Şimdi Ara

256 9600 PRO ekran kartımda sorun yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba oyunlara girdikten (hangi oyun olduğu pek önemli olmuyor) belli bir süre sonra ekranda karelenmeler oluşuyor daha sonra makinayı kapatıp bios ayarlarından cpu içinde mhz 66 mhz den 75'e çıkardığımda düzeliyor daha sonra 75 den tekrar 66 a düşürmem gerekiyor çünkü makina açılmıyor sonra bu sorun yine tekrarlanıyor sizce ne yapmalıyım şimdiden cevap yazıcaklara teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: vedath

Merhaba oyunlara girdikten (hangi oyun olduğu pek önemli olmuyor) belli bir süre sonra ekranda karelenmeler oluşuyor daha sonra makinayı kapatıp bios ayarlarından cpu içinde mhz 66 mhz den 75'e çıkardığımda düzeliyor daha sonra 75 den tekrar 66 a düşürmem gerekiyor çünkü makina açılmıyor sonra bu sorun yine tekrarlanıyor sizce ne yapmalıyım şimdiden cevap yazıcaklara teşekkürler

o değiştirdiğin agp nin hızı olmasın......

bendede aynı karttan var.... o/c yaptiğimda karelenmeler bndede oluyor...çünkü ısınıyor...
  • peki ne yapmamı tavsiye edersin daha önce bu sorun olmuyordu bende kasanın arka fanını temizlemek için çıkardım birkeresinde ters takmış olabilirmiyim buda ısınmasına neden olur sanırım olmassa onu tersinden tekrar takıyım diye düşünüyorum inşallah başka birşeyleri ısıtıp yakmayız tavsiyelerinizi bekliyorum tşk
  • quote:

Orjinalden alıntı: vedath

Merhaba oyunlara girdikten (hangi oyun olduğu pek önemli olmuyor) belli bir süre sonra ekranda karelenmeler oluşuyor daha sonra makinayı kapatıp bios ayarlarından cpu içinde mhz 66 mhz den 75'e çıkardığımda düzeliyor daha sonra 75 den tekrar 66 a düşürmem gerekiyor çünkü makina açılmıyor sonra bu sorun yine tekrarlanıyor sizce ne yapmalıyım şimdiden cevap yazıcaklara teşekkürler

ilk önce ekran kartının fan ını kontrol et derim ...

fan ları ters takmiş olamazsın heralde yaw

olmazsa şuraya bir bak...

http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=ZM-RHS1 yani ramsink bul derim....ısıyı bayaa bi düşürür.....

• ayrıca bıos tan birşeyleri değiştirmiş olabilirsin... default ayarlara getir bıos u ...... sonra ekran kartının bıos unu güncelleye bilirsin...

emin değilsen fan ı da dene...ters olabilir diyorsun..... çünkü kasa içindeki hava akımı ne kadar iyi olursa ekran kartı fan ı falan daha iyi soğutur
  • teşekkürler dediklerini hepsini denemeye çalışacağım son durumu yazarım :) kasam siyahtı umarım simsiyah olmaz :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.