Şimdi Ara

25 30 binden sonra olup da mühendislik yazan tipleri anlamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
3.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten büyük ihtimal fizik ve matematiğiniz iyi olmadığı için 30 bin oldunuz, nasıl başarılı bir mühendis olacaksınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ciddi ciddi "25 30 bimden su alıp da mühendislik yazan tipleri anlamıyorum" diye okudum Allah affetsin.
  • Allah uçak kazası vermesin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hatta şey mi desek 10bin liradan aşağı maaş alanlar boşa çalışmasınlar. zaten fakir hayat sürecekler en kısa zamanda açlıktan ölüp gitsinler asgari ücretle çalışılır mı be

• 25 30 binden sonra olup da mühendislik yazan tipleri anlamıyorum

• Vasıfsız Anadolu genci . Avi

• tamam da bütün işin matematik vs olursa yaparsın ki

sana göre öğretmenlik 50kdan alıyor onlar matematik yapamaz öyle mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boşuna ağlama hukuk yazarken dusunecektin. Bu saatten sonra senden daha fazla kazanacak mühendislere laf sokmaya çalışma

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altın kural genç adam

OKULDA ÖĞRENDİĞİN HİÇ BİR ŞEY İŞ HAYATINDA BİR HALTA YARAMIYOR.

Bu acı gerçekle yüzleş önce

• 70k ile inşaat mühendisliği yazdım ingilizce hayattan çok umutluyum
  • Muhabbeti tam bilmiyorum ama iyi bir mühendislik yerine hukuk falan yazdıysan yazık olmuş

İlk 30 bine girmek de kolay iş değildir ayrıca.Hiç mat fizik çözemeyen adam nasıl girsin o sıralara

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessqwe

Boşuna ağlama hukuk yazarken dusunecektin. Bu saatten sonra senden daha fazla kazanacak mühendislere laf sokmaya çalışma

Asgari ücretten mi bahsediyorsun ben ilk 5000 den sonra mühendislik yazanları anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonlu Maden Suyu -- 20 Ağustos 2017; 16:57:4 >
  • Limonlu Maden Suyu kullanıcısına yanıt
    Geçti be kardeşim ağlamak pek fayda etmeyecektir Benimde kaderimde bu varmış diyeceksin yoluna devam edeceksin hadi gülüm benim.
  • Ağla.
  • Nessqwe kullanıcısına yanıt
    ilk binden sonra mühendislik yazanlar aylık akbile razı oluyormuş
  • Arkadaş kısmen haklı. 30 bine girmek kolay bir şey değil, 30 bine giren kişi zaten makul düzey matematik, fizik yapıyordur. Haklı olduğu kısımda ise öğrencinin bir suçu yok, suç devlette. Benim arkadaşım 12 bin yapmıştı ve mühendislik istiyordu, gelen mühendisliklere baktı onların mezunlarına baktı. Bir çoğu okuduğu işi yapmıyormuş, yapan da düşük ücrete yapıyormuş. Çok iyi şeyler yapanlar da var ama nadir. Onlara güvenip yazmak istemedi ve sağlık alanına yöneldi. Ama gerçekleri söyleyince mühendislik okuyan arkadaşların saldırısına uğrarsın maalesef. 10-15 bindeki mühendisliklerin bile %10 kadarı 5 bin civarı maaş ancak alıyorken, daha da düşük yerlerde okuyanlar için durum pek iç açıcı değil. Kötü yerlerden çok iyi yerlerde çalışanlar elbet var ancak bu çok ender bir şey yani ona güvenip bakın ben de öyle olacağım demek pek dürüst bir yatırım olmaz. Maalesef ki biz almanya, japonya değiliz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 20 Ağustos 2017; 19:15:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nessqwe

Geçti be kardeşim ağlamak pek fayda etmeyecektir Benimde kaderimde bu varmış diyeceksin yoluna devam edeceksin hadi gülüm benim.

Hukuk okumuyorum fen liseliyim tıp fakültesinden sana güleceğim

• Nessqwe kullanıcısına yanıt
    O yüzden mi asgari ücret verildiği için mühendisler sürekli isyan ediyor.

• Saçma

• Hocam tabi ki Almanya Japonya olsak 25 30 bindeki mühendislikler mis gibi okunurdu.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.