Şimdi Ara

25 Eylül A101 -48' SEG Fhd,smart,dahili alıcılı slim led tv 1199 TL (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
555
Cevap
22
Favori
52.413
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yigitgoktug

quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Burda ilk sorulması gereken görüntü kalitesi , ama siz bütün topiği ne kadar elektirk harcıyor ne kadar yakıyor gibi abuk sabuk sorular ile doldurdunuz

evde bir de samsung 46" var ve ben arada fark göremedim.. samsung satıh yayınlarında yani uydu haricinde çatıdaki anten ile tv seyrettiğiniz de daha iyi netice veriyor diye bir iddia vardı. Ama artık çatıda çubuk anten kullanan kaldı mı ? Bu arada samsung un görüntü kalitesinden çok memnunum kaç sene oldu sıfır sorun.. bu seg şu an mükemmel. 2 sene sonra ne olur bilmiyorum... bu arada bendeki 46" samsung efsane 46c650 modeli... ama buna göre epeyce kalın kaldı. daha önce gözüme kalın gelmiyordu. 46c650 yi her zaman estetik bulmuş idim. ama dün gece evdekiler samsung un çerçevesi ne kadar da genişmiş dediler..:-) Sonuç: ben şu an için çok memnunum. Herkesin, gönlündeki tv ye, en ucuz maliyet ile sahip olmasını diliyorum
    Not: sanırım bu tv de teletext yok.. Kumanda da tuş var ama bir kaç kanalda denedim çalışmadı. İhtiyaç var mı ? pek yok... Diğer tv de teletexte kaç kere baktım ? sıfır...

Siyahları verme kalitesi nasıl , ışık sızması farkettiniz mi , hareketli görüntülerde flulaşma var mı ? kayan altyazılar net okunabiliyormu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitgoktug

quote:

Burda ilk sorulması gereken görüntü kalitesi , ama siz bütün topiği ne kadar elektirk harcıyor ne kadar yakıyor gibi abuk sabuk sorular ile doldurdunuz

evde bir de samsung 46" var ve ben arada fark göremedim.. samsung satıh yayınlarında yani uydu haricinde çatıdaki anten ile tv seyrettiğiniz de daha iyi netice veriyor diye bir iddia vardı. Ama artık çatıda çubuk anten kullanan kaldı mı ? Bu arada samsung un görüntü kalitesinden çok memnunum kaç sene oldu sıfır sorun.. bu seg şu an mükemmel. 2 sene sonra ne olur bilmiyorum... bu arada bendeki 46" samsung efsane 46c650 modeli... ama buna göre epeyce kalın kaldı. daha önce gözüme kalın gelmiyordu. 46c650 yi her zaman estetik bulmuş idim. ama dün gece evdekiler samsung un çerçevesi ne kadar da genişmiş dediler..:-) Sonuç: ben şu an için çok memnunum. Herkesin, gönlündeki tv ye, en ucuz maliyet ile sahip olmasını diliyorum
    Not: sanırım bu tv de teletext yok.. Kumanda da tuş var ama bir kaç kanalda denedim çalışmadı. İhtiyaç var mı ? pek yok... Diğer tv de teletexte kaç kere baktım ? sıfır...

Teletext zaten sayılı kanalda var hocam. Trt hd yada ntv de deneyin birde.

• Kablosuz mouse ve klavyeyi tanıdı ama smart tv kullanacaklar yada internette sörf yapacaksanız yavaş bir alet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvanizm

Kablosuz mouse ve klavyeyi tanıdı ama smart tv kullanacaklar yada internette sörf yapacaksanız yavaş bir alet

En önemlisi digitürkplay...Deneme şansınız var mı?
  • garcy kullanıcısına yanıt
    Digitürküm yok malesef hocam test edemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvanizm

Digitürküm yok malesef hocam test edemiyorum

hocam taksitle alınabiliyormu ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oaston

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oaston

quote:

Yahu millet ne kadar yakmasına takmış , bunca yıl kullandığınız CRT tv'ler varken hiç watt değerini merak ediyormuydunuz

Türkiye de yaşamıyorsun galiba yada faturaları baban ödüyor. Eskiden şimdiki kadar kayıp,kaçak kıl tüy bedelleri yoktu. Habire geçirip duruyorlar, her sene tedaşa bu tvden 2 tane verir hale geldim nerdeyse tabiiki düşünecem..

Bundan daha az yakamaz herhalde kaç watt harcayacak başka ?? , sanki evdeki tüm eşyaların A enerji sınıfı , sizinki sıfır araba alıpta garaja çekip , üstünü örtüp benzin pahalı diye binmemeye benziyor , bırakın allah aşkına böyle ince hesap yapacaklar hiç almasın Burda ilk sorulması gereken görüntü kalitesi , ama siz bütün topiği ne kadar elektirk harcıyor ne kadar yakıyor gibi abuk sabuk sorular ile doldurdunuz

Yaş kaç? Uzun zamandır bu kadar saçma cümleyi bir arada görmemiştim..

Bence asıl saçmalayan sizsiniz ,yaşla ne alakası var 34 yaşındayım ... madem bu kadar tutumluydunuz ne diye başta gidip plazma aldınız ? siz ilk önce kendinizle çelişmeyi bırakın

Komiksin ama yinede cevap veriyim. O zaman ledtv yoktu zaten.. Onu geçtim esas sebep daha iki senelik 2500 tlye aldığım Sony lcdmi ekranına oyuncalarıyla vurarak ölü piksellerle dolduran çocuğumun hışmından nasıl kurtulurum diye sert ekranlı olduğu için plasma almıştım. Şimdi çocuk büyüdü ve benim elektrik faturamda iyice kabardı. Evdeki aletleri yavaş yavaş A ve üstüne çıkarıyorum. Tamam tatmin oldun mu? Milleti iğnelemeden önce biraz geniş düşün, yoksa böyle çocuk muamelesine maruz kalırsın..

• helsloot kullanıcısına yanıt
    Wordkartiniz varsa yapabiliosunuz a101 5 taksit yapiyor bankada ek +3 taksit veriyor böylece 8 taksit oluyor ama 48tl komisyon koyarlar size 1247tl ye gelir.

• Kanal geçişleri gayet hızlı diyebilirim, ama ekranın parlak olması yansımalara neden olabilir güneş alan pencereye karşı koymanızı pek önermem

• 106 kanal çıkanlar sizlere yardımcı olayım .. bir flash alın aşagıda eklediğim dosyayı flasha atın sonra ;
    ayarlar >> uydu ayarları >> kanal ayarları (en altta olması lazım ) >> usb den yükle
    bunu dedikten sonra dizili şekilde gelecektir bizzat kendim dizdim. Programıda vereceğim basit şekilde dizilimi var .

------------------------------------------------
    01'den önce full belgesel kanalları
    Ulusal kanallar
    haber kanalları
    spor kanalları
    çocuk kanalları
    film müzik kanalları
    karışık
    -------------------------------------------------

NOT : İçindekileri direk flashın içine çıkartın.
    Kanal listesi TIKLA

Seg(denenmiştir.) - Nexon(denenmiştir.) - Vestel için uyumludur.

-------------------------------------------------

25 Eylül A101 -48' SEG Fhd,smart,dahili alıcılı slim led tv 1199 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyprus_TC -- 25 Eylül 2014; 14:13:59 >

• Arkadaşlar, düşünen varsa fiyatına göre performansı gerçekten güzel. Hd ve Sd yayınlarda görüntü beklediğimden çok iyi, kayan yazılar okunabiliyor hareketli yayında göze batmayacak bir flulaşma var. Parasını sonuna kadar hak edecek bir televizyon, çok tereddütlüydüm ama tüm ailem çok sevdi, görünüm olarak ta ince çerçeveli ve gayet şık.

Smart ve 3D benim için çok önemli değil, önemli olan görüntü kalitesi ve şıklığıydı onuda bu fiyata tatmin edecek düzeyde yakaladım diyebilirim, video ve fotoğraf çekecektim ama hanımın misafirleri geldi, yarına kaldı :D

Kendinden uydu alıcılı ve kanal geçişler seri diyebilirim, patronumun evinde philips büyük ekran led var ve neredeyse kanal geçişinde 1.5 - 2 saniye bekletiyordu ayrıca tv nin açılışı bile işkenceydi (modelini tam bilmiyorum ama 2000 lira civarı verdiğini ve geçen sene çıkan bir model olduğunu biliyorum) bu tv onun yanında melek kalır.

Özet: Televizyona vereceğiniz para kısıtlıysa, 3d gibi özellikler aramıyorsanız, büyük ekran istiyorsanız hemen A101'e gidin :)

@xprens hocam, tamda böyle birşey lazımdı ellerine sağlık. şimdi daha süper olacak :)

Düzenleme: DLNA çalıştıran varmı ? Misafirler gelince deneyemedim. Kullanım kılavuzunda dlna özelliğinden bahsediyor ve DLNA özelliği için kutudan bir CD çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reobig -- 25 Eylül 2014; 15:08:52 >

• Televizyonun fiyatı uygun. İhtiyacı olanlar kaçırmasın bence. Onun dışında Vatan Computer'da hafta sonu 600 liraya 32" Philips Led Tv sattılar. Daha küçük boyutta arayanlar için o da sıcak fırsat.

Termosların fiyatı uygun diye 1 tane aldım ama test edemedim daha. Fakat çin malı olduğunu söyleyebilirim.
  • Kanal kurulumunu beceremedim sanırım. Pm yoluyla yardım edebilecek olan varsa sevinirim.
  • A101 deki çocuk aradı yarım saat sonra tv geliyor dedi..Gittim aldım...

Evde tadilat var hemen açamayacağım...
  • Manuel kanal aramak için 11844 olan frekansta sinyal yok dedi bende 11747 galiba diğer şebeke arama frekansını yazdım şebeke arama açık olarak oradan güncelledim kanalları buldu.Fiyatına göre iyi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desert@eagle -- 25 Eylül 2014; 15:36:29 >
  • desert@eagle kullanıcısına yanıt
    şebeke arama frekansı değişti. 12380 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 ile arama yapabilirsiniz. 11844 lü iptal.
  • beyler yukarıda yazdıklarımı tekrar okuyun daha kolay yaparsınız ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xprens123

beyler yukarıda yazdıklarımı tekrar okuyun daha kolay yaparsınız ..

Elinize sağlık. bu kadar iyiliğin üstüne . Şifreli kanalların keyleri için bir çalışmanız var ise lütfen bilgilendirebilirmisiniz
  • kanallar tamam pcyede bagladım fakat oyun açınca ekran kararıyor bazı oyunlarda ise sinyal yok yazarak geri sayıp yapıyor kendini kapatmak icin fullhd ye getirdiğim için olabilirmi çözünürlük ayarını

ayarı düşürünce sorun yokmuş demekki fhd ayarı agır geliyo ekran kartına oyunlarda:)
  • Yogun ısrarlarım sonucunda arkadaşıma aldırdım benim maddi durumumdan dolayı alamadım :(

Kaçırılmayacak bir fırsattı ama ben göz göre göre kaçırdım napalım artık paramız olunca daha iyileri çıkar umarım :(
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.