Şimdi Ara

25 liradan aşağı doymanın imkansız olması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
2
Favori
15.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
252 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir Patso bile olmuş 9-10 lira.

Lan patso patso. İçinde 50kr'luk patates ve yarım ekmeğe üretilen Patso. Maliyeti 1.5TL bile değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHF_Viper

Konuya bak adam 25 TL altına adam akıllı yiyecek yok demiş millette A-101’deki çiğköfteleri önermiş.

İşin daha kötüsü, fiyatlar arttığı gibi porsiyonlar da ufalıyor. Dürüm yiyorsun adam lavaşı boş getirmiş içinde hiçbir şey yok, doymadan kalkıyorsun. Döner lan bu döner. Milletin zamanında 3-4 liraya yediği bir şeydi bu. Lüks haline geldi resmen. Aynı şey abur cuburlarda da var. Ülker çikolatalı gofretin boyu kısalmış. Yakında gofret için 2 lira falan para verip üstüne hiçbir şey almayacağız herhalde.
    Kesinlikle öyle, ulan fiyattan saplıyorsun madem gramajı düşürme. Hemde öyle ufak düşürmüyorlar gözle bile belli oluyor. Şirketler, abur cubur tedarikcisi, esnaf vs kar oranından feragat etmez, yine vatandaşa saplar. Kuruyemiş kısmına hiç girmiyorum, aburcubur pek sevmem ama kuruyemişe bayılırım, aile boyu bir kuruyemiş almak istesen min 60-70 TL bırakır çıkarsın. Ülkemizde, ulan şu ürün de iyi ki ucuz be diyebileceğimzi bir tane şey yok, sorsan yol köprü yapılıyor, asfalt kemireceğiz herhalde, Allahın suyu bile 1.50 lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turcopolo -- 1 Haziran 2020; 17:26:59 >

• Hulkmusunuz oğlum? Dwayne Johnson beslenmesimi bu? Neyin kafasını yaşıyorsunuz? Tüm ekmek tavuk döner+ayran bile doyuruyor şakamısınız? Alın size liste;

Tavuk döner + ayran = 7.5 TL
    Et döner + ayran = 12 TL
    Köfte ekmek + ayran = 13 TL
    Kumru + ayran = 12 TL
    2x Çiğköfte + ayran = 12 TL
    Burgerking 2 tavuk + patates + kola = 13 TL
    2x Lahmacun + ayran = 15 TL
    Adana dürüm + ayran = 15 TL
    Nohut pilav + ayran = 8 TL
    2x Kır pidesi + ayran = 8.5 TL
    Sucuk ekmek + ayran = 9 TL

Daha sayim mi? Hiçbiri 15 TL'yi aşmıyor.10 TL'de artırıyorum.Onada tatlı yerim yada ekstra birşeyler alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtüöz -- 1 Haziran 2020; 17:27:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

Bir Patso bile olmuş 9-10 lira.

Lan patso patso. İçinde 50kr'luk patates ve yarım ekmeğe üretilen Patso. Maliyeti 1.5TL bile değildir.
    Patso 5 TL.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virtüöz

Patso 5 TL.

Alıntıları Göster
    Bro ben İstanbul'dan bahsediyorum, nerden yiyorsun bilmiyorum ama Bakırköy'de çoğu yerde böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Analizcizeuss

Bu mesaj silindi.
    at değil martı eti
  • fhrstw kullanıcısına yanıt
    Neyin stoğunu yapıcanki? Yemek stok yapamazsın en fazla pizza gibi bir ürünü alıp 2 gün yersin onunda zaten tadı kaçar.
    Stok vs olmaz bu iş.
  • Şimdi kebap döner değil de şöyle adam akıllı 2 çeşit yemek, yanına tatlısı salatası içeceği olan bir tabldot en aşağı 20 lira. Ve genelde catering şirketi yemeği tarzı düşük kalite malzemelerden yapılan şeyler. Ha düşük müşük o besliyor mu besliyor ama sağlıksız besliyor. Öyle yere de 3 gidersin 5 gidersin sonra bayar... Düzgün yer zaten tabldot değil tabak satıyor, onda da 40 liradan aşağı kalkamazsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE08F0836 -- 1 Haziran 2020; 18:6:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yediğin civara göre fiyatlar çok değişiyor. Adana için işlek yerlede barajyolunda çarşıda Adana kebap yersen 30-35 lira. Ama oturduğum mahallede 17-18 liraya çok güzel bir Adana kebap yiyebilirsin. Aynı şeyler döner için de geçerli.

Bir de arada papa johns arada hepsiburadada pizza kodu satıyor. Büyük boy pizza kodunu 20 liraya satıyor. Ondan denk getirilebilirse 2-3 tane kod alınıp ara ara yenebilir. 1 tanesi 1 kişi için çok fazla oluyor.

• Öğrencilik hayatım boyunca hep çalıştım, para da biriktirebildim çok şükür ama kazandığım paranın çoğu yemeğe gitti. İşten gelip evde yemek yapmadığım için hep dışardan söyledim. 3-3.5 senede 10.000₺lik yemeksepeti harcaması yapmışım mesela. Üstelik öyle lüks şeyler yemem, genelde 10-15 lira arasına kapatmaya çalışırım. Çok nadir hamburger menü falan söylerim. Yemeğe deli para gidiyor ama niye para kazanıyoruz ki? Yemeyeceksem napayım parayı diyorum, boğazımdan kısmıyorum hiç.

• Yalnız bu birazda yaşadığınız yerle alakalı bir durum. Dönerin 4 TL olduğu bölgelerde var. Yani 2 döner 2 ayran 10 TL ye mis gibi doyarsınız. Ama İstanbul İzmir Ankara Antalya gibi yerlerde yaşıyorsanız pek mümkün değil bu.

• 12 liraya et döner yemiyorsun, et döner aromalı ekmek yiyorsun.
    iyi bir yerde ekmeğin içinde 100 gram et döner olmalı o da kâr koymadan 9-10 tlye geliyor zaten.

• Her gün yemek mi yenir

• III I II III I I kullanıcısına yanıt
    Yağı unu makarnayı sucuğu sosisi konserveyi kaşarı vb. ürünleri stok yapabilirsiniz kuru ve nispeten serin ortamlarda. Özellikle kuru yada konserveleri için mutfak dolapları bence ideal. Tabi meyve sebzede olmuyor o maalesef maksimum 1 hafta dayanıyor. Ama tabi eğer yemek yapmaktan hiç anlamayan bekar biriyseniz işiniz çok zor. O konuda yapılacak en iyi şey yemek yapmayı öğrenmek öyle çok uzun sürmüyor maksimum 30 dakikada yapılacak çok güzel yemekler var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bi de en az bi öğün 25 tl olduğunu düşünün adam akilli 3 öğün yesek 75 tl günlük gider olcak heralde ama öyle olmuyor çoğu şeyden kisarak kalitesiz seylerden besleniyoruz cokta çoğu bugün bi kac bi sey aldım makarnadan dolayi anca bi poset doldu

25 liradan aşağı doymanın imkansız olması

• Ben ortalama bir öğüne 40 - 45 TL veriyorum dışarıda yediğim zaman. Genellikle beyoğlu routeburger diye bir yer var yemek sepetinde oradan yiyorum öğle yemeğini.

Evde yiyeceğim zaman yarım kg biftek alıyorum. Patatesi salatası filan oda 45 50 TL aralığına geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 1 Haziran 2020; 20:14:57 >
  • 25 tl ye hamur yersin.. Adam akıllı en ucuz tavuk döner 90gr - 120 gr arasıdır adam gibide et yersin.. Bunun altı 50gr-70gr arası dürümü ekmek arası safi hamurdur..

90gt-120gr tavuk eti dürüm de ortalama 18-25 tl arasıdır boyuna göre değişir 45cm likler değişebilir...

Yanına bir bir ayran bir ufak patates alsan ortalama 30-35 tl ye gelir..

Buda çok kaliteli bir beslenme değildir onuda belirtiyim..

Sağlıklı beslenen insanların çöple beslenmek dediği bir tabir vardır.. Genellikle bunu fastfood yada vücuda hiç bir besleyici artısı olmıyan yemekler için derler....

Sen güzel sağlıklı besleniyim yemek yiyim yediğim yarasın bünyeme bedenime vitamini proteini carbon hidratı osu busu tam olsun yediğimde diyorsan adam akıllı tek kişi 50-60 tl yi gözden çıkarman gerek... Buda tek öğün..

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

25 tl ye hamur yersin.. Adam akıllı en ucuz tavuk döner 90gr - 120 gr arasıdır adam gibide et yersin.. Bunun altı 50gr-70gr arası dürümü ekmek arası safi hamurdur..

90gt-120gr tavuk eti dürüm de ortalama 18-25 tl arasıdır boyuna göre değişir 45cm likler değişebilir...

Yanına bir bir ayran bir ufak patates alsan ortalama 30-35 tl ye gelir..

Buda çok kaliteli bir beslenme değildir onuda belirtiyim..

Sağlıklı beslenen insanların çöple beslenmek dediği bir tabir vardır.. Genellikle bunu fastfood yada vücuda hiç bir besleyici artısı olmıyan yemekler için derler....

Sen güzel sağlıklı besleniyim yemek yiyim yediğim yarasın bünyeme bedenime vitamini proteini carbon hidratı osu busu tam olsun yediğimde diyorsan adam akıllı tek kişi 50-60 tl yi gözden çıkarman gerek... Buda tek öğün..
    bu işin oluru ne hocam? ben de sağlıklı beslenmek istiyorum normal insan gibi yaşamak istiyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.