Şimdi Ara

25 m2 oda için kaç inch ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
29.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar hediye olarak lg 32ld550 tv geldi yaklaşık 25 m2 olan bi oda da kullancaz değiştirip daha mı büyük mü alsak diyoruz ne tavsiye edersiniz

• 25 Metrekare de 32" ufak gelebilir bence kesinlikle 46" hiç olmadı 42" düşünmelisin .
  • Odanın alanı değil de izleme mesafenizi söylerseniz daha mantıklı olur.
  • Valla ben bile 11metrekare odama 32" küçük mü olacak diye düşünüyorum 25metrekareye ufacık olur
  • İzleme mesafesi ne kadar?
  • 2-3 metre aralığında 32 inch yani 81 cm ekran boyutu gayet yeterli geliyor bana, bu biraz kişisel beklenti ile alakalı. Bundan önceki TV tüplü ve 51 cm idi. Ona kıyasla bir hayli büyük geldi, iyiki 42 inch 106 cm almamışım dedim.
  • Benimde 24 m2 Oturma odası ben 46'' Aldım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lewel123 -- 27 Haziran 2011; 17:18:21 >
  • izleme mesafesi max yaklaşık 4-5 metre civarında oda kare şeklinde oldugu için. Tabi en uzak mesafe bu daha yakından izleyenler de olacak. 42'' hd olmayan kanallarda yakından izleyenlere pixelli bi görüntü oluştururmu 37'' daha mı ideal olur ?
  • 30 metre kare yerde 40 inç bile büyük geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nermendiyalı

30 metre kare yerde 40 inç bile büyük geliyor.

37'' ideal olur o zaman dediğine göre 24m2 ye 46 inch aldım diyen arkadaşı görünce acaba demiştim teşekkürler dostum
  • 50 m2 odada 32" tv'de normal gelebilir kişiye. Ama iş kaliteli görüntüye girince 4-5m izleme mesafesine 50" gibi bir TV gerekir, forumda hatta bununla ilgili bir tablo vardı onu kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollonx -- 28 Haziran 2011; 12:38:39 >
  • ben 2-3 metre mesafeden 42'' kullanıyorum odam da ve çok memnunum.Ama tv pioneer plazma tv dolayısıyla 2 metreden dahi sd yayınlar çok iyi.Hd ve oyun performansını (ps3 ve xbox360) konuşmaya gerek yok zaten.Artık plazma veya lcd tercihine göre 40-42 inch civarı bak derim.Mesafe max. 4-5 metre ise min. 3 metre diye düşünüyorum.
  • arkadaşlar izleme mesafem 4,5 - 5 metre odam küçük değil normal bir salon 25 m2 civarında sd yayından izleme yapacağım 42 inch mi 47 mi? birde LG 47 LV4500 NASIL ?
  • Diğer konu da da dediğim gibi en az 52"-55" tavsiye ederim bu mesafe için.
  • 28 m2 odada 42" mevcut izleme mesafesi 3-4 m olunca hayli ideal geliyor. Şu an 13m2 odaya da 32" TV aldım. İzleme mesafesi 2,50 m ancak küçük gelir mi yoksa ideal mi tam bilemiyorum. Eğer LG nin aradığım modelinin 37" ekranı olsaydı hayli ideal olacaktı.
  • 25-30 m2 bir salonum var yaklaşık olarak 4-5mt izleme mesafesi var kaç inç almam ideal olur teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GencAkyol

25-30 m2 bir salonum var yaklaşık olarak 4-5mt izleme mesafesi var kaç inç almam ideal olur teşekkürler

izlenecek içerikler HD ? 4K?

• epimenides kullanıcısına yanıt

4-5 metre için en az 75 inç gerekir, 37 inç diye bir şey mi kaldı, 3 metreden 75 inç seyrediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.