Şimdi Ara

260 bin TL'ye 0(sıfır) SUV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2019 yılı Nisan ayında bu araç 260.000 TL idi. Şimdi 1.000.000 TL.

hadi diyelim teknoloji gelişti yeni model fiyatı yükseldi. olsun olsunda 500.000 TL olsun.

• şahlanıyoruz ne var bunda

• Merak ettim Subaru nun fiyatının nesine şaşırdınız? 4 Katına çıkmış. 2019 Yılının Kasım ayın da extralarıyla beraber 92.000 TL ye aldığım Dacia Duster 1.0 Tce nin bugünkü fiyatı 360.000 TL yani yine 4 Katına çıkmış. Bu bütün araç markaların da aynı. Allah sonumuzu hayır etsin. Bu devirde bırakın araç almayı düşünmeyi, elimizdekini koruyabilirsek şükredeceğiz maalesef.260 bin TL'ye 0(sıfır) SUV 

• Ya arkadaş siz neyini anlamıyorsunuz bu zam işinin? Dünyada enflasyon %5 iken biz de reel enflasyon yıllık %80'e dayanmış durumda. Üstüne dağ gibi vergi alınıyor. Açın bakın herhangi bir arabanın vergisiz fiyatına, sonra açın vergi dahil fiyatına bakın anlarsınız bazı şeyleri.

Adam açık açık diyor ki, burayı Çin gibi ucuz iş gücü olan, değersiz para birimine sahip bir ülke yapacağım. İnsan hakları, demokrasi falan umurumda değil.

Her söyleminde 3 çocuk diye yıllardır boşa mı yırtındı bu adam? Biz artık ucuza çalışan, birkaç yıla kadar bozulan telefonunu dahi yenileyemeyecek olan, gıdaya ve elektriğe erişirken dahi ciddi zorlanan toplumlarda olacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan K. -- 3 Aralık 2021; 14:7:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Çin gibi ucuz iş gücü olan"

Çin'den bile beter durumdayız. Çin'de asgari ücret 300$ civarı, bizde şu an 220$.

• Neyine şaşırdın anlamadım! "Subaru insanları kazıklıyor" mu diyorsun? Öyle diyorsan yanılıyorsun. Bütün markalarda eşdeğer model fiyatları 4 katına çıktı.

Yok Subaru değil de hükümet bizi kazıklıyor diyorsan, yerden göğe haklısın derim. 2019'da Dolar kuru ocak başı 5,47, temmuz başı 5,75 civarındaymış. Şimdi 13,80, tam 2,5 kat artmış. 2017 yılından beri TUİK'in açıkladığı enflasyon verileri tam bir kuyruklu yalan. Kasım enflasyonu TUİK'e göre %21, ENAG'a göre %59. Sadece gıda enflasyonuna baksak, %100'ün üzerinde (geçen yıl eylülde 18 liraya aldığım 3 ürünü bu hafta 38,5 liraya aldım. Aynı ürünler). Koy bunun üzerine 2019 yılından beri olan ÖTV artışlarını; al sana 4 katı fiyat.

Bu kötü tablodan sadece hükümet sorumludur. İç ve dış politikalarında gram akıl yok, anlık reaksiyonlarla, gündelik kararlarla koca ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar ve yönetemiyorlar.

Üstelik yönetemediklerini de kabul etmiyorlar.

Bu hükümet gitmeden bu tablo değişmez çünkü piyasalarda hükümete ve RTE'ye güven kalmadı. Güvenin olmadığı yerde spekülasyon olur, ekonomi sittin sene düzelmez.

Bu böyle biline...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 3 Aralık 2021; 15:26:34 >

• kendine bir alıyorsun devlete iki alıyorsun bu sistemde. sorsan arabanın fiyatı pahalı ama vergisiz olsa çok ucuz.

• nisan 2019 da psa grubunun suvları vardı 150-200bin tl arası. subaru yine kazıktı o zamanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 24 Aralık 2021; 11:1:27 >
  • Ya bu tip tutulmayan arabalar zaten kıstas olamaz. Bunlara talep yok ki, kalite isteyen, konfor isteyen, verimlilik isteyenin ne işi olur japon arabasıyla.

Bana bu tip araçların satış verileri zaten kötü bari fiyatını yüksek tutalımda bahanemiz bu olsun algısı olsun diye böyle fiyatlandırma yapıyorlar gibi geliyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2019 da araba alacaktım sıfır megane bakıyordum en dolusu cam tavanlı vs 160 bin TL şimdiki fiyatı 777.900 ₺ çok şaşırma

• 2019 nisan başında sıfır egea aldım hurda benden 61 tl ye 2 tane işim rentcar,şimdi 350 tl ona bakarsan.malüm uçtuk.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.