Şimdi Ara

25.000 liraya hangi araba alınır? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
8.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: emre000

27 milyara ASTRA CLASSİC TEK TERCİHİN OLSUN SORUN YAŞAMAZSIN EN AZINDAN

• quote:

Orjinalden alıntı: Amca

Bu gün biraz Honda Ctiy inceledim, tipi çok kötü değil, tam aradığım aile işi araba gibi geldi. Gerçekten az benzin yakıyorsa düşünmeye başladım

Bu arabaya sahip olup da yıllık ne kadar vergi ödediğini yazacak arkadaşım varmı?

Sevgiler

243.5 ytl 6 aylık
  • vergisini şu linkten hesaplayabilirsiniz kimseye sormanıza gerek yok

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html

ilk bölüm otomobil olacak
    yaş 1-3 olacak

motor silindir hacmi sanırsam 1339 cc

buda 1301-1600 cc arasına denk düşecektir.

hesapla derseniz ( sizde hesaplayın) 487 ytl yıllık vergi çıkar.

size daha önce verdiğim jazz ile ilgili kullnıcı nın görüşlerini yazdığı sayfa üç aşağı beş yukarı city içinde geçerli olsa gerek zira motorları ve şanjımanları aynı. city biraz daha ağır olabilir bu da tüketimi az biraz etkiler ama yarım litreyi geçmez herhalde fark.

aşağıdaki linkte hond city nin incelemesi faydası dokunur herhalde

http://arabam.e-kolay.net/testarsiv3.asp?page=6&rowid=604&yil=2006

buda jazzın incelemesi

http://arabam.e-kolay.net/testarsiv3.asp?page=6&rowid=449&yil=2003/02

ben şahsen jazz alırdım. jazz daha fonksiyonel. mesela jazz da çamaşır makinesi,büyük ekran tv veya büyük boyutlu bir koliyi taşıyabilirsiniz koltukları yatırıp ama city ye sığmaz . yani jazzın yükleme alanı çok daha pratik. sürekli bagajınız full gezmiyorsanız jazz daha iyi bir tercih bence.

bizde yıllardır kocaman bagajlı sedan arabalrdan yana kullandık tercihimizi ama dönüp baktığımda o kocaman bagajı ömrü hayatım boyunca ya 3 kez yada 4 kez tıkabasa doldurdğumu fark ettim. yani aslında kullanmadığım bir fazlalık taşıyordum. bu seferki arabamı jazzın benzeri olan mitsubishi colttan yana kullandım iyikide yapmışım. kullanmadığımız beygirlere ve hacme para vermek mantıksız. keza gerek colt gerek jazz bagaja ihtiyaç duyduğumda çok elastikler .koltuklar katlanabilir/kayabilir/çıkabilir özellikteler. 5 dk zarfında bir ticari araç görüntüsüne bürünebiliyor. durum böyle iken meslek icabı gerekmiyorsa şayet jazz city e tercih edilmeli kanımca.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 8 Ekim 2006; 19:41:26 >

• Bence dizel bir opel combo city plus alın. Bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Ticari istemem diyorsanız jazz bana göre kendi sınıfının tartışmasız en iyisi hatta manuel viteslisi biraz daha yol tutuşa sahip olsa 1.6 litrelik c- segmenti araçlardan bile daha güzel bir araç
  • quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

quote:

Orjinalden alıntı: Amca

Peki arkadaşlar vergi durumları nasıldır?

Ben bu sene 12 yaşındaki Şahin'e 260 YTL ödedim.

nasıl yani yıllık 260 ytl mi ben ne kadar yatırıyordum bir bakayım seninki bana fazla gibi geldi

pardon benim sadece ocak ayı 243 ytl imiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: CaN®

quote:

Orjinalden alıntı: cilikka

yok yani illa sifir alacam diosa bu paraya alinacak en ii araba astra clasic tir!!

ama cok temiz ikinci eller var bu paraya

quote:

Orjinalden alıntı: emre000

quote:

Orjinalden alıntı: cilikka

astra clasicler tek kapimi???

stilo yu deil arkadasim astra clasic leri onerdim!!!

ANLAMADAN YAZIYOLAR İSTEBENCEDE ASTRA CLASSİC

ok kusura bakma cilikka.dalgınlık..

emre000 2 kişi konuşurken 3. napar?

BURDA HERKEZ KONUŞUR ARKADAŞIM 2 KİŞİ FALAN OLMAZ

• quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

vergisini şu linkten hesaplayabilirsiniz kimseye sormanıza gerek yok

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html

ilk bölüm otomobil olacak
    yaş 1-3 olacak

motor silindir hacmi sanırsam 1339 cc

buda 1301-1600 cc arasına denk düşecektir.

hesapla derseniz ( sizde hesaplayın) 487 ytl yıllık vergi çıkar.

size daha önce verdiğim jazz ile ilgili kullnıcı nın görüşlerini yazdığı sayfa üç aşağı beş yukarı city içinde geçerli olsa gerek zira motorları ve şanjımanları aynı. city biraz daha ağır olabilir bu da tüketimi az biraz etkiler ama yarım litreyi geçmez herhalde fark.

aşağıdaki linkte hond city nin incelemesi faydası dokunur herhalde

http://arabam.e-kolay.net/testarsiv3.asp?page=6&rowid=604&yil=2006

buda jazzın incelemesi

http://arabam.e-kolay.net/testarsiv3.asp?page=6&rowid=449&yil=2003/02

ben şahsen jazz alırdım. jazz daha fonksiyonel. mesela jazz da çamaşır makinesi,büyük ekran tv veya büyük boyutlu bir koliyi taşıyabilirsiniz koltukları yatırıp ama city ye sığmaz . yani jazzın yükleme alanı çok daha pratik. sürekli bagajınız full gezmiyorsanız jazz daha iyi bir tercih bence.

bizde yıllardır kocaman bagajlı sedan arabalrdan yana kullandık tercihimizi ama dönüp baktığımda o kocaman bagajı ömrü hayatım boyunca ya 3 kez yada 4 kez tıkabasa doldurdğumu fark ettim. yani aslında kullanmadığım bir fazlalık taşıyordum. bu seferki arabamı jazzın benzeri olan mitsubishi colttan yana kullandım iyikide yapmışım. kullanmadığımız beygirlere ve hacme para vermek mantıksız. keza gerek colt gerek jazz bagaja ihtiyaç duyduğumda çok elastikler .koltuklar katlanabilir/kayabilir/çıkabilir özellikteler. 5 dk zarfında bir ticari araç görüntüsüne bürünebiliyor. durum böyle iken meslek icabı gerekmiyorsa şayet jazz city e tercih edilmeli kanımca.

hayırlı günler.

Teşekkürler böyle bir linkten haberim yoktu.

• rica ederim.

hayırlı akşamlar
  • Önce Güvenlik!!! Aile arabası sonuçta....

city olabilir tabiki... Fakat bu araç euro ncap testine girmedi, sanırım girmeyecekte...

Yerinde olsam bu devirde güvenilirde kendini ispatlamış bir araç alırdım.

Ne symbol ne albea ne de city euro ncap testine girmedi, asla da girmeyecekler, çünkü ucuz olduklarından ister istemez maliyetlerden kısıntıya gidildi. Ki bu 3 araba özelliklede city uzun yola çok iyi gitmez...

Ya 2. el megane dizel 2004 model ya da astra clasik al. Megane 5 yıldız astra ise yeni kasa 5 yıldız clasik kasa ise 4 yıldız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 9 Ekim 2006; 23:46:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

Önce Güvenlik!!! Aile arabası sonuçta....

city olabilir tabiki... Fakat bu araç euro ncap testine girmedi, sanırım girmeyecekte...

Yerinde olsam bu devirde güvenilirde kendini ispatlamış bir araç alırdım.

Ne symbol ne albea ne de city euro ncap testine girmedi, asla da girmeyecekler, çünkü ucuz olduklarından ister istemez maliyetlerden kısıntıya gidildi. Ki bu 3 araba özelliklede city uzun yola çok iyi gitmez...

Ya 2. el megane dizel 2004 model ya da astra clasik al. Megane 5 yıldız astra ise yeni kasa 5 yıldız clasik kasa ise 4 yıldız.

Kafam tekrar karıştı.

Bu gün Honda bayine gittik city inceledik çok hoşumuza gitti ve hemen hemen kararımızı vermiştik. Sizin sözünüzden sonra zor karar veren bizler tam karar vermiştik ki başa döndük.

Bu arada 94 model temiz Şahin kaça gide birinci sahibinden ve hasarsız 100.000 km'de.

Sevgiler

• honda city en iyi seçim olucaktır size hem geniş hem güncel kasa ve az yakması sebebiyle iyi bir seçim olarak gözüküyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Erreguay

astra classis denilen olay astra E kasadır şu andaki güncel F kasası varken onun tercih edilme sebebini anlayamıyorum

aynı clio 3 varken clio2 satılması gibi... yeni clio çıktı hala sümbül satılıyo 0 km...

naabtın sen hocam ya astra clasic e güncel astralar f kasa ha vaybe

astra clasic denen model astraG

güncel kasa ise astra H

dir
    güncel kasa dediğin astra F ise ilk çıkan astra modelidir

bu arada bende astrayı tavsiye ederim gerçekten çok kaliteli araçlar bizde 97 astra f var arabada tık yok arabanın tek bi yerinden ses gelmio motor taş gibi bence astra al
    ya zaten astra varken seçeneklerde bi alt sınıftaki arabaların sözü bile edilemez eski kasa ama eski kasa olması sağlamlığını cityden albeadan sümbülden daha iyi olmasını deiştirmez
    mesela bana astrayı verin 0km full bi sümbül verelim deseler kabul etmem
    daha doğrusu ederim ama aldığım gibi satarım parası bende kalır 37.000ytl di dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunerrus -- 10 Ekim 2006; 22:38:26 >

• CLİO DERİM NE CİTY Sİ YA....PARA EDER
  • city ncap a girmemiş olabilir.

ama jazz girmiş ve 4 yıldız almış.

ben hala city yerine jazz tercih edin diyorum .

bütün arabalar uzun yolda da gidebilir. gidememesi için düşük beygir gücüne sahip olması lazım ( araba sollamalarda tehlike yaratmasın diye) ki jazz - city 83 beygir gibi yeterli bir beygire ve sağlam bir motora sahip.

ne de olsa japon arabası.

hayırlı günler.
  • 20 milyara yeni ksa megane var...

23-24 e full alırsın:..

Kardeş daha ne duruyorsun koşsana...

Sefaköy pazarına git...Zibille araç var...
  • sıfır istiyosan kalite ekonomik yakıt tüketimi ve konfor bakımından city senin için idealdir baz versiyonu 25000di
  • symbol oalbilir dew bagaj

o fiata en sağlam opelastra classic yada city bak hepsine en uygununu al
  • geçen bir arkadaş Nissan Note 22 450 YTL demişti, bence alabilirsin, başka japonlara da bakabilirsin. örneğin Jazz City veya Lancer, Astra da iyi.

Bu aşamada Fransız araç almak altından olsa bile düşünülmemeli. İlle Fransız dersen Clio düşünülebilinir.
  • MEGAN DİZEL ALINABİLİR
  • Kesinlikle Ford Focus derim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.