Şimdi Ara

250 cc ve altındaki motosikletlerin ÖTV'si sıfırlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
4.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2018 yılı içerisinde gittikçe daralan sektörleri canlandırmak amacıyla 1 Kasım’dan itibaren 2 ay süreyle başlatılan vergi indirimleri normal şartlarda 31 Aralık’ta sona eriyordu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, otomobilde ÖTV, hafif ticari araçlarda ise KDV indiriminin de dahil olduğu uygulamanın 3 ay daha devam edeceğini açıkladı. Sürenin uzatılmasının yanı sıra motosikletler de ÖTV indirimine dahil oldu.

250 cc ve altına yüzde 0 ÖTV 

Ülkemizdeki vergi sistemine göre 250 cc’nin altındaki motosikletlerde yüzde 8 oranında ÖTV uygulanıyordu. Yapılan açıklamaya göre bu motosikletlerdeki ÖTV oranı kısa süreliğine yüzde 0’a çekildi. Süresi uzatılan diğer indirimlerin de dahil olduğu söz konusu uygulamanın 31 Mart tarihine kadar geçerli olacağı belirtildi.

Kenan Sofuoğlu da açıklama yaptı 

ÖTV indirimine motosikletlerin de dahil edilmesinin sebebi olarak dünyaca ünlü motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu gösterildi. İndirimin duyurulmasının ardından yazılı bir açıklama yapan Sofuoğlu, “Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yapılan ÖTV açıklaması motosikletçilerin yüzünü güldürdü. Bugüne kadar yaptığımız görüşmelerde Bakanımız Berat Albayrak bizi ilgiyle karşıladı. Kendilerine ve Bakan yardımcımız Dr. Nureddin Nebati beye tüm motosiklet camiası adına teşekkür ederim” dedi.

• 99 depreminde yaralar sarılsın diye GEÇİCİ olarak çıkarılan ötv denen hırsızlık, vergi adı altında en büyük belamız oldu. Ötv indirimi yapıldı diye sevinir olduk. Nasıl bir standart içerisindeyiz ki bu vergi indirimi olunca resmen alım gücü artar oldu. Şu an ötv nin olmadığını veya kdv ile diğer vergilerin %3-5 gibi değerlerde olduğunu hayal bile edemiyoruz. Hadi hayal edin, bir deneyin. İdrak bile edemiyoruz bunların olmadığını.
  • Padişahım çok yaşa. Padişahım çok yaşa.

• Ev araba parası olan adama yani zengine yarıyor. Ama markette indirim yok. Poşete vergi var. Pazarda fırsatçılar var. Markete gidip alışveriş yapmaya korkar olduk.

(Bunlara indirim olmasın demiyorum. Vergiler o kadar çok ki asıl vergilerin düşmesi gereken daha çooookkk şey var demek istiyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem552 -- 2 Ocak 2019; 12:14:16 >
  • Seçim yatırımları devam ediyorv

Seçimden sonra feci geçirecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para sen nasıl bir illetsin de herkes seni konuşuyor senin yüzünden insanlar ölüyor senin sayende kişilere verilen değerler değişiyor.

• Yine düşük gelirliye yönelik bir kıyak. Dikkat ediyorum son dönemlerde tüm kıyaklar düşük gelirliye ve zenginlere yapılıyor, orta gelirliler eziliyor. İktidarın oy aldığı kesimlerin bunlar olmasından kaynaklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 2 Ocak 2019; 12:21:12 >
  • Keşke bu indirimler seçime kadar piyasayı rahatlatmak yerine sürekli ortadan kalksa da sevinsek.

• Bir yandan vergi ve zamlar diğer yandan indirimler bunun gibi saçma uygulamalar dünyanın hiç bir yerinde yok enflasyonla indirim yaparak mücadele edilmez milletin canı yanacak ama erteliyorlar seçimden sonra size söz zam yağmuru gelicek oluk oluk zam akacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emin KOÇ kullanıcısına yanıt
    Hocam artık maalesef bitti o dönemler hep beraber faturayı ödeyeceğiz kaçışı yok seçim sonrası herşey daha farklı olacak çoğu kişinin canı yanacak. Bu indirimlerin faturasını yine biz ödeyeceğiz hükumet halkın parasıyla halka caka satıyor. En nihayetinde fatura kabaracak daha çok acı cekeceğiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ÖTV indirimine motosikletlerin de dahil edilmesinin sebebi olarak dünyaca ünlü motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu gösterildi

Bu ne yaw
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem552

Ev araba parası olan adama yani zengine yarıyor. Ama markette indirim yok. Poşete vergi var. Pazarda fırsatçılar var. Markete gidip alışveriş yapmaya korkar olduk.

(Bunlara indirim olmasın demiyorum. Vergiler o kadar çok ki asıl vergilerin düşmesi gereken daha çooookkk şey var demek istiyorum.)
    Oy veren de market pazara giden yani..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fth-bsky

Bu mesaj silindi.
    250 cc ve altındaki motosikletlerin ÖTV'si sıfırlandı

• 25k motorda 2000 tl eder. Bu da üst baş almanızı sağlar.

Ötv nedir diye sorarsanız depremden sonra çıkarılan bir icat!

Tiksindim artık herşeyden! Bir sürü icat çıkarıyorlar!
  • ben hep 50 cc lik motor alıyorum zaten :)

• Bir millet vekili de araba yarışçısı yapsınlar bari. Arabalarda kaldırırlar belki

• 99 depreminde yaralar sarılsın diye GEÇİCİ olarak çıkarılan ötv denen hırsızlık, vergi adı altında en büyük belamız oldu. Ötv indirimi yapıldı diye sevinir olduk. Nasıl bir standart içerisindeyiz ki bu vergi indirimi olunca resmen alım gücü artar oldu. Şu an ötv nin olmadığını veya kdv ile diğer vergilerin %3-5 gibi değerlerde olduğunu hayal bile edemiyoruz. Hadi hayal edin, bir deneyin. İdrak bile edemiyoruz bunların olmadığını.

• Tesadüfe bak yerel seçimlerde 31 mart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 2 Ocak 2019; 14:32:40 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.