Şimdi Ara

2450tl sistem yardıma ihtiyacım var üstadlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MD Ryzen 3 R3 1300X Soket AM4 3.5GHz 8MB Önbellek 65W 4 Çekirdek İşlemci - Tray
    CORSAIR 8GB Vengeance Siyah DDR4 2400MHz CL14 Sing
    MSI A320M PRO-VD/S AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz
    MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 128Bit DX1
    Seagate 3.5 inc 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma Harddisk
    Corsair Carbide Serisi SPEC-04 Mid-Tower Siyah/Kırmızı Gaming Kasa
    Corsair Builder VS450 450W 80+ PSU

Yaklaşık 3 gündür araştırıyorum ama bu bilgisayar dünyası çok ayrı bir dünyaymış gerçekten içinde kayboldum ve aklım çok karıştı. Fiyatları internetten toplayıp baktıgımda daha pahalıya geliyor ama sitelerin kendi toplama bilgisayarlarında kampayalar vs olabiliyor o yüzden sırf parçaların fiyatlarının tek tek toplanarak hesaplanması doğru bir ölçüt gibi gelmedi bana. Sizin fikirleriniz nelerdir, parçaların uyumu iyi mi, fiyat performans ölçüsü nasıldır(fiyat : 2450tl). Cevaplayan herkese çok teşekkür ediyorum şimdiden.

• Eğerki oveeclock yapmayı biliyorsan o sistemi pek tavsiye etmem. Ama yok ben direk bu haliyle oynarım diyorsan güzel sistem şimdiden hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • B350 anakart alınız
  • overclock yapmayı bilmiyorum , sık sık rastladım overclockla ilgili tartışmalara. Onuda araştırdım karşıma cok uzun soluklu ve anlaşılmaz yazılar çıktı.

Aşırı farkettiriyor mu ? sitelerde 3000mhz 3200 mhzye cıkartılabilir denmiş overclock yapılarak. Yaklaşık %7lik bir fark sözkonusu. Etkisi %7den fazla mı ? Konuyu biraz saptırmış olduk ama.
  • RAM,ANAKARTVE İŞLEMCİ DEĞİŞMELİ 3 GÜN ÇOK KISA BİR SÜRE ARAŞTIRMA İÇİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖmerFarukBilgili

overclock yapmayı bilmiyorum , sık sık rastladım overclockla ilgili tartışmalara. Onuda araştırdım karşıma cok uzun soluklu ve anlaşılmaz yazılar çıktı.

Aşırı farkettiriyor mu ? sitelerde 3000mhz 3200 mhzye cıkartılabilir denmiş overclock yapılarak. Yaklaşık %7lik bir fark sözkonusu. Etkisi %7den fazla mı ? Konuyu biraz saptırmış olduk ama.

Ben ram overclock demiyorum, işlemciyi diyorum. Işlemciye overclock yaparsan, iyi bir performans elde edersin. Ama iyi bir soğutma gerekli. Zaten a320 serisi işlemciye overclock yaptırmıyor. O yüzden b350 serisi önerilir.

• RYZEN 3 1200 485
    ASUS PRİME B350M-A 359
    GSKİLL 8 GB 3000MHZ 461
    SEAGATE 1TB 7200 64 MB 185
    GTX 1050 Tİ 4GB 750 (ALMAN LAZIM EN FAZLA)
    DARK N10 ADVANCE 600W 80+ 460

2700TL

DOSTUM FİYATLARI DAHA İYİSİ İÇİN ARAŞTIRABİLİRSİN BELKİ AMA SİSTEM İÇİN ANAKART RAM VE KASA-GÜÇ KAYNAĞINDA ÇOK DİKKATLİ OL ONLAR YATIRIMLIK DONANIMDIR. 2 YIL SONRA İŞLEMCİ,EKRAN KARTI DEĞİŞTİRİR RAM ÇOĞALTIRSIN BİLGİSAYAR YİNE ON NUMARA OLUR

BU KASAYI ÖNERME SEBEBİM 5 FANLI OLMASI
    KASA İÇİN DONANIMDA DARK N10 GRUBU VAR ORDAN YORUMLARA BAKABİLİRSİN
    GÜÇ KAYNAĞI EN İYİ MARKA SEASONİC AMA YİNE YORUMLARA BAKARAK DAHA UCUZA DAHA İYİ MARKA BULABİLİRSİNİZ.3 AYDIR BURDAYIM DAHA GÜÇ KAYNAĞINA SIRA GELMEDİ.

BENCE EKRAN KARTI SAĞLAM İKİNCİ EL OLMALI BİRDE İKİNCİ EL İÇİN TÜM SİSTEMİ ARAŞTIRABİLİRSİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aettea -- 21 Ocak 2018; 22:7:27 >
  • InsideR kullanıcısına yanıt
    Şuanki anakartın overclock yapma dışında bir eksiği var mı , bu anakartı kullanmamın bana ne gibi dezavantajı olur ? Daha sonra anakartı değiştirerek sorunu çözebilir miyim ? Kampanyalı ürün oldugu için parçalarda değişiklik yapamıyorum.
  • Hiç bir kampanya mükemmel olana yapılmaz onlar para kazanacak hazır sistem en az ömrü olandır hala bunu alacağım diyorsan git al

• aettea A kullanıcısına yanıt
    Durumun bu kadar vahim olduğunu düşünmemiştim , teşekkürler tavsiyeniz için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.