Şimdi Ara

🔺 +25 KULÜP 🔺 (3325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
69.941
Cevap
25
Favori
721.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33233324332533263327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helen Mirren

quote:

Orijinalden alıntı: suzi dilara

girmediğin gün boyunca neler yapıyorsun

Dinlemek istemezsin, ben de yorulurum yazarkene

Boş günüm bugüne sığanları yazayım mesela 4 ayrı yere gittim Ardından akşam yemeğinden itibaren biraz dinlenip TV'ye takıldım ama hiçbişey yok canım sıkıldı , birkaç tadilat isteyen temizlenecek takılarımı gözden geçirdim

Bi de buraya bakiim uyuycaam az sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

BLOK

Nelok

Bi de triplemişşş

• quote:

Orijinalden alıntı: AseLaL

Suzi ölü benim sanirim basim feci agiriyor sabahtan beri yuzum gozum agridan kizarmis durumda derse bile giremedim okadat mesgul ve yorucu bir gundu arada gidip cocuklari kontrol ettim boylede yogun bir gundu

Bana kim neden küsmüş arkadas bilmeden biseymi yaptim

el Fâtiha

Geçmiş olsun stres başlı başına Ağrıyı tetikliyor zaten

• quote:

quote:

BLOK

Nelok

Bi de triplemişşş

Baktım blok sayısı az

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarık_Uğur

quote:

Hişşşt Beykozlu nerdesin

Günaydııın

semtteyim
    sen nerelerdesin dondurmadan pastırmaya tayinin çıktı mı ?

Ohhooo çoktan Bi de Kayısı Leveli atladım bu arada
    O zaman bisey mi soracaktım neydi unuttum bak şimdi

Kusura bakma Tarıkcım bunu atlamışım galiba görmedim bi dolu mesaj içinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suzi dilara -- 14 Mart 2017; 23:54:40 >

• quote:

quote:

quote:

BLOK

Nelok

Bi de triplemişşş

Baktım blok sayısı az

Kim niye bloklamış kimseye kışt demedim ya

çok uzun konu rahatsızlık yarattı galiba 4 kişide

• suzi dilara kullanıcısına yanıt
    İlginç bir durum, tanımadığın insana karşı olduğun iki şey yazdı diye kin güdüp blokluyorsun
  • mrsmrc kullanıcısına yanıt
    Bununla beraber görmemek istemeleri forumun rahatı açısından mantıklı

Tahammülsüz bi nesil ! son derece

• suzi dilara kullanıcısına yanıt
    Orası öyle tabi
  • Elektrikler gitti hadi yatin zibarin sabah iş guc var

• quote:

Orijinalden alıntı: AseLaL

Elektrikler gitti hadi yatin zibarin sabah iş guc var

Yarın tatil benim için

Elektrik kesintisi
  • + 35 yok mu.

bu ara da burda sular kesik.
  • murat204 M kullanıcısına yanıt
    İyiymis benimde yarin boş gunum amma velakin işletmeleri dosacagim icin asiri yorucu bir gun beni bekliyor.

Gunaydin gencler uyanin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Helen Mirren

quote:

girmediğin gün boyunca neler yapıyorsun

Dinlemek istemezsin, ben de yorulurum yazarkene

Boş günüm bugüne sığanları yazayım mesela 4 ayrı yere gittim Ardından akşam yemeğinden itibaren biraz dinlenip TV'ye takıldım ama hiçbişey yok canım sıkıldı , birkaç tadilat isteyen temizlenecek takılarımı gözden geçirdim

Bi de buraya bakiim uyuycaam az sonra

Kolay gelsin peki buradan uzak kalmayı sen mi istiyorsun gün icinde yoksa aklına mı gelmiyor

• Bende sabah kalktim ise gidecem takimlarimi gozden gecirdim pense tornavida yan keski sonra baktim ki benim isimde bunlara gerek yok vurdum kafayi yattim yine.

• quote:

Orijinalden alıntı: pspsexer

Bende sabah kalktim ise gidecem takimlarimi gozden gecirdim pense tornavida yan keski sonra baktim ki benim isimde bunlara gerek yok vurdum kafayi yattim yine.

• Dün 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bi sürü kutlama yazdım tanıdıklara

Dün gece Tıp Fakültesi 4.sınıf öğrencisi yiğenim de bunu paylaştı buraya ekeyeyim dedim

Çok haklı

..Tıp Bayramı..

16 yaşında başlar doktorluk.. Üniversite sınavında Tıp Fakültesini kazanmak için daha yıllar öncesinden başlarsın geceli gündüzlü çalışmaya.. Herkes sokaktayken sen masandasındır, herkes uyurken sen masanda.. Üniversite sınavında yüzde birlik dilime girmek zorundasındır, doktor olacaksın ya.. Aylarca çalışıp, kazandığında bitti sanırsın, herşey yeni başlıyor olsa da..

Altı yıl boyunca, üniversiteyi kazanmak için verdiğin emeğin on katını verirsin.. Binlerce bilgi, milyonlarca tanım, fizyolojiden anatomiye, genetikten embiryolojiye kadar insanın her santimini öğrenirsin.. Becerir de bitirebilirsen bir diploma verirler eline.. Annen baban akrabaların tebrik ederler.. Gurur duyarlar.. Sen yine bitti sanırsın, herşey yeni başlıyor olsa da..

Bir kanun gelir önüne: mecburi hizmet.. Diplomanı dönüşte alırsın der sana devlet.. Toplar valizini gidersin, dağ dere tepe demeden, bazen en yoğun hastanenin aciline bazen kervan geçmez bir sağlık ocağında sobanın önüne..

Ne zaman gururla "Doktorum!" desen o soruyu bulursun karşında "Tamam doktorsun da, ne doktorusun aslında?".. Yine eksik kalmıştır anlayacağın.. Yeni bir sınav koyarlar önüne Tıpta Uzmanlık Sınavı.. Dünyadaki tüm sınavlar içerisindeki en zor beş sınavdan biri olarak kabul edilir kendisi.. Altı yılda öğrendiğin gerekli gereksiz ne varsa satır aralarından bulunup gelir önüne.. Yine dersane.. Yine kitap.. Yine sınav.. İnsanlar evlenmeye başlar sen masandasındır.. Dışarda eğlenirler, sen masandasındır.. Arkadaşların çoktan para kazanmaya başlar, sen masandasındır..

Uzmanlık sınavını da kazanırsın.. Asistanlık başlar.. Asistanlık dediğin şey, yer yüzündeki hiç bir şeye benzemez.. Hocan gelir kızar, hemşiren gelir kızar, kıdemlin gelir kızar, hastan gelir kızar.. Gün aşırı nöbet tutarsın.. Her sabah en geç yedide serviste hazır olursun.. Akşam kaçta çıkacağın bilinmez.. Genelde ya bir sandalyede ya da başını dayadığın bir masada adına uyku denirse, uyursun işte.. Arkadaşlarının çocukları olur sen masandasındır.. Yurt dışı gezilere çıkarlar sen masandasındır.. Şirket kurup, patron olurlar sen masandasındır.. Olur ya bir an şöyle bir derdini anlatacak olsan: "Ama senin mesleğin çok kutsal" derler, bütün derdin boğazından geri döner..

Gün gelir asistanlık da biter.. Meraklanma öyle hemen başlayamazsın hayata.. Devlet baba seni yine mecburi hizmete gönderecektir.. Seni bekler ülkenin ucu bucağı.. Gidersin.. Ameliyat derler yaparsın, çocuk derler bakarsın.. Yara derler sararsın, yaşlı derler susarsın.. Tam rahat ettim diyeceğin anda.. Doçent misiniz? diye sormaya başlarlar.. Hala bitmediğini anlarsın..

Ne eşini görebilirsin, ne çocuğunun büyüdüğünü.. Şikayet etmek haddin de olmaz hakkın da.. Çünkü senin mesleğin çok kutsaldır.. "Ama hocam senin elinin altındaki insandır"..

Tüm bu emeklerin karşılığında emin olun para değil istediğimiz.. Futbolculara layık gördüğünüz milyon dolarlık hayatları bizlere layık görmeyeceğinizi biliyoruz.. Madem ki bizim mesleğimiz kutsal.. Madem ki emeğimiz, hakkımız çok.. Madem ki bizim elimizin altındaki insan.. Lütfen şunu unutmayın, sizin üstünüzdeki o elin sahibi de insan.. Bir güler yüzü fazla görmeyin.. Polikliniğin kapısını vurup gitmeyin.. Odadan girdiğinizde, karşınızdaki hekimin 16 yaşından beri her şeyini sizin sağlığınız için ertelediğini unutmayın.. Bizler bu uğurda gençliğimizi, yaşantımızı, ailelerimizi, hayatlarımızı sizler için ikinci planda bıraktık.. Beyaz önlük giyip, yemin ettik.. Hiç mi saygıyı hak etmedik?

Bu şerefli mesleğin, onurlu tüm neferleri.. Tüm sevgili önlükdaşlarım, arkadaşlarım, kardeşlerim, hocalarım.. 14 Mart Tıp Bayramımız kutlu olsun.. Her türlü zorluğa rağmen; emeğini, gençliğini, hayatını, memleketimizin insanından esirgemeyen dostlarım; Allah hepinizden razı olsun..

Bayramınız kutlu olsun..

Günaydın güzel insanlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ByBaterist

+ 35 yok mu.

bu ara da burda sular kesik.

Ayağını kaldır

Sular idaresine ulaşmayı denedin mi

• AseLaL kullanıcısına yanıt
    kolay gelsin sana da bana da

• 
Sayfa: önceki 33233324332533263327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.