Şimdi Ara

25. KARE ! HERKES BİLİNÇLENSİN ARTIK AÇIN GÖZÜNÜZÜ!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
132
Cevap
26
Favori
43.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: UmutO35

quote:

Orijinalden alıntı: siyah16

Sanırım buldum. 6 dakikanızı ayırıp izlemenizi tavsiye ederim.

Videoyu izledim ama tam olarak anlamadım özet geçebilirmisin ?

Deneyin amacı subliminal mesajın herkes üzerinde eşit işleyip işlemediğini anlamak ve insanlara seçme şansı vermeden kısa sürede istediklerini yaptırıp, yaptıramayacağını görmek. Bunun için hedef olarak 2 reklamcıyı seçiyorlar. Yani normal vatandaşlar değil de bizzat görevi insanları etkilemek olan, bu işin püf noktalarını falan bilen insanlar. Ve bir adam bunların ofisine gidip bir logo çalışması için teklifini yapıyor. Adamları ofisinden alıp kendi ofisine doğru arabayla götürürken, henüz neyin logosunu tasarlayacağını bilmeyen adamların beynine çatır çatır sokuyor subliminal mesajı. Daha sonra onlara neyin logosunu çizeceklerini söyleyip logo çalışması için yarım saat veriyor ki tamamiyle içgüdüleri ile çalışabilsinler. Ve ardından oraya onların açmamalarını söylediği kendi tasarımını koyuyor. Aslında kendi tasarımı bizzat subliminal mesajların birleştirilmiş hali. Ve en sonunda adamların yaptıkları logo ile kendi subliminal mesaj logosu hemen hemen aynı oluyor.

Sonuç : suliminal mesajdan her kesim, her insan aynı derecede etkileniyor. Ve etki derecesi inanılmaz derece büyük.

• Subliminal mesajda bu işe yarıyor zaten. Düşünmemizi engelliyor ve izin vermiyor.
  • Tvde program başladığında altt yazı geçiyor (her programda yok).Mesela acunun programlarında görmüştüm sanal reklam olayını.
    En iyisi bize götürüsünün getirisinden çok olan televizyonları sonsuza dek kapatmak.Kim aptal makinesi demişti buna?Harbiden doğru
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

Tvde program başladığında altt yazı geçiyor (her programda yok).Mesela acunun programlarında görmüştüm sanal reklam olayını.
    En iyisi bize götürüsünün getirisinden çok olan televizyonları sonsuza dek kapatmak.Kim aptal makinesi demişti buna?Harbiden doğru

Düşünmemizi engelliyor ve izin vermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gentlove

Şu "beyninize giriyo,emir veriyo,illuminati,göz bık bık" diyen arkadaşlar subliminal mesajların beyne etkisini tam olarak yazabilir mi şöyle algılıyor bu lob falan gibi.

bık bık mış. Şu yazı tarzına bak.
    Kim burda illuminati,göz dedi .Araştır bilinçaltı denen kavramı. Onu da biz mi ayağına kadar getireceğiz.
  • maymun örneği eyvallah da , kim şarkıları tersten dinliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephistopheless

maymun örneği eyvallah da , kim şarkıları tersten dinliyor?

bilinç altı tersten olarakta algılıyor ve düz mantık olduğu için verilen kamutları dinler anladın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mekanikizm

Fightclub filminde de penis vardı son sahnelerde hem de adamlar göstere göstere koymuştu öle çaktırmadan değil..

Boş işler..

sen baya konuyu anlamamissin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nein

quote:

bilinç altı tersten olarakta algılıyor ve düz mantık olduğu için verilen kamutları dinler anladın?

en fazla 22 yaşında olduğunu varsayarak konuşuyorum,
    senin yaşın kadar eğitim aldım,
    düzinelerce psikoloji kitabı, görsel - zihinsel - işitsel algı üzerine fikrim düşüncem var.
    Psikoloji / bilinçaltı sizin bildiğiniz gibi öyle tersten mesaj falan algılamaz (5 yılda bi böyle patlak veriyor tersten mesaj saçmalığı,bilmeyen inanıyor)
    tersten mesajla ilgili 1 tane bilimsel kanıt göster bana, arabamı sana devredicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mephistopheless -- 17 Mart 2012; 14:50:03 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UmutO35

quote:

Sanırım buldum. 6 dakikanızı ayırıp izlemenizi tavsiye ederim.

Videoyu izledim ama tam olarak anlamadım özet geçebilirmisin ?

Deneyin amacı subliminal mesajın herkes üzerinde eşit işleyip işlemediğini anlamak ve insanlara seçme şansı vermeden kısa sürede istediklerini yaptırıp, yaptıramayacağını görmek. Bunun için hedef olarak 2 reklamcıyı seçiyorlar. Yani normal vatandaşlar değil de bizzat görevi insanları etkilemek olan, bu işin püf noktalarını falan bilen insanlar. Ve bir adam bunların ofisine gidip bir logo çalışması için teklifini yapıyor. Adamları ofisinden alıp kendi ofisine doğru arabayla götürürken, henüz neyin logosunu tasarlayacağını bilmeyen adamların beynine çatır çatır sokuyor subliminal mesajı. Daha sonra onlara neyin logosunu çizeceklerini söyleyip logo çalışması için yarım saat veriyor ki tamamiyle içgüdüleri ile çalışabilsinler. Ve ardından oraya onların açmamalarını söylediği kendi tasarımını koyuyor. Aslında kendi tasarımı bizzat subliminal mesajların birleştirilmiş hali. Ve en sonunda adamların yaptıkları logo ile kendi subliminal mesaj logosu hemen hemen aynı oluyor.

Sonuç : suliminal mesajdan her kesim, her insan aynı derecede etkileniyor. Ve etki derecesi inanılmaz derece büyük.

Teşekkürler

• 25. kareyi ve sublimali evde film seyrederken birçok arkadaşımda denedim hiçbir işe yaramıyor BU KADAR!!!
  • quote:

quote:

quote:

düzinelerce psikoloji kitabı, görsel - zihinsel - işitsel algı üzerine fikrim düşüncem var.
    Psikoloji / bilinçaltı sizin bildiğiniz gibi öyle tersten mesaj falan algılamaz (5 yılda bi böyle patlak veriyor tersten mesaj saçmalığı,bilmeyen inanıyor)
    tersten mesajla ilgili 1 tane bilimsel kanıt göster bana, arabamı sana devredicem

bir haber okudum geçen gün hatta bunu makmeye bile taşımışlar yabancı olay y.dışında gerçekleşmiş. bir ailenin bir çocuğu ve arkadaşı intihar etmişler ailesi düşünmüş böyle bir çocuklar olmadığı ailesi araştırmış en çok dinlediği müziğe de bakmışlar şarkıda gizli mesajlar varmış ama gizli mesajlar mp3 içinde gizlenmiş hemde şarkıyı tersten okuyunca kendini öldür soyun bilmem neler çıkmış ama mahkemeye bunları sunuyorlar tabii dava düşmüş bunların çocukların intihara sürekleyici olmadığına inandırmışlar bilmemne. yaşım 22 bu arada iyi tahmin ettim aslında bende geçen senden beri araştırıyorum bu tür konuları benden çok ve ya az okumanın bir faydası yok insanlar bildiği öğrendiği kadardır. bende bildiklerim gördüklerim kadar yazıyorum biçiyorum çiziyorum. ne bileyim saçma geliyor bana böyle şeylerde ne gereği var ki bnları yapmaları insanlara küçüklerimiz kötü şeylere teşfik etmlere . o nedenle okumaya eğitime devam dostum

• quote:

quote:

quote:

quote:

bir haber okudum geçen gün hatta bunu makmeye bile taşımışlar yabancı olay y.dışında gerçekleşmiş. bir ailenin bir çocuğu ve arkadaşı intihar etmişler ailesi düşünmüş böyle bir çocuklar olmadığı ailesi araştırmış en çok dinlediği müziğe de bakmışlar şarkıda gizli mesajlar varmış ama gizli mesajlar mp3 içinde gizlenmiş hemde şarkıyı tersten okuyunca kendini öldür soyun bilmem neler çıkmış ama mahkemeye bunları sunuyorlar tabii dava düşmüş bunların çocukların intihara sürekleyici olmadığına inandırmışlar bilmemne. yaşım 22 bu arada iyi tahmin ettim aslında bende geçen senden beri araştırıyorum bu tür konuları benden çok ve ya az okumanın bir faydası yok insanlar bildiği öğrendiği kadardır. bende bildiklerim gördüklerim kadar yazıyorum biçiyorum çiziyorum. ne bileyim saçma geliyor bana böyle şeylerde ne gereği var ki bnları yapmaları insanlara küçüklerimiz kötü şeylere teşfik etmlere . o nedenle okumaya eğitime devam dostum

vay, epey olgun bi cevap aldım senden...

Bak şimdi 25.kare olayı gerçek, ama yine kesin sonuç vermez. %50-60 gibi bi oran yakalayabiliyorlar testlerde. Bu da kaydadeğer tabi.
    Bunun dışında komplo teorilerinde hergün yenisi türüyor. Medya bununla para kazanıyor unutma. Bu yüzden herşeye inanmayınız, tamah etmeyiniz.
    Bilinçaltına gizli mesaj göndermenin çok çeşitli yolları da var ama bu tersten şarkı falan değil
    Kal sağlıcakla

• evde bakicam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadmen

evde bakicam.

kaçırmayın bence
  • bende şöyle duymuştum genel seçimler zamanı partilerin tv reklamları bu 25. kareyi kullanarak bilinçaltına mesaj gönderiyormuş.Nedenini söyleyemesekte a partisi yada b partisi birtanesinin koyu taraftarı oluyoruz. seçim zamanı olunca düşünmeden onlara oy veriyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KuuuL78

bende şöyle duymuştum genel seçimler zamanı partilerin tv reklamları bu 25. kareyi kullanarak bilinçaltına mesaj gönderiyormuş.Nedenini söyleyemesekte a partisi yada b partisi birtanesinin koyu taraftarı oluyoruz. seçim zamanı olunca düşünmeden onlara oy veriyoruz

Böyle bir şeyi bende duymuştum. Ne kadar doğrudur tartışılır tabi. Ama en kötüsü bunları denetleyecek bir kurumun olmaması. Hepimiz risk grubu içindeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: momechikafute

insulin degeri diye birşey var ?
    glesemin degeri..

25.kare bana palavradan başka birşey gelmiyor.
    hele hele cizgi filmler'den sex dayatması yada satanizm propagandası sacmalıgını saymıyorum bile..

türk ırkı nesillerdir amerikan yapımı cizgi filmler ve cocuk dizileriyle büyüdü.
    fakat bahsedilen şeylerin hiç biri olmadı..

%100 katılıyorum.Arkadaşlar hala anlayamadınız bıraktın artık bu saçma komplo teorilerini gidin bi 2 taşı üst üste koyunda ülkeye faydanız olsun böyle el alemi yok 25. kare yapıyorlar diye suçlamaklar dünyada yer edilmez kendinize.
    Başarılı adamın (ülkenin) her zaman bir taktiği , başarısız adamın (ülkenin) her zaman bir bahanesi olur. sizinde bahaneniz amerika olmuş.Tamam amerika hainlik yapıyor ama ben ne yapıyorum demek yok hep amerika hep amerika.
    PC oynarkende ps3 oynarkende tv izlerkende müzik dinlerkende canım kola istiyor nerede 25. kare ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illusive Man -- 17 Mart 2012; 18:24:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

quote:

Şu "beyninize giriyo,emir veriyo,illuminati,göz bık bık" diyen arkadaşlar subliminal mesajların beyne etkisini tam olarak yazabilir mi şöyle algılıyor bu lob falan gibi.

Kim burda illuminati,göz dedi .Araştır bilinçaltı denen kavramı. Onu da biz mi ayağına kadar getireceğiz.

Valla,lafı niye üstüne alındın pek anlamadım ama şöyle izah edeyim.25.kare tekniği hakkında Ahmet Halil Hukuk isimli bir yazarın araştırması var,onu okumanı öneririm.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

quote:

Valla,lafı niye üstüne alındın pek anlamadım ama şöyle izah edeyim.25.kare tekniği hakkında Ahmet Halil Hukuk isimli bir yazarın araştırması var,onu okumanı öneririm.

Sert çıktım kusura bakma ama her konu illuminatiye getiriliyor.Sonra insanlar heryerde göz,piramit aramaya başlıyor. Yaralıyım bu konuda ondan.
    Bu arada internette yazıyı bulamadım kaynak söyleyebilir misin kitap ismi falan ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.