Şimdi Ara

25 TL'ye Windows 10 Key satanlar bunları nereden bu kadar ucuza elde ediyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
4.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ve crack yapmak istemiyorum çünkü bilgisayarımın bir botnet'e hizmet etmesini istemiyorum.

Çeşitli bu işi yapan yazılımların geçen yıl mantığını okumuştum ve yaptıklarını user-mode'dan yapması imkansız. Direk kernel mode driver'la yaptığını düşünüyorum.

Konuya geçelim

Böyle yerlerde nasıl bu lisansı 24.90 gibi bir fiyata satıyorlar !?!

Yoksa yine malum sunucularına bağlayıp microsoft sunucularını bypass edip mi yapıyorlar bu işlemi ? Öyle ise güvensiz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Diyelim a firması diyor ki: ben 1000 adet bilgisayar üreteceğim. İçinde c işlemcisi g ekrankartı m anakartı olacak. Ama buna windows da yüklemek istiyorum.
    Gidiyor microsoft satıcısına ver ordan 1000 adet lisans.
    Üretime başlıyor ama üretim bir noktada sonlanıyor elinde 200 lisans kalıyor. bunu da ucuzdan başka firmalara satıyor.

özet olarak buna benzer bir durum. By-pass yok çünkü sen lisansı direk orijinal microsoft'un aktifleştirme arabirimine giriyorsun. Yani zaten microsoftun kendi lisansı.
  • Diyelim a firması diyor ki: ben 1000 adet bilgisayar üreteceğim. İçinde c işlemcisi g ekrankartı m anakartı olacak. Ama buna windows da yüklemek istiyorum.
    Gidiyor microsoft satıcısına ver ordan 1000 adet lisans.
    Üretime başlıyor ama üretim bir noktada sonlanıyor elinde 200 lisans kalıyor. bunu da ucuzdan başka firmalara satıyor.

özet olarak buna benzer bir durum. By-pass yok çünkü sen lisansı direk orijinal microsoft'un aktifleştirme arabirimine giriyorsun. Yani zaten microsoftun kendi lisansı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangroo -- 8 Mayıs 2020; 14:56:38 >
  • kangroo kullanıcısına yanıt
    Linkten bir tane Windows 10 Professional dijital lisansı sipariş verdim. Bu mesajı editleyeceğim.

Edit : Evet lisans anahtarını aldım ve başarıyla Windows'u etkinleştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codforc -- 8 Mayıs 2020; 16:29:25 >
    bu konuyu istersen tekrar araştır win 10 pro kaç lira kimse o kadar ucuza vermez.Düz mantık gider 1000 tane 25 tl lik alırım internette gırla

aldıgın şey kutulu olunca neden fiyat 25 katına çıkıyor diye sorarım,bana kalırsa kmspico nun sazan avı versiyonu
  • I0SER_b0y kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir yürütülebilir dosya indirmedim. Sadece aktivasyon kodunu aldım ve windows'u etkinleştirdim. Üstteki arkadaşın dediği gibi bir yöntem izlediklerini düşünüyorum. Eğer etkinleştirdiğim windows bloke olur ise buraya yazarım tekrar.

Fakat kmspico,kmstools indirip rootkit yemektense 25 tl veririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: I0SER_b0y

bu konuyu istersen tekrar araştır win 10 pro kaç lira kimse o kadar ucuza vermez.Düz mantık gider 1000 tane 25 tl lik alırım internette gırla

aldıgın şey kutulu olunca neden fiyat 25 katına çıkıyor diye sorarım,bana kalırsa kmspico nun sazan avı versiyonu
    alabilirsin oem key sonuçta.3 yıldır kullanıyorum kendimin haricinde 25 kişiye daha yüklemişimdir. 1 tane bile sorun yaşanmadı. araştırabilirsin. kmspico için senin makinenden işlem yapman lazım.oysa bunda direk seriali alıp temiz format attıktan sonra windowsun kendi aktivasyonundan aktifleştiriyorsun.bunların hepsi oem key. tek kullanımlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangroo -- 8 Mayıs 2020; 20:14:24 >

4 senedir ev de yedek bilgisayrımda var bir kere bile sorun vermedi 25 tl ye satılan key bence onun yaptıgının aynısını yapar ha bir gün eger bir acık olur da verilerin çalınırsa windows a dava acarsan 25 lik oem keyi dikkata alırlar mı bilmem ? sanmıyorum da onun dışında benim gözümde kmspico dan farkı yok.Taşeron yerlerin bir takım şeyleri bunlar windowsla alakalı oldugunu düşünmüyorum.
  • Okullara verilen toplu lisanslardan dır.
    IOSER_b0y bir yere kadar tamam da çok mantıksız konuşuyorsun. O zaman wannacry olayında Microsoft'un batması lazımdı ki (wannacry bir 445 port rdp exploit ile yayılıyordu.) sadece 4 gün sürdü ama verdiği zararlar çok büyük çapta oldu.

Microsoft'un kullanım sözleşmesinde okumadığımız ama kabul ettiğimiz şartlarda verilerin çalınması durumunda bizim bir hükmümüz yoktur yazdığından şüphelenmiyorum değil. Çünkü bu açıklar doğrudan Microsoft'un dikkatsizliği ve binlerce insan istenen fidyeyi verip dosyalarını decrypt etti, ayrıca hala Microsoft ürünlerini kullanıyoruz.

Yani bir açık senide vurur benide. Ben 25 TL'ye aldığım için bir açıktan verilerim çalınabilirmiş :D. Ama sen dava açabilirmişsin. O kadar kolaysa ne duruyorsun gidip aç davayı çünkü açık elbet bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codforc -- 8 Mayıs 2020; 21:8:37 >
  • codforc C kullanıcısına yanıt
    tamam kurnaz kardeşim
    https://www.hepsiburada.com/microsoft-windows-10-pro-32-64bit-turkce-kutu-fqc-1079-p-HBV00000KNA8R?magaza=Ronin_Bilgisayar&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQjwhtT1BRCiARIsAGlY51IXppPo1ye78CMUWBVokeSOTlFtrpW1-TYaeY3vlJHwRFVXREmn83YaAiDNEALw_wcB

25 tl verdigin şeyler bu aynı haklara sahip.

sen harika bir dehasın bunu alanlar sadece kutulu diye tonla para veriyor.

https://www.techadvisor.co.uk/feature/windows/do-cheap-windows-keys-work-3665849/
    gerçek oem key ne kadar bi bak 23 sterlin civarı 200 lira civarı

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/oem-key-fake-or-real/cd211998-8916-4a0a-bc00-41198f4253e7

3-4 $ dolara aldıgın seyin oem key oldugun sanıyorsan mesaj falan atma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I0SER_b0y -- 8 Mayıs 2020; 21:37:27 >

Benim için hakların hiçbir önemi yok. Haklarını arıyorsan git bilgisayarının içindeki spyware'leri araştır, çünkü onlar o çok gizlediğin dosyalarının haklarını ihmal ediyorlar

Şahsen tüm Windows 10 Pro'nun güzelliklerinden 25 tl'ye faydalanıyorum. 1000+ TL veren gözümde boş insandır. Eğer 1000+ tl vermek zorunda kalsam gider uğraşıp kernel mode driver yazıp kendim cracklemenin bir yolunu bulurum veya gider direk linux kurarım.

Yani istediğin kadar bu konuya yaz. Ben bunu ucuz kullanmanın bir yolunu her şekilde bulurum.

Ve hayatımda öbür Windows gömülü gelmiş laptop'umda hiçbir zaman Microsoft servisleri ile iletişime geçmedim şahsen. Şu forumdan toplasan kaç kişi geçmiştir bilemem.
    Yani faturası yok diye yardım alamasam ne olacak. İnternet var zaten koskoca.

kısaca oem key olup olması benim umrumda değil. windows 10 pro'nun tüm herşeyinden yararlanabiliyorum beni ilgilendiren kısım o.

Yollamaya devam et :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codforc -- 8 Mayıs 2020; 23:47:31 >

• Sende satıcının 100 lerce kişiye gönderdiği aynı key i kullanıp windows u etkinleştirdiğin için kendini uyanık zannediyorsun. Test etmek istiyorsan ver 25 tl daha yeni key al, sana yine aynısını gönderecek.

Key orjinal mi? Evet orjinal ama kaçırdığın nokta bu keyi bu şekilde kullanmanın illegal olduğu. Yani sen yasal bir keyi illegal olarak kullanıyorsun. Her lisans çeşidinin farkı kullanım şartları vardır ve ona göre fiyatlandırılır.

Ayrıca bahsettiğin user mode, kernel mod olayları tamamen yanlış bilgi. İllegal keyleri bile hiçbir üçüncü parti program kullanmadan etkinleştirebilirsin.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyfi84 -- 24 Mayıs 2020; 23:45:50 >
  • controller_ kullanıcısına yanıt
    controller_ yanlış bilgi falan değil. kmspico ve kmstools'un çalışma mantığına bak bunlar key etkinleştirmiyor zaten. Ben de key etkinleştiririm demedim windows'u kendim uğraşarak cracklerim dedim.

Evet etkinleştirdim windows'u ve yine alıyım aynısını göndersin yine etkinleştiriyim benim için bir problem yok. İllegal kullanmak benim için önemli değil. Legaline 1000'lerce TL veremem.

Ayrıca yeniden söylüyorum bahsettiğim kernel mode olayı yalan falan değil. Nerenizden anlıyorsunuz bilmiyorum ama kmstools,kmspico programlarını örnek verdim ben orda.
    Sallamayalim her seferinde aynı key gelmiyor. Kaç defa aldım diyorum farklı farklı satıcıdan. Bu konuda Microsoft Türkiye satış temsilcisi bile konuştu youtubda olacak. Microsoft un ürünü değildir diyemiyor.
    Farklı satıcılar tabiki farklı key gönderecek. Aynı satıcı bile olsa adamın elinde 10 tane key vardır döndürüp, döndürüp sırayla gönderiyodur. Siz her satınalmada size özel key üretildiğini sanıyorsanız çok naifsiniz.

Ben zaten key sahtedir demedim, ki sahte olsa zaten etkinleştiremezsiniz. Benim anlatmaya çalıştığım keyin bu şekilde perakende olarak dağıtılması keyin kullanım şartlarına aykırı. Tabi bu sizin umrunuzda olmayabilir, ama buraya gelip neden 25 tl lik şeye enayi gibi 1000 tl vereyim demeyin.
  • codforc C kullanıcısına yanıt
    Benimde anlatmaya çalıştığım bu işi sadece bu programlar yapıyor gibi bir izlenim verilmesi yanlış. Evet bu programlar pc ye zararlı yazılım yüklüyor olabilir ama benim bahsettiğim pc ye herhangi bir program yüklemeden, kernel space filan uğraşmadan sadece key ile windows etkinleştirilebilir. Zaten illegal bir işlem olduğu için bunu burada anlatmayacağım.
    Derim. 1000 tl veren ve normal bir kullanıcı olan kişi net enayinin tekidir. O kadar parayı vermek zorunda kalsam gider linux kullanırım. ama zorunda değilim sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codforc -- 9 Mayıs 2020; 15:3:16 >
    Hala boşuna inat ediyorsun. Aynı kişiden 3 defa key aldım hepsi farklıydı. Denedim aynı keyfi tek makinede aktifleştirdikten sonra başka makinede çalışmadı. Üstteki paylaştığım videoyu izlersen orada zaten aynı şeyler var.

Son olarak 1000 liraya aldığınız keyle birden fazla defa aktivasyon yapabiliyorsun zaten aradaki en büyük fark bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangroo -- 9 Mayıs 2020; 16:45:59 >
  • Geri zekalı ruslar sanal kart açıp ödemeyi yapıyor sonra geri ödeme ile paralarını alıyorlar.
    En basitinden steam giftlerinde görüyoruz bunu,
    Adamın tekinden ucuza csgo gift almıştım.
    csgo key verdi ödemeyi steam üzerinden yapmış ancak daha sonra kredi kartından geri ödeme almış.Bunu fark eden steam bana gift olarak gelen oyunu tam 2 AY SONRA iptal etti ve oyunum steam kütüphanemdem silindi. Ancak microsoft'da böyle bir key iptal etme sistemi yok muhtemelen.
    Bazı keyleride internete hiç bağlanmamış bilgisayarlar üzerinden alıyorlar.Kopya key kullanıyorsunuz microsof fark ederse tekrar key girişinde key'i iptal ediyor.
    (Geri ödemenin nasıl yapıldığı benim konum değil öğrenmek isterseniz google kapıları açık.Hırsızlar kartımdan alışveriş yapmış vs diyorlar...
    """Geri ödeme, bankanıza, kredi kartı şirketinize veya PayPal gibi başka bir finansal kuruma, onlar tarafından sizin adınıza yapılan bir ödemeyi kabul etmediğinizi, bu işlemin sizin rızanız dahilinde gerçekleştiğini bildirdiğinizde gerçekleşir.Çeşitli durumlarda yaptığınız ödeme karşı tarafdan geri alınır.""")

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhan/ -- 9 Mayıs 2020; 19:3:6 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.