Şimdi Ara

250GB evo + 1TB qvo vs 1TB evo?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 250GB 860 evo + 1TB 860 qvo mu yoksa 1TB 860 evo mu daha mantıklıdır? 250liği 3d cam cam similasyon programları için 1tbliği de oyun ve depolama için düşünüyorum. Yoksa sadece direkt 1 tb evo mu almalıyım? Fiyat olarak iki seçenekte 1100 civarına denk geliyor.

Marka olarak samsung dışına çıkmak istemiyorum ve hali hazırda 256gblik nvme ssdim var.

Eğer direk 1tb evo alırsam 11.11 alacağım. Ayrı alırsam evoyu şimdi qvoyu 11.11 de alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dartemis99 -- 22 Eylül 2019; 2:13:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anakartında m.2 dedteği var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Bir tane m2 nvme desteği var ve onda takılı zaten

• Güncel

• QLC NAND bellek kullanan SSD'lerden uzak durun. Bu tip bellek kullanan SSD modellerinin fiyatları daha uygun olmasına rağmen TLC NAND bellek kullanan modellere kıyasla hücre ömürleri çok daha kısadır ve bu yüzden daha çabuk bozulur. Samsung 860 QVO'da bu tip yonga kullandığı için almanızı önermiyorum.

Eğer uzun ömürlü ve kaliteli bir SSD almak istiyorsanız 860 EVO 1 TB daha mantıklı bir seçim olacaktır.
  • HDD ler aksine SSD ler kapasiteleri arttıkça daha verimli olan cihazlardır. Bence 240 lik olanı atlayın.

Diğer ikisi içinde önemli kriter QLC alırsanız yapıları gereği kapasitesi doluya yaklaştıkça verimleri düşüyor. Ve evet garanti süreleri TLC lere göre kısadır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.