Şimdi Ara

250-300 Liraya Tavsiye(Sonunda 5770 Aldım) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caco2

birşey merak ettim, eğer 32 bitlik bir işletim sistemi kullanıyorsanız neden RAM'i 4GB ye çıkarıyorsunuz. Mesela XP'de 3 GB den fazlası kullanılamıyor diye biliyorum. Yanlışmıyım?

32 bit ne olursa olsun 3 den sonrasını kullanmaz 64 bit lazım
  • 64bit Windows 7 kullandığım için 4gb'a çıkarıyorum ramleri. 32 bit kullandığımı nerden çıkardın

Ve bu arada herhalde ram alırsam kesin 5770 alacağım. Çünkü herkes bunu söylüyor arkadaş, demek ki bi keramet var
  • fıyat performans olarak gercekten guzel kart. exa dan 290 tl aldım vin7 64 bıt ıle kullanıyorum gayet tatmınkar. bu arada exa dan gtx 460 alırken fatura kesılmeden kafama estı değiştırıp 5770,i aldım .
    sağolsun arkaslarda forumda bu karta yonlendırmıslerdı demekkı varmıs bır kerametı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyperneon -- 9 Ağustos 2010; 19:55:45 >
  • hyperneon dostum sende kart için aynı tavsiyelerde bulunuyorsun teşekkür ederim

Bir kaç sorum olacak. Acaba güncel oyunlardan hangileri ile kullandın ve performans ile aldığın FPS değerleri nasıldır acaba, merakımı mazur gör lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkidd

hyperneon dostum sende kart için aynı tavsiyelerde bulunuyorsun teşekkür ederim

Bir kaç sorum olacak. Acaba güncel oyunlardan hangileri ile kullandın ve performans ile aldığın FPS değerleri nasıldır acaba, merakımı mazur gör lütfen

Kullandığınız monitörle alakalı bir durum sanıyorum. 19" ise monitörünüz, her oyun son derece tatminkar yüksek ayarlada oynanabilir diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: lvlono

quote:

Orijinalden alıntı: mkidd

hyperneon dostum sende kart için aynı tavsiyelerde bulunuyorsun teşekkür ederim

Kullandığınız monitörle alakalı bir durum sanıyorum. 19" ise monitörünüz, her oyun son derece tatminkar yüksek ayarlada oynanabilir diye düşünüyorum

Teşekkür ederim dostum. Monitörüm tahmin ettiğin gibi 19" ve ben şuan da gayet memnunum bundan. Birde dediğin gibiyse bana uygundur. 5770 fiyat/performans açısından aradığım kart heralde, hele de 8800GT gibi efsaneden sonra F/P oranı yüksek birşey arıyordum zaten.

Ama tabii ki OEM dünyasından 1 sene uzak kaldığım için bu kadar çeşit arasında kaybolacakken siz yardım sever dostlar gerçekten çok yardımcı oldunuz bana...

Yer yeni fikre, yoruma ve soruya açığım arkadaşlar...

• dx11 den feragat edebilirseniz daha ucuza 2.el 4890 tavsiye edebilirim.. hem daha performansılıdr
  • http://www.exa.com.tr/powercolor/ekran_kartlari/powercolor_hd4870-334-7681.html
    nakit 291 tl

veya

http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_25477_HIS_Radeon_HD5770__1_GB__GDDR5__128_Bit__Ekran_Karti.html
    nakit 287 tl

performans olarak 4870 iyi ancak 5770 az ısınır ve az enerji tüketir performansıda iyidir....

• 1440x900 çözünürlük için HD5770'den yüksek kartlar gereksiz gibidir. HD5770, hem az akım çeker, hem az ısınır hem de sessiz çalışan bir karttır. Markaya takılmadan en ucuzunu hiç düşünmeden alabilirsiniz.
  • 5770'e karar verdim nerdeyse arkadaşlar. 1 hafta içinde alacağımı umuyorum. Bu başlığa yazan,fikrini söleyen her arkadaş gerçekten çok yardımcı oluyor.

Her fikre , yoruma açığım , zamanım var sevgili dostlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkidd -- 9 Ağustos 2010; 23:12:36 >
  • 1280x1024
    19"
    5770
    memnunum.
    Rpg oyunlarını highda oynuyorum gayet rahat, titan quest, borderlands, witcher gibi gibi... fps hiç denemedim henüz.
  • Bütün yorumda bulunan dostlara çok teşekkür ediyorum. 2 gün önce Kocaeli vatan bilgisayardan sizinde tavsiyeleriniz doğrultusunda HIS 5770 aldım ve bir çok oyunda denememe rağmen en ufak bi memnuniyetsizlik yaratmadı bende. F/P olarak ve ısı değerleriyle(hemde bu sıcaklarda!) takdirimi topladı. Artık bu fiyat aralığında benimde tavsiyemdir 5770 :)
  • Hayırlı olsun güzel seçim.
  • hayırlı olsun kardeş güle güle kullan.
  • Hayırlı olsun...
  • Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Gerçekten fazlasıyla memnun kaldım, şiddetle tavsiye edilir
  • 5770 ( 128 bit ) çok büyük hata
     250-300 Liraya Tavsiye(Sonunda 5770 Aldım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 16 Ağustos 2010; 19:48:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

5770 ( 128 bit ) çok büyük hata
     250-300 Liraya Tavsiye(Sonunda 5770 Aldım)

Mevcut monitörümle, abartı çözünürlüklerde oyun oynamıyorum. AA ve AF açma gibi bi takıntım olmadığı içinde 5770(128 Bit olması) güncel oyunlarda benim istediğim süre boyunca, istediğim miktarda (Son ayarlarda AA-AF kapalı ve oynanabilir FPS değerlerinde) işimi rahatlıkla görecektir. Çok büyük bir hata değil, bunun hata bile olmadığını düşünüyorum, 285 liraya aldığımı düşünürsekte daha iyi anlaşılacaktır demek istediğim

Edit: Ekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkidd -- 16 Ağustos 2010; 21:34:22 >

• Ben bu karta felaket ısındım. Kasamın içerisinde takılı kullanıyorum. Elimde bir tane de Zotac GTX260 Amp 216 var ama bunu kullanıyorum nedendir hala bilmiyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Candemir

Ben bu karta felaket ısındım. Kasamın içerisinde takılı kullanıyorum. Elimde bir tane de Zotac GTX260 Amp 216 var ama bunu kullanıyorum nedendir hala bilmiyorum :D

Dimi hocam bi çekiciliği var ya , sevdim bende :D
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.