Şimdi Ara

2450’ye Dell Inspiron 5570 (i5-8250U + 4GB RAM + WIN10 + FHD) alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bilgili bir arkadaşınız yoksa, bilgisayarcı veya internet kafede yaptırabilirsiniz kurulum işlemlerini. Fiyat olarak 50 lira falan alırlar sanırım, çünkü zor bir işlem değil. 10 liraya satılan keyler ile kullanabilirsiniz, herhangi bir kısıtlama olmaz. Sadece key deaktif olabilir zaman içinde. Bu 6 ay sonra da olabilir 6 yıl sonra da. Gerekirse bir lisans anahtarı daha alırsınız 10 liraya o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Symbianist S kullanıcısına yanıt
    cihaz kozmetik olarak temiz ise satın alınabilir ben kişisel tercih olarak 15.6 ınchde 1080 p yerine daha güçlü gpu olan casper f 650 yi tercih ederdim ama yüksek çözünürlüklü panel istiyorsanız dell i tercih etmek daha mantıklı gibi
  • EPICA kullanıcısına yanıt
    Hocam yalnız alacağım Dell’in ekranı IPS panel. Verdiğiniz linkteki ürünlerin 3000 altında olan tüm modelleri IPS harici ekranlara sahip.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onr1818 kullanıcısına yanıt
    Hocam 940MX bildiğin çöp kart. FHD’de ultra ayarlarda 60+ fps oynatan kart benim gözümde oyun kartıdır. GTX 1060 bile benim gözümde iyi bir kart sayılmaz. Oyun bilgisayarı alacaksam en az GTX 1660 Ti olur ama 7500+ de verecek durumum yok. Oyun bilgisayarı diye GTX 1050/1050 Ti/1650/1060 gibi kıytırık performans özürlü kartlara o kadar para vermeyi mantıklı bulmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Symbianist -- 18 Eylül 2019; 0:25:52 >
  • Bu Dell bilgisayarda ssd var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Symbianist

Hocam 940MX bildiğin çöp kart. FHD’de ultra ayarlarda 60+ fps oynatan kart benim gözümde oyun kartıdır. GTX 1060 bile benim gözümde iyi bir kart sayılmaz. Oyun bilgisayarı alacaksam en az GTX 1660 Ti olur ama 7500+ de verecek durumum yok. Oyun bilgisayarı diye GTX 1050/1050 Ti/1650/1060 gibi kıytırık performans özürlü kartlara o kadar para vermeyi mantıklı bulmuyorum.
    hocam 940mx e çöp diyorsun lakin oyun oynamak gibi bir amaç yok ortada oyun bilğisayarı gibi bir muhabbette döndürmedik onboard yada çok düşük güçde harici gpu lu pc yerine mümkünse daha güçlü olan cpu-gpu yu tercih ederim dedim sebebi yüksek çözünürlüklü yüksek bitrate li video-film neyse artık 4k tvler artık erişilebilir fiyatlarda pc yi bağlayıp tv üzerinden faydalanmak istenilebilir bluray kullanılabilir 2k-4k içerikler her geçen gün artıyor bana kalırsa da notebookda oyun oynamak kavramı başlı başına anlamsız geliyor şuandan öte biraz da ileriyi düşünüyorum örnegin ben açıkcası şuan asla 2 core bir pc almam günümüzde dahi multitask kullanımda asla yetmiyor bana göre , aynı şekilde gpu anlamındada daha güçlü harici kart işime gelir donanımsal ihtiyaçlar devamlı olarak artmakda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onr1818 -- 18 Eylül 2019; 1:34:56 >

• Free Man. kullanıcısına yanıt
    8 GB SSD varmış.

Hocam SDM845 bile sorunsuz 4K içerik oynatabilme yetisine sahipken ondan kat be kat güçlü olan i5-8250U mu 4K içerikte sorun çıkaracak? Ayrıca 8250U 4 çekirdek 8 izleğe sahip. SDM845 bile bu işleri yapabilecek seviyedeyse i5-8250U ondan çok daha fazlasını rahatlıkla yapabilir.

İlk nesil i3-370M üzerindeki onboard ekran kartı bile 10 GB büyüklüğündeki 1080p bluray içerikleri sıkıntısız oynatabiliyordu. Bu işlemci 2010’da çıkmış bir işlemci. Kendisinden 7 yıl önce çıkmış bir işlemci bile 1080p bluraylari rahatlıkla oynatabiliyorsa bu işlemci her türlü 4K içeriğin altından rahatlıkla kalkar. Ayrıca zaten içindeki Radeon 530 940MX dengi bir kart. Yani bahsettiğiniz güçlü CPU-GPU ikilisi mevcut.

• Dell neredeyse 2 yıllık ve garantisi bitmek üzere. Ne kadar temiz olursa olsun, 2000 lira bile etmez. Üstelik ssd de yok.

• Symbianist S kullanıcısına yanıt
    Hocam snapdragon 845 de gpu olarak adreno 630 var iş sadece cpu ile bitmiyor adreno 630 döneminin en üst seviye mobil gpu su attıgınız ilk 2 modelden birisi i3 2 çekirdekli bir makineydi yanlış hatırlamıyorsam ayrıca 8250 nin 4 core oldugunu biliyorum , 940mx 530 dan en az yüzde 50 daha güçlü bir gpu yer yer üstüne bile çıkar ona bir bakının , 1080p için birşey diyemem ben daha yüksek çözünürlüklü yüksek bitrate li videolar için konuştum 4k özellikle dönem dönem bazı teknolojiler sabitken bazı dönemlerde ciddi sıçramalar yapıyor 720pden >1080e 1080de>4 k ya geçişten daha hızlı bir 8 k ya geçiş yaşanabilir uzun lafın kısası bnm tercih iklisi bahsim 8250u+940mx li makine idi

Hocam FHD IPS ürün yok 3000 liraya ne yapılabilir bu durumda?

Hocam 2010’da hangi mobil GPU 10 GB bluray oynatabiliyordu? Intel’in onboard ekran kartı bunu yapabiliyordu. 9 yıl önce bunu yapan adam 7 yıl boyunca yerinde sayıp 4K içerikte mi zorlanacak? Qualcomm kim ki Intel’in yanında? i5-8250U’nun içinde Intel UHD Graphics 620 dahili grafik yongası mevcut. Yani doğrudan 4K içerik üzerine üretilmiş bir yonga. Adreno 630’un yaptığı işi Intel UHD Graphics 620 mi yapamayacak? Hiç sanmıyorum. Adında bile UHD geçen bir grafik yongası hiç zorlanmadan 4K içerik açar.

2 yıllık olmasının eksisi nedir peki? Temiz olduktan sonra ne önemi var? Cihaz istenilen donanımda temiz olduğu sürece kaç yıllık olduğunun önemi yok.

Bir ara Asus X550V (6700HQ - GTX 950M) serisi alayım dedim nasip olmadı. Şu an garantisi dolmuş 3 yıllık makinelere millet 3500 lira para istiyor. Piyasası da bu şekilde. 2500’e bu makinayı bulamıyorsun.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.