini tavsiye edersiniz
  • Monster olur derseniz şu model mesela güzele benziyor özellik açısından;

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V5-4-3.html
  • SlideToUnlock kullanıcısına yanıt
    Bende almayı düşünüyorum bu civarda da ,monsterlar nasıl ısınma sorunu yada çok ses çıkarma gibi problemleri olabiliyormu acaba bilginiz varmı
    Hocam teşekkür ederim tavsiyeniz için.İnceleyeceğim attığınız linki ancak monster hakkında olumlu -olumsuz yorumlar var.Sizin deneyiminiz var mı?
  • yazılımcıbabo Y kullanıcısına yanıt
    Kardeşim git başka yerde ara bilgisayarını
  • Ekran kartı olarak keşke 4 gb belleği olsaydı.Ancak 960 950 den daha iyi ama bellekde önemli Bir de klasik hp ısınması var sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: el-harezmi_0

Ekran kartı olarak keşke 4 gb belleği olsaydı.Ancak 960 950 den daha iyi ama bellekde önemli Bir de klasik hp ısınması var sanırım.

bilgisayar çift fana sahip hocam hemde ekran kartının boyutu performası çok etkilimiyor isterseniz youtubedan karşılaştırmalara bakabilirsiniz 2gb ekran kartının daha fazla fps aldığı zamanlar felan oluyor. Şöyle söyliyim 960m ekran kartının kaldıracağı oyunlara 2gb boyut fazlası ile yeterli. 3500 liraya alma imkanınızda var bu fiyatlara bundan iyisini bulabiliyorsa arkadaşlar banada söylesin çünkü benim kafamda bu bilgisayarı almak var ama daha iyisi varsa tabii ki onada bakılır.
  • Hocam çok teşekkür ederim.Benimde en çok merak ettiğim konulardan biri çift fan olayı.Daha doğrusu tek-çiftten ziyade fanın yeterli olup olmamasıdır.Artık performans arttıkça üreticiler çift fan ile daha iyi soğutmaya çalışıyorlar.Şuan öncelik olarak ağır programları kaldırsın yeter.Oyun ikinci planda bizim için.Ürünü listeye aldım şimdiden
  • quote:

Hocam çok teşekkür ederim.Benimde en çok merak ettiğim konulardan biri çift fan olayı.Daha doğrusu tek-çiftten ziyade fanın yeterli olup olmamasıdır.Artık performans arttıkça üreticiler çift fan ile daha iyi soğutmaya çalışıyorlar.Şuan öncelik olarak ağır programları kaldırsın yeter.Oyun ikinci planda bizim için.Ürünü listeye aldım şimdiden

Önemli değil hocam bende şu sıralar laptop arıyorum bu laptop benim şuanda listemde ilk sırada ancak bende ince eleyip sık dokuyup son kararımı vereceğim.
  • quote:

Hocam teşekkür ederim tavsiyeniz için.İnceleyeceğim attığınız linki ancak monster hakkında olumlu -olumsuz yorumlar var.Sizin deneyiminiz var mı?

Yok, ben sadece belirttiğiniz fiyat aralığında, kağıt üstündeki özelliklere göre alınabilecek bir modelden bahsettim.
  • blackeros kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikli olarak i7 işlemcili bakıyoruz.Oyun için ekran kartı ikinci planda.Bu fiyatlara yakın i7 işlemcili gtx 950 olan modeller sanki daha uygun gibi
    Teşekkür ederim hocam
  • quote:

Hocam fiyat bizi aşar sanki.Gtx 950 4 gb olan modeller var,sizce i5 7000 serisi ve gtx 950 mi mantıklı yoksa sizin attığınız 2 gb gtx 960 mı mantıklı?Hangisini tavsiye edersiniz

Hocam passmark sonuçlarını vereyim:

i7-5700HQ: 8408

i7-6700HQ: 8131

i7-7700HQ: 8910

i7-5700 işlemci, performans olarak i7-6700'den daha iyidir. Ekran kartı konusunda ise GTX960M > GTX950M.
  • blackeros kullanıcısına yanıt
    Hocam asusun x5 serileri galiba sorunlu bir seri.Fiyat olarak benim de dikkatimi çekti ama araştırınca kronik sorunlu olduğunu okudum.Genel olarak bu seri ve i7 nin u serilerini pek tavsiye etmiyorlar.Ama ilginiz için teşekkür ederim hocam.
  • pinkoenk kullanıcısına yanıt
    Aslında aradığımız notebook bu ama msi fiyat olarak yüksek ki zaten outlet ürünü olduğu için bu fiyatta ama ona rağmen yüksek.Gerçi gtx 960 var.Hocam bunu inceleyecem uygun bulabilirsem çok iyi olur
  • Lamar12 kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran kartı aslında yeterli ancak i7 işlemci olmasını tercih ediyoruz.Çalıştıracağımız programlar işlemci ve ekran kartını yoracak programlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.