Şimdi Ara

25 mbps fiber ile Kablosuz da 3 mb. yi geçememe..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Süperonline fiber 25 mbps paketimle kablosuz olarak ortalama 3-4 mbps hız alıyorum.bazen KB lere düşüyor. 1 yıldır uğraşıyorum... nafile... modem değişti... yeri değişti.. yine düzelmiyor.. daire içindeki engeller.. diyorlar.. neyse bu engeller..?
    yapılan işlemler.. 6 kere modem değişti.. zte.. Huawei... habire değişti.. herakşam Superonline arayarak kablosuz bağlantı hızım çok düşük.. lütfen bir bakarmısınız.. biraz internet verirmisiniz.. diyorum. Manuel müdahale ediyorlar. Modem ayarları güncelleniyor vs.. 7 - 8 mb. ye yükseliyor... hemen hızlıca işlerimi hallediyorum.... çünkü azsonra tekrar 1 mb. lere düşüyor... tekrar arıyorum... yükseltiyorum bazı mt ler ile arkadaş bile oldum.. saha ekipleri geldi. modemin bulunduğu yerdeki kablosuz bağlantıyı etkileyecek şeyleri kaldırdık. En son odadaki aynalar etkiliyor dediler... tamam aynalarıda kaldırdık... geleekipler ewet hızınız düşük.. modemi yerini değiştirelim dediler.. tamam dedim. onu ayrı ekip değiştiriyor muş.. ücretli tabii.. neyse odadan salona aldık.. olmadı yine.. efendim modeme kadar gelen kısımda sıkıntı yok.. 25 mb. giriyor Modeme diyorlar. Network ekibi geldi hız ölçümü yaptı.. şaşırdı.. düşük dedi.. ss alıp merkeze yolladı. yani israrla bir altyapı kontrolu.. veya fiber kutusuna giren Kabloları kontrol etmiyorlar... alacak arkadaşlar. 25 mbps ye aldanmayın.. bırakın iptv .. netflix bile izlemeniz zor.
    taahhütümüzün bitmesini bekliyoruz.. Ama nereye geçeceğiz hepsi sıkıntı..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kablolu ne kadar hız alıyorsunuz ve routerın yanında test yapınca ne kadar alıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 9 Mayıs 2019; 13:15:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altyapı/iç tesisat iyi durumdaysa hiç birinde sıkıntı olmaz. Sizin yaşadığınız sorun iç tesisat kaynaklı gibi. MH'ye biraz baskı yapın ekip göndersinler onlara da biraz sert çıkışın, hiç değilse sorunu doğru düzgün kontrol edip söylesinler hocam.
  • eğer sorun kabloluda normalse sadece kablosuzda oluyorsa muhtemelen wifi sinyalini etkileyen televizyon yada wifi sinyalini tamamen öldüren digiturk gibi bir kutuya yakın olmasından olabilir. cep telefonuna emf ölçer yükleyip evdeki elektro manyetik dalga oranına bakabilirsiniz. genelde 45-70 den yukardaysa anlaşılır ama öncelikle kablo takıp deneseydiniz keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Kablolu ne kadar hız alıyorsunuz ve routerın yanında test yapınca ne kadar alıyorsunuz
    Ka b loluda 18 mbps yi görüyorum...

• ganeja kullanıcısına yanıt
    modemin tam dibindeyken kablosuzda kaç çıkıor 5 ghz modunu denediniz mi. benim superonline 35 mbit speedtesttede tam 35 çıkıyor. belki ip cgnde ise olabilir ki benimkide cgnde ama sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

eğer sorun kabloluda normalse sadece kablosuzda oluyorsa muhtemelen wifi sinyalini etkileyen televizyon yada wifi sinyalini tamamen öldüren digiturk gibi bir kutuya yakın olmasından olabilir. cep telefonuna emf ölçer yükleyip evdeki elektro manyetik dalga oranına bakabilirsiniz. genelde 45-70 den yukardaysa anlaşılır ama öncelikle kablo takıp deneseydiniz keşke
    modemin olduğu yerde sinyali bozacak birşey yok. saha ekibi geldi.. baktı..
    Eski durduğu yerde bir kablosuz şarj cihazı vardı onu kaldırdık daha sonra diğer etkileyecek şeyleri kaldırdık en sonunda aynaları kaldırdık yine düzelmedi O yüzden farklı bir yere salona Aldım modemi
    gelen ekipte sinyali etkileyecek bir şey yok diyor. gelen ekip kendi laptoplarını modeme ethernet ile bağladı ve kablolu ölçüm yaptı. 23 mb gördü ama çok dalgalı.. hemen düşüyor dedi.. Bir sorun var dedi... . Screenshotları merkeze yolladı.. Ama merkez sorun yok diyor. benim anlamadığım altyapı ile fiber kutusu kontrolu aynı şeymi..? gerçi hiçbirini yapmadılar. yaptıramadım.. Bende yoruldum... Bu emf ölçer nedir.. playstorede falan varmı acaba..? gerçi yine birşey olmaz ama.. merakımdan soruyorum. modemin olduğu yerde digitürk vs yok.
    Süperonline nin iyi tarafı hera an bir muhatap buluyorsunuz.. çokta kibarlar.. Ama sorun çözülmüyor.. 8 aydır uğraşıyorum..
    merak etmeyin sizi bu sorunla başbaşa bırakmayacağız diyorlar..... Acaba sorun çözüldümü diye biran düşünüyor insan.. Ama aynı devam ediyor
    benim tahminim modem yoğunluktan ve arada bir sürü reuter trafiği olduğundan ip alamıyor.. büyük ihtimallede Süperonline bizi yoğun bir cgn havuzuna attı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ganeja -- 9 Mayıs 2019; 16:22:33 >
  • ganeja kullanıcısına yanıt
    hız dalgalı ve düşüyor diyorsa zaten modem dışı bir nedendir. santralde hız normal görünüyorsa santralden eve kadar gelen kabloda bir problem olabilir. adamların test ettiği zamana denk gelmemişte olabilir. bizim arkadaşta benzer sorun yaşamıştı sorun kablodaymış. hatta dahada ilginci bir keresinde 15 metre cat5 kablosu koymuştum(kablo yeni almıştım) adsl ozamanlar 16 mbitti ve 12 mbit sabit geliyordu o kabloyla. sonra kabloyu değiştirince düzelmiştio tarz bir sorunda olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 9 Mayıs 2019; 16:27:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

hız dalgalı ve düşüyor diyorsa zaten modem dışı bir nedendir. santralde hız normal görünüyorsa santralden eve kadar gelen kabloda bir problem olabilir. adamların test ettiği zamana denk gelmemişte olabilir. bizim arkadaşta benzer sorun yaşamıştı sorun kablodaymış. hatta dahada ilginci bir keresinde 15 metre cat5 kablosu koymuştum(kablo yeni almıştım) adsl ozamanlar 16 mbitti ve 12 mbit sabit geliyordu o kabloyla. sonra kabloyu değiştirince düzelmiştio tarz bir sorunda olabilir.
    aynen..
    ama Süperonline alt yapı kontrolu veya fiber kutusu kontrolu yaptırmak imkansız.. bunu öğrendim... sinirimi bozmadan taahhütü bitireceğiz..
    ama özellikle tatil günlerinde 300 kbps ile... 20 mb. lik küçücük bir dosyayı bile 15 dk. da ancak indirebilmek paha biçilemez bir deney.. ....

• senin sorunun modem dedikleri routerdan değil ont ( optik netvork zımbırtısı... ) kaynaklı onun bozuk olduğunu anlamaları için 3 router değiştirmeleri gerekebilir...
  • hocam 2.4ghz kanalını 40 mhz yapın bende düzelmişti
  • Benim kullandığım modem huawei hg255s, 24 mbps da kullandığım tarifenin hızı.Şimdiye kadar hep 24 mbps hız aldım hiç bir sıkıntı olmadan.

Bugün Superonline bana bir aylık 100 mbps hız hediye etti. Test yaptım bir de ne göreyim en fazla 24 mbps hız alıyorum daha fazlası yok!

Ben de kablosuzu iptal edip ethernet kablosuyla modeme bağlandım. Şu an 100 mbps hızı rahatlıkla alıyorum hem de sıfır ping.

Yapabiliyorsanız kabloyla bağlanın.

Süperonline'ın verdiği hizmete sözüm yok ama verdiği modem en ucuzu.
  • Hort olcak ama bende aynı sorunu yasiyorum. kablolu pc ye baglandigimda 24 mb ama wifi 3 mb

• Yeni baglattım bende
    Kablosuz 25
    Kablolu 25 hız alabiliyorum
    Modem zte
    Laptop da 6 yıllık.

• ZTE uyduruk bir model olunca böyle sorunlar çıkartıyor... kablosuz ağ ayarında ülke seçmi var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.