Şimdi Ara

2500 TL'ye Dslr Tavsiyeleriniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun süredir buralardan uzak kaldım, daha doğrusu saçma eğitim sistemimizin sınavları yüzünden fotoğraftan, fotoğrafçılıktan uzak kaldım. Neyse ki sınavı geçtik ve bu uzaklık 8 ay kadar sürdü şimdi tekrardan çekimlere başlamak istiyorum. Beni bu bölümde eskiler bilir, Fujifilm S200 EXR kullanıcısıyım. Fujifilm başlıklara çok emek verdik ancak ne öğrendiysek Pentax başlığından öğrendik

Gelelim konumuza artık S200 EXR bana yetmiyor harika bir Like makine olmasına rağmen istediğimi bazen alamıyorum. Diyeceğim o ki;
    Şöyle 2500 TL'ye kadar bir Dslr makine almak istiyorum. Herhangi bir markanın fanı değilim, her marka olabilir. Şimdilik sadece body yada body+18-55mm almayı düşünüyorum.

İlginize şimdiden teşekkürler.

• Gözün aydın diyelim :) Nickini görünce tanıdık geldi, nereden hatırlıyorum dedim :)

Sen bu DSLR işlerini biliyorsun. Doğru hatırlıyorsam makroya da baya ilgin vardı. O yüzden aps-c daha iyi olur senin için. D7100 al derim ben, bol bol pikselin ve detayın olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed -

Gözün aydın diyelim :) Nickini görünce tanıdık geldi, nereden hatırlıyorum dedim :)

Sen bu DSLR işlerini biliyorsun. Doğru hatırlıyorsam makroya da baya ilgin vardı. O yüzden aps-c daha iyi olur senin için. D7100 al derim ben, bol bol pikselin ve detayın olur :)

Makroyu kim sevmez ki?

FF cihazların dezavantajları olmasına rağmen baya cezbediyorlar.
  • D7100 şuan piyasadaki en iyi APSc gövdelerden birisi.
    İkinci el o paraya 18-55 veya 18-105 bulabilirsin.

Veya D7000 + 18-55 + makro lens falanda olabilir.

Hatta ve hatta uzaklaka gitme, D7000 + Tamron 17-50 + Sigma 70mm 1:1 makro satayım
  • Satılık Nikon D300 ve Nikon 17-55mm f/2.8 objektif var ilgilenirseniz
  • D7100 iyidir.

Ama şöyle temizinden ikinci el bi 5D Mark II de bulunabilir. FF'in tadı başka!
  • ben olsam azcık daha biriktirip markII + 50mm 1.8 alırdım
  • Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ancak bir süre ertelemeye karar verdim.
  • Bende ayni sekilde kpss icin kendimi kapatip uzun sure forumdan uzak kalmistim simdi sukur atandim calisiyorum:) yeni ev yeni duzen falan drken biraz borc oldu haliyle yilbasindan sonra durumlari duzeltebilirsem eger ben 70d almayi dusunuyorum 18-135stm lensle birlikte. Simdilik beni idare etsin yaza dogru yeni lensler bakarim diye dusundum. Bu kiti almak istememin en buyuk sebebi uzun araligin video cekerken işe yaramasi, birde lensin stm olmasi. 18-55 ile de alabilirim belki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.