Şimdi Ara

250 cc ve altındaki motosikletlerin ÖTV'si sıfırlandı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
4.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haksız yere aldığını artık almayı bıraktığı için teşekkür mü etmeliyiz?
  • Artık orta direk kalmadı/bitiyor!

Ya fakir var yada çok zengin

Zenginler zenginliklerini katlıyor fukaralar fukaralığını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kenan işe yaradı ama şampiyon olduğu 600 lüklerde de karldırtsaymış esas.

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

kenan işe yaradı ama şampiyon olduğu 600 lüklerde de karldırtsaymış esas.
    600 cc lere baktım biraz önce ne köklemişler be. Mt-07 bile 41 bin tl. Buna ötv değil ötv +kdv indirimi yapılsa ancak işe yarar.
  • pazarda patlıcan 7.5 tl ıspanak 5 lira biber 9 lira onla ilgilensinler ilk önce
  • strathmorea kullanıcısına yanıt
    Geçici olan özel iletişim vergisiydi. ÖTV avrupa uyum yasalarıyla geldi. Ecevit hükümetinin son golü olarak kaldı. Deprem zamanı çıkarttılar bide kimsenin gıkı çıkmadı. Üstüne bağış bile yaptı millet :D

• quote:

Orijinalden alıntı: III I II III I I

600 cc lere baktım biraz önce ne köklemişler be. Mt-07 bile 41 bin tl. Buna ötv değil ötv +kdv indirimi yapılsa ancak işe yarar.

Alıntıları Göster
    1000 likler falan 150,000lerde zaten bmw parası. yani bunun diğer adı binme diyorlar. git yemek programı izle acunu izle diyorlar. ha kendileride bizden vergileri alıp 550 tane s320de gezsinler. kenan lamborcini ile gitti eleştirildi ula ne güzel işte adam senin benim vergimle alınan değil kendi aldığı arabaya biniyor. bu eleştirildi inanabiliyormusun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

1000 likler falan 150,000lerde zaten bmw parası. yani bunun diğer adı binme diyorlar. git yemek programı izle acunu izle diyorlar. ha kendileride bizden vergileri alıp 550 tane s320de gezsinler. kenan lamborcini ile gitti eleştirildi ula ne güzel işte adam senin benim vergimle alınan değil kendi aldığı arabaya biniyor. bu eleştirildi inanabiliyormusun.

Alıntıları Göster
    1000 cc motorlar dediğin gibi bmw , mercedes parası oldu. Bırak almayı uzaktan bakmaya çekinir olduk.
    600 cc ler bile 80 binler civarında , 80 bin tl nedir yahu insaf azıcık.
  • Seçimlerden sonra da vergi indirimlerinin devam etmesi dileğiyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

ÖTV indirimine motosikletlerin de dahil edilmesinin sebebi olarak dünyaca ünlü motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu gösterildi

Bu ne yaw
    Bu tespite göre meclise bir de alkolik bir vekil gerek acilen (Alkol kullanmıyorum ama olsun).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • III I II III I I kullanıcısına yanıt
    2-3 yıl önceye kadar insanlarda hobi vardı şimdi artık zengin züppe işi oldu hobi sahibi olmak.
  • @cabriyo

Motosiklet sever olarak 600cc ss motosiklet sahibi olmak istiyorum ama mevcut durumda en fazla 2006-2007 model alabiliyorum.
    Fiyatlar kdv zamları ve kur farkı ile uçuşa değil direk uzaya gitti.
  • Motosiklet severim, ABS çift disk fren ucuz ama kalitesi iyi neler var alalım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

Motosiklet severim, ABS çift disk fren ucuz ama kalitesi iyi neler var alalım ?
    Soruyu bu baslik altinda sordugunuza gore otv indiriminden faydalanmak istediginuzu ve 250 cc. Ye kadar motorsiklet alacaginizi varsayiyorum.

Abs li sartiniz varsa fazla bir secenek yok gibi

Cb 250r----24500

R25-----------24900

Mt25---------23900

Benelli bn 251----15-16 civarinda aralik ayinda bulunabiliyordu ama simdi nasil arastirmak lazum...

Ktm fiyatlarini hic bilmiyorum.....

Olur da abs siz dusunurseniz, su an icin bence f/p makine mt 25 abs siz olan 2017 modeller. Bazi bayiilerin elinde var ve 18500 fiyati var. 2017 yilinda satilan fiyata su an satiliyor. Ayni sekilde 2017 abs siz r25 lerde 20.000 e satiliyor.

2017 sifir Mt 25 arastirmasi icindeyim. Temmuz da 22000, Aralik ta sok indirim ile 20.000 tl. Idi. Su an 18500 ve bayiilerin elinde kalmadi gibi... Millet saldirmaya basladi sanki. Her an bende atlayabilirim... 2016 yilinda fuar lansman fiyatinin 14750 tl. Olduğunu ve su an ikinci ellerinin temizlerine 17-19 arasi istendigi ongoruldugunde bence mantikli gorunuyor. Hele ki YBR nin amcaoglu YS125 e 12800 tl. Istendigi yerde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi möhkem -- 4 Ocak 2019; 22:25:17 >
  • möhkem M kullanıcısına yanıt
    Suzuki gsx s125 den neden hiç bahsetmedin fiyat uygun malzeme kalitesi ve parça ücretlerini merak ediyorum

• Ben 250 cc motor arastirdigim icin pek dikkatimi cekmedi.

Fiyati sitesinde 18.900 tl. Yaziyor.

125 cc motora o parayi verecegime, 250 cc. alirim. Benim gorusum bu sekilde... Herkesin dusuncesi kisiden kisiye gore degisir...

Yoksa suzuki markasi japonlar icerisinde bence en kalitelisi....

Fiyat size uyuyorsa sikinti yok.

Bunun 250 liğide var 24bin gibi sanırım, hız cezalarının yüksek ve kaza riskini düşününce 125 iyi gibi 130 a kadar hız ve iyi frenleme yapabiliyor göbekli iri motora alışan için bu liseli motoru gibi küçük gelir, ben geçmişde mobilet Peugeot puch ve scooter kullanmıştım az yakarmı acaba yakıtı ve uzun tecrübe konusunda hiç bilgi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

Bunun 250 liğide var 24bin gibi sanırım, hız cezalarının yüksek ve kaza riskini düşününce 125 iyi gibi 130 a kadar hız ve iyi frenleme yapabiliyor göbekli iri motora alışan için bu liseli motoru gibi küçük gelir, ben geçmişde mobilet Peugeot puch ve scooter kullanmıştım az yakarmı acaba yakıtı ve uzun tecrübe konusunda hiç bilgi yok
    Yeni bir model oldugu icin pek bir bilgi yok henuz. Ama motor degerlerine gore tahmini en fazla 2.5 lt yakar gibi gozukuyor. Muadili mt 125 in yakiti 1.7-2.5 araliginda. Onu baz alarak tahmin ettim.

Sehir ici icin yeterli ama soyle sehirler arasinda sikinti yaratabilir. Sehirler arasi Surekli yuksek devirler ile gidileceginden rahatsizlik verebilir ve sollamalarda sikinti yaratabilir. Motoru aldiktan tahmini 1 sene sonra büyük ihtimal degistirme istegi dogabilir. Bu sebepten oturu ben tercih etmiyorum.. Ikinci eli de su an icin belirsiz...

2017 modeller için düşük fiyatlar var sanırım 2018 19 ile aynı malzeme özellikler sıfır olduktan sonra 17 almanın sakıncası olabilir mi

250 cc ve altındaki motosikletlerin ÖTV'si sıfırlandı

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.