Şimdi Ara

26 Haziran 2016 LYS3 Yorumu(Tm.ler içeri)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar malumunuz 26 Haziranda tüm tm.cilerin ygs'nin kolaylığı sebebiyle zor beklediği sınav ösym tarihinin belkide en kolay sınavı olarak karşımıza çıktı keza coğrafyada öyle.Bu sınavın kolay olmasının yani hiçbir belirleyiciliğinin olmamasının dezavantajını bu sene çok net bir şekilde maalesef görecegz.Gerçekten hakkıyla benim gibi günde 7 8 saat ders çalışıp yüzlerce eser ezberleyip tüm edebiyatı tabiri caizse yalayıp yutan arkadaşları derinden üzen bir sınav olmuştur.Hele ki benim gibi obp.si rezalet olan(63) biri için sınavın kolaylıgı geceleri uykumu kacıracak derecede üzerimde stres yaratmıştır.Sebep ne mi açıklayayım:
    Kolay bir sınav hiçbir zaman adil olmaz olamaz.A kişisi günde 8 saat çalışır tüm konulara hakimdir,denemeler,soru bankaları hepsinin içinden geçer bomba bir şekilde sınava girer.B kişisi son 1-2 ay edebiyat yahut coğrafya bakar çokta tınlamadan sınava girer.Kolay sınavı ikiside yapar bi farkları kalmaz hadi aralarında 7 8 net fark olsun bu da hiç adil değildir..Zor sınavı ise sadece çalışan yapar ve hak ettiği puanı alır.Bu sebepten sınavların alayının zor olması ya da zora yakın olması gerekir ki hak eden yani sıkı bir şekilde çalışan karşılığını alsın.Maalesef ösym abimiz bu sene hem ygs'yi hem de lys.yi kolay yaparak tm ve sözel öğrencilerine darbeyi vurup gene sayısalcılara adalaetsiz bir şekilde göz kırpmıştır.Kaldı ki benim gibi obp.si kötü olan biri için en az 9-10k geriye atılmak demektir..
    Açıkçası 18 Temmuz sınav açıklandığında biz tm.cileri veya sözelcileri çok büyük sürprizler bekliyor olacaktır.53-3 edebiyat 19-4 coğrafya yapan biri olarak ygs 5'im de 57k ve hukuk uğruna kazanmak için üniversitemi yarıda bıraktıgım hukuk fakültesine girebilecegımı sanmıyorum.Girsem bile en düşük yerlere yerleşecegım büyük ihtimal.Sıralamada öyle bir yığılma olacakki 1 puanla bile tahmin edemeyecegmz oynamalar olabilir.Sayısalcı arkadaslar kızmasın ama bu ülkede sayısalcılar hep avantajlı oldu adamlar mat2 ve geo.yu zaten yapıolar üstüne bir de edebıyatın ıcınde 25 tane türkçe soruyorlar fln da fln..
    Farklı görüşü olan arkadaslar yorumlarınızı bekliyorum veya benim gibi bi nevi içini dökmek isteyenler yazabilir:) sabırla okudugnz için teşekkür ederim.Umarım sınav sonucları gönlünüzce gelir.

• Sizce 300 le alan tm 1 bölümü bu sene kaç ile alır kaç puan artar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SonViraj kullanıcısına yanıt
    Bu tamamen sıralamaya bağlı.Şöyle örnek vereyim.A bölümü 2015 de en son kişiyi 300 puanla 100.000 sıralamayla alsın.Bu sene sınav daha kolay oldugu ıcın 300 puan alan biri sıralamada 120.000 olacaktır(sallıorum daha az ya da fazla olabılır).Ayrıca puanlarda her sene 10 15 puanlık oynama normal görülebilir ve sıralamadaki yığılmayla değişkenlik gösterebilir.Geçen sene ygs.de 380puan alan öğrencı 22k olurken bu sene 60k oldu bu da sınavın kolay oluşundan kaynaklandı doğal olarakda puanlar yukselecektır.Kısaca sana şu kdr puan artar demem sağlıklı olmaz çok garip bir sınavdı ve herkes ıyı yaptıgını söylüyor eger herkes gercfektende ıyı yapmıssa en az bi 15 puanlık yukselme beklıyorum ben.Ama bu sadece benım görüşüm oyle olcak dıye bı kural yok
  • keza coğrafyadan sonrasını okumadım :> edebiyat da öyle ahım şahım kolay değildi (zaten bilirsen yaparsın bilgi kısmını kolay diyoruz çünkü dil bilgisi şiir bilgisi soruları acaip kolaydı) 2014 gibi bir sınavda 46net yapmış biri olarak diyorum
  • Dombiya95 kullanıcısına yanıt
    80/80 yaptın mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • favored kullanıcısına yanıt
    20/4 54/2 yaptım ama hatalı sorular var uğraşmak istemiyorum :) banlattırdım da kendimi 1 haftadır banlıydım söz verdiğim gibi
  • Coğrafyada hatalı soru vardı bencede ama bu saatten sonra cok şey değişmeyecek sanırım.Çünkü hatalı soru ıptalı gundeme gelmedı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.