Şimdi Ara

256 ADSL sayfalar zor açılıyor Download Hızı 30 üzeri nedir bu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 13 Şubat Pazar günü bağlantıda devamlı sorun vardı... Durup dururken sayfa bulunamadı oluyor bağlatı gidiyordu. Kaç defa modemi açıp kapatmak zorunda kaldım...2 günden beri dün ve özellikle bugün bağlantıda bir tutarsızlık var mesela sayfa bulunamıyor hatası sık sık alıyorum birkaç defa yenile yapınca sayfa açılıyor. Ama ilginç olan 256 da max 25kbps olması gereken dowload 60 -45 le başlıyor ki bu normal olabilir fakat daha sonra azalarak 32-30 ve nihayet 28 civarında sabitleniyor. Bu ilginç bir durum normalde tam stabil bile olsa max 24-25 te sabitleniyordu eskiden anlayan varsa beri gelsin

• virüs
  • Bak kardeş sayfa bulunamadı hatasını sadece sen yaşamıyorsun bazen ben de de oluyor ama seniin dl hakkında şikayetini pek anlayamadım niye daha hızlı dl yapıyorum diye mş soruyorsun ?Normalde 27 K olması lazım ve bende de öyle.Boşver daha hızlı dl yaptığı zaman kafana takma daha düşük dl yaptığın zaman kafana tak derim.....
  • virüs olma ihtimali yüksek; acaba devamlı win güncelliyormusun?? tabii bazen sayfalara ulaşılamıyor da oluyor..
  • 65 50 civarlarında başlayıp 28 civarlarına gelmesi normaldir arkadaşım bendede aynı şekilde oluyor ama gerçek indirmeyi takip edersen rakamlarla yine 27 civarı çıkıyor
  • benim dl hızı 25-26 oluyor enelde zaten onlimne oyun için kullanıyorum çoğunlukla ama uploadumuzda 128 olsa keşke o zaman ço güzel oynanır.Elimiz kolumuz da bağla ne sunsalar he dicez.
  • turk telekomun hatası bunların hepsi
  • Bende de sayfa bulunamadı hataları mevcut ama download hızım maalesef 15'in üstüne çıkmıyor.
  • yaf bende de bazı web sayfalarındaki resimler açılmıoo
    mesela şu anda (15/02/2005 - 23:50) avatarları göremiorumm. zaten donanım sitesinde bi kaç gün evvelinde sorun vardı acaba düzelmedi mi??
    başka bi sitede de farklı bir bölüm açılmıoo

sinir oluoo insan

ayrıca virüs olduğundan şüphelenip tarama yaptım (avg ile)bişey çıkmadı. spybot ile de tarattım bi kaç şey buldu ve düzeltti başka da bişey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No_NicK -- 15 Şubat 2005, 23:54:33 >
  • Browserın opera ise operada bu tip sayfa bulunamadı hataları olabiliyor. Ancak Xp işletim sisteminde registery de DNS cache ayarları ve hatalı dns i hafızaya alınması gibi ayarlar var. şu an çok vaktim yok detaylı ayarları nasıl yapacağını yazammıyorum. istersen sonra yazabilirim. bu ayarlar yapılmadığında bazen bir dns hatası için 5-10 dk dan fazla o sitenin domain name inde hata verir. vaktin varsa netten araştır. Ben virüs olduğunu sanmıyorum...

selamlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: allexstone

Browserın opera ise operada bu tip sayfa bulunamadı hataları olabiliyor. Ancak Xp işletim sisteminde registery de DNS cache ayarları ve hatalı dns i hafızaya alınması gibi ayarlar var. şu an çok vaktim yok detaylı ayarları nasıl yapacağını yazammıyorum. istersen sonra yazabilirim. bu ayarlar yapılmadığında bazen bir dns hatası için 5-10 dk dan fazla o sitenin domain name inde hata verir. vaktin varsa netten araştır. Ben virüs olduğunu sanmıyorum...

selamlar...
    98 içinde açıklarsan sevinirim
  • spware birkaç şeyi düzelltiğini gösterir lakin onlar silinmeyebilirler... o tip virüs bulaşmış muhtemelen; sorunun çok kötü allah kolaylık versin; 0 dan kurulum yapmak zorunda bile kalabilirsin.. o zaman sp2 bootable cd kullanmanı tavsiye ederim; nasıl yapcam dersen: windows bölümüne bak forumun..
  • arkdasım sen

25kbps olması gereken dowload 60 -45 le başlıyor ki bu normal olabilir fakat daha sonra azalarak 32-30 ve nihayet 28 civarında sabitleniyor. Bu ilginç bir durum normalde tam stabil bile olsa max 24-25 te sabitleniyordu eskiden anlayan varsa beri gelsin

demişsin fakat o 256 kilo bit cinsinden onu bayta çevirisen 256/8=32 olur yani en fazla 32 kilobayt hızında indirebilirsin obu açıdan bakıldınğında 27-28 kilobayt indirme için gayet uygun ayrıca indirme hızı sana bağlı olduğu kadar serverada bağlı kilobit ile bayt kısaltmalarındaki fark birisinde k küçük diğerinde k büyük yazılırarasındaki
  • spyware dir buuk bi ihtimal.. benimde vakti zamaninda basima gelmisti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: marcodemir

65 50 civarlarında başlayıp 28 civarlarına gelmesi normaldir arkadaşım bendede aynı şekilde oluyor ama gerçek indirmeyi takip edersen rakamlarla yine 27 civarı çıkıyor

+1
  • tarama yaptır spyprogramları ilee
  • max 28.7 gibi bişi bende, netlimiter kullanıyorum o gerçekçi gösteriyor hızını, DC kafasına göre yazıo abi, kimi zaman 35 gösterio kimi zaman 15 falan, ama bakıyorum hız gerçekte 20 de sabit mesela... Bnm kullandığım DU super controller çok iyi, onunla hızını gerçekçi olarak görüyorsun...
  • büyük ihtimalle spy bende çok uğraştım ama sononda NortonPF ile çözdüm. svchost.exe adlı dosya üzerinden sürekli birşeyler indirilip startupa ekleniyor.ayrıca bu spylar reklam amaçlı olarak modem driverimda olduğunu keşfettim.yani driveri kurduğumda otomatikman internete ilk bağlandığımda dosyaları çekip kuruyor ve işin yoksa uğraş ondan sonra.nortonPf tavsiye ederim
  • spy falan yok adsl'nin klasik olayıdır bu sayfa bulamama.. türkiyenin rezilliği. herkes 256K olduktan sonra böyle oldu zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.