Şimdi Ara

26 YAŞINDAYIM. BU YAŞTAN SONRA ÜNİVERSİTE OKUNUR MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
2.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle hepinize selamlar sevgili Donanım Haber ailesi. Uzatmadan konuya gireceğim. Ailevi sebeplerden ötürü öğretim hayatımı yarıda bırakmak zorunda kalmıştım. Şuan 4k nın az üzerinde bir maaşla özel sektörde tezgah operatörlüğü yapıyorum. Fakat sektörden,işimden, kısacası çalışma koşullarım ve yaşam standartlarımdan memnun değilim. Geçmişte parlak bir öğrenciydim. Defalarca okul birincisi oldum. Sizce bu yaştan sonra üniversite okunur mu? Okuyabilir miyim daha doğrusu. Bu uğurda işimi brakıp part time işlerde çalışmam gerekecek. Ve mezun olduğum zaman 30 yaşın üzerinde olacağım. Ama hayatımı da şu anki haliyle sürdürmek te istemiyorum. Değerli görüşleriniz benim için çok kıymetli. Şimdiden teşekkürler.

• O bahsettiğin her iş neyse 4 bin değil de asgari ücret teklif etseler bile sen çıktığın an yüzlerce başvuru gelecek. Türkiyenin gerçeklerini görmezden gelmeyin böyle radikal kararlar alırken. Bırakır gidersin ne bahsettiğin part time işi bulursun ne de kendi işine geri dönebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

O bahsettiğin her iş neyse 4 bin değil de asgari ücret teklif etseler bile sen çıktığın an yüzlerce başvuru gelecek. Türkiyenin gerçeklerini görmezden gelmeyin böyle radikal kararlar alırken. Bırakır gidersin ne bahsettiğin part time işi bulursun ne de kendi işine geri dönebilirsin
    Detay vermeyeceğim işim konusunda fakat niteliksiz adam almıyorlar. Benzer koşullarda farklı teklifler aldım defalarca. Hepsi de büyük şirketlerdendi. Sadece kurulu düzenim bozulmasın istediğimden 3 e 5 e bakmadım. Şu anki olağan üstü durumda daha zor olsa da normal Türkiye koşullarında benzer koşullarda bir işi her zaman bulabilirim.
  • Hangi bölümü istiyorsun? Demek istediğim şey eğer yazılım gibi bir bölüm ise 2. veya duruma göre 3. sınıfta freelancer çalışıp para kazanmaya bile başlayabilirsin.

Diğer bir konu ise şuan kendini en azından 1-2 sene garantiye alabileceğin paran var mı? Okurken part-time iş bulabileceğin garantisi yok veya hiç beklenmedik sıkıntılar çıkabilir. Hayat sonuçta. En azından 1 senelik harçlık + kira (yurt vb) giderlerin cebinde olursa daha iyi olur

Eğer bunları hesaba kattım sıkıntı yok diyorsan. Yolun açık olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 31 Mart 2020; 9:59:40 >
  • Tıp falan okuycaksan okunur tabiki..
  • Açıktan oku

• quote:

Orijinalden alıntı: The Management

Hangi bölümü istiyorsun? Demek istediğim şey eğer yazılım gibi bir bölüm ise 2. veya duruma göre 3. sınıfta freelancer çalışıp para kazanmaya bile başlayabilirsin.

Diğer bir konu ise şuan kendini en azından 1-2 sene garantiye alabileceğin paran var mı? Okurken part-time iş bulabileceğin garantisi yok veya hiç beklenmedik sıkıntılar çıkabilir. Hayat sonuçta. En azından 1 senelik harçlık + kira (yurt vb) giderlerin cebinde olursa daha iyi olur

Eğer bunları hesaba kattım sıkıntı yok diyorsan. Yolun açık olsun
    İzmir'de oturuyorum. Bu şehirden ayrılmayı düşünmüyorum. DEU ya da Ege makina var kafamda. Aslında çocukluğumdan beri bu şekilde yönlendirildiğim için takıntı haline geldi bu durum bende. Deu makina'da okuyordum fakat dediğim gibi bazı özel sebepler dahilinde bıraktım okulu. Şu an şükürler olsun durumum iyi. Kira getirisi olan küçük bir dükkanım ve kenarda birikmişim var. Ayrıca çok kötü bir semtte de olsa kendi evim olduğu için konaklama giderim yok. Bekar olduğum için bakmakla yükümlü olduğum insanlar da yok. Sadece kira getirisi zorunlu giderlerimi karşılasa kazanacağım 3-5 keyfi harcamalarım için yeterli olur. En azından öyle düşünüyorum. Aslında 22 yaşındayken de bu yola girmeye niyetlenmiştim. Fakat kendimi sağlama almadan bu işe kalkışırsam tekrar hüsran yaşayabilirim diye vaz geçtim. Sonra bir baktım yaş 26 olmuş. Daha da geç olmadan, sonradan pişman olmamak adına bu kararı aldım. İşin aslı sınav kayımı yaptım, harcımı da yatırdım. Sadece farklı insanların görüş ve önerilerine baş vurma gereği duydum.

• This_is_Heavy kullanıcısına yanıt
    Ben de İzmir de oturuyorum hocam

O halde bize bir şey söylemek düşmez. Tüm planlarını yapmışsın hatta dediklerini uygulamamak için bir sebep dahi yok. Her şey senin lehine şuan. Rahat rahat gidersin üniversiteye rahat rahat okursun. Yaşı da çok kafaya takmamak lazım. 26 yaş geç değil.
    Şimdiden hayırlı olsun Katip Çelebiye gelirsen haber et gerçe diğer sene derslere gitmeden uzun dönem staj yapacağım galiba ama olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 31 Mart 2020; 10:44:11 >
    Hocam ev sana ait, kira gelirinde varmış bence işi derhal bırak ve ne yapmak istiyosan onu yap
    kira geliri yetmeyebilir belki ama tutumlu olursanız yapabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Okumanın yaşı yok okuyabilirsin ve görüceksinki senin gibi o yaşta hatta daha fazla yaşta okuyanlarda var .

• Öğrenmenin yaşı yoktur

• Hocam dediğin okulu ve bölümü kazanırsan oku 👍

• Kafanızda bir bölüm var mı ?

• Kanki yapabileceğin en iyi şey en sevebileceğin bölümü AÖF okumak ve sonrasında o işten devlete atanmak

Örgün eğitime girme çok zorlanırsın hem okul hem çalışmak para kazanamk zor iş

Hangi bölümü istiyorsun bu arada?
  • İstediğiniz bölümün 2. Ögretimi varsa orayı yazıp gündüz çalışıp gece üni ile devam edin..

4000 lira üstü maaş düşük evet ama ülke ortalamasında iyi bir para denebilir

İlk 2 sene dersler çok ağır olmayacağı için sıkıntı çekmezsin.
    3. Senede kararını verirsin. İşe devammı yoksa bırakacakmısın.

Çok geç bir yaş değil.. 29 30 yaş.

Ayrıca elinde mesleğinle alakalı olmasa bile özel sektörde çalışmış bir cv var. Bu farkı kapatmana yardımcı olabilir..

Ayrıca askerliğini de yapmışsındır dıye tahmin ediyorum. O sebeble fark biraz daha kapanmış olur

• Okunur

• hocam merhaba bende sana benzer bir noktadaydım.

marmara üniversitesinde uzaktan öğretim kazandım ve okuyorum gayet güzel geçiyor. Ne istiyorsun bilmiyorum ama çoğu bölümün uzaktan eğitimi var(açık öğretim değil cok farklı şeyler). Akşamları hoca video sınıfında canlı ders anlatıyor. Sınavlara filan okula gidiyorsun normal sınav oluyorsun.

Zorlayıcı ama hem iş hem okul şuan bende ilerliyor. Tıp , hukuk vs okumayacaksanız kesinlikle bu şekilde ilerleyin

Not:ben okuldan eğitim görmek istiyorum diyorsan ikinci öğretim oku , çoğu bölümde devamsızlık yok istemezsen gitmezsin. İlk sene herkes geliyor sonra ki senelerde insanlar her derse gelmiyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blizzard Days -- 31 Mart 2020; 13:27:26 >
  • Bende 26yım üni bitmedi ve makineciyim. Yaşın da bişey yok hatta daha olgun olduğun için ne istediğini daha iyi biliyorsun ancak Türkiye şartları kardeşim. Darlayacak bir ailen varsa okumak zor olur, okulda da düzgün öğrettikleri birşey yok eğer odtü itü bilkent gibi biryerde değilsen. Türkiye şartları diyorum çünkü şuan iyi yetişmiş tamirciler mühendislerden iyi kazanıyor bu virüs olayından herkes gg oldu tabi onu saymazsak.

• hazir para yiyceksen okunur bence bi bekletin olmadan
    en mantiklisi hukuk fakulteleri bazi yerlerde devam zorunlulugu yok sinavdan sinava gidiyorsun okula

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.