Şimdi Ara

240 Hz 1 Ms Monitör Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başlıkta belirttiğim gibi 240 hz 1ms monitör tavsiyesi arıyorum monitör alıcam fakat kafam aşırı karışık yardımcı olursanız çok sevinirim

Kafamı karıştıran şu 240 hz 1ms monitör alıcam fakat gsync olsunmu olmasınmı bilemedim sizce gereksizmi gereksiz ise benq xl2540 alır geçerim yok gsync olursa tadından yenmez (yırtılma olmaz rahatsız etmez) derseniz asusun bi modelini buldum onu almayı düşünüyorum ekran kartım gtx1080

yani kısacası şu iki monitör arasında kaldım

BenQ BenQ Zowie XL2540 240 Hz 1 ms :http://www.hepsiburada.com/benq-zowie-xl2540-24-1ms-240hz-dvi-d-2xhdmi-dipslay-full-hd-e-sports-oyuncu-monitor-p-HBV000004UC8R?magaza=Techburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=Cj0KCQiA3dTQBRDnARIsAGKSfllfvhkVdA74s_ZdCy1GHqemHZ1iebtxnPTzC60eU4KFXsL4sK2WM2gaAoXHEALw_wcB

Asus PG258Q 240 Hz 1 ms :https://www.webdenal.com/asus-24-5-pg258q-gaming-led-g-sync-1920x1080-1ms-3yil-mm-eyecare-slim-240hz_939317.html

Sizce Hangisi ? (Eğer başka tavsiyeleriniz varsa açığım Not: bu fiyata 4k alın diye tavsiye vermemenizi rica ederim amaç hız ve akıcılık )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alienvvare -- 8 Aralık 2017; 18:9:42 >

• G-syncnin farkı rahat anlaşılıyor bütçen yeterliyse g-sync tabi ki daha iyi olur,bu fiyatlara çıkıp tn panel almak büyük hata olur renklerde dağlar kadar fark var bütçe yeterliyse 6 bit panel alınmamalı panel kalitesi önemli gtx 1080e 2560x1440 ips 8 bit panel g-sync 165hz yakışır 1ms olayı reklamı etkili kılan özel sunuştan ibaret onun dışında 240hz olayına gelince 165hzden çok fazla bariz belli gözle görülür bir artısı olacağını düşünmüyorum ışık sızması ve parlama sorunlarına gelince tamamen şans ama risk almaya değecek kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 23 Kasım 2017; 16:41:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda505

G-syncnin farkı rahat anlaşılıyor bütçen yeterliyse g-sync tabi ki daha iyi olur,bu fiyatlara çıkıp tn panel almak büyük hata olur renklerde dağlar kadar fark var bütçe yeterliyse 6 bit panel alınmamalı panel kalitesi önemli gtx 1080e 2560x1440 ips 8 bit panel g-sync 165hz yakışır 1ms olayı reklamı etkili kılan özel sunuştan ibaret onun dışında 240hz olayına gelince 165hzden çok fazla bariz belli gözle görülür bir artısı olacağını düşünmüyorum ışık sızması ve parlama sorunlarına gelince tamamen şans ama risk almaya değecek kadar.

yani önerin hangi monitörler olur senin dediğin kriterlerde
  • arkadaşlar o kadar yardımcı oldunuzki çok teşekkür ederim arda 505 hariç herkese çok teşekkür ederim konu kilitlenebilir bu monitörü aldımhttp://www.hepsiburada.com/dell-aw2518h-alienware-24-5-1ms-display-hdmi-4xusb3-0-full-hd-led-monitor-p-HBV000008RK42 niyeti olan arkadaşlar varsa sınırlı stok ve kara cuma indirimden faydalanabilirler monitör 2466 tl şuan ve gsync desteğide var kaçırmayın derim
  • aynen aynısını aldık :)
  • AW2518HF nin stoklara girmesini bekliyorum. Hayirli olsun, iyi tercih..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    240Hz monitor

• malzemeyi satanın malzemenin özelliğinden haberi yoksa benim suçum ne biliyosun bizim ülkemizde bunun tonla örneği mevcut eğer ürünün koduna bakarsan dellin kendi sitesinde bütün gerçek özellikleri yazıyo hatta bi çok forumda kaynakta bulabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitor nasil, begendiniz mi? +\- lerini yazarsaniz sevinirim.

• wNchstR W kullanıcısına yanıt
    daha yeni cumartesi günü kargoya verdiler hepsiburada kara cumadan dolayı çok yoğunluk yaşadı pazartesi günü elime geçicek kurulum yaptığım zaman fırsat bulduğumda birşeyler yazarım veya sizin ayrıca merak ettikleriniz varsa onuda cevaplarım ben monitör hakkında hiçbir şekilde bilgi paylaşımı yapan olmadan aldım ama artık almayı düşünen olursa istediğini sorabilir cevaplarım
  • Hocam ne kadara aldınız? Bende sizin gibi bir monitör almayı düşünüyorum.
  • Alienvvare kullanıcısına yanıt
    Test ettiniz mi?

• Ekran kartınız nedir ? Ve bundan önceki monitörünüz markası modeli neydi.
  • Arkadaşlar merhaba

kusura bakmayın geç cevap verdim fırsat bulamadığım için sırayla cevaplayayım

@The-Gun : Hepsiburada üzerinden kara cuma fırsatını bekleyip aldım 2466 tl ye geldi monitör baya uyguna aldım ve 240 hz monitörlerin en güzeli benim şahsi düşüncem hem en güzeli hemde bedavaya aldım diyebilirim türkiye şartlarına göre normalde bu ürünün muadili 3600 tl ye satılıyor oda asusun monitörü eğer almayı düşünüyorsan sana tavsiyem yılbaşı indirimini bekleyip amazondan alman olacaktır ama türkiyeye kargo gönderimi yapmıyor

@wNchstR : Kardeşim kusura bakma beklettim fakat dediğim gibi fırsat olmadı yazmaya ürünü test ettim aşık oldum diyebilirim mükemmel bi monitör hazzı doruklarına kadar hissetme dedikleri olay varya onu yaşadım desem yeridir :) mükemmel bi akıcılık ben oyun denen şeyi yeni oynamaya başladığımı farkettim daha önce almadığım içinde ekstra pişman oldum başka şeylere bayılcağım parayı buna bayılsaydım dedim diyebilirim kesinlikle fuzuli bir masraf değil (tabi bu kişiden kişiye değişir) fakat cs go da 240 fps stabil olarak alamıyorum(190 - 200 arası stabil) ekran kartım gtx 1080 olmasına rağmen bundan dolayıda 240 hz deneyimini tam olarak yaşayamadım diyebilirim gpu kullanımı %30 oluyor maksimum(en düşük ayarlarda). Ayar yapamadım bi türlü arada 240 fps e çıkıyor, monitörü ilk kurup oyuna girdiğimde sanki gerçekten oyun oynamadımda o anı yaşadım gibi geldi yemin ederim mükemmel bi haz, akıcılığı iliklerime kadar hissettim :) fakat birkaç gündür gözüm alıştığı için ilk duyguyu hissetmiyorum doğal olarak ama gerçekten bu farka değecek bir monitör hızı, kesinlikle 240 hz monitör tavsiye ediyorum bu arada asus gibi doğal 240 hz bu monitörde, paneli bile aynı zaten tek farkı kaporta marka adı hangisini almalıyım dersen kesinlikle alienware almandan yanayım zaten asus daha pahalı araştırırsan benimle aynı fikirde olacağındanda hiç şüphem yok

@Mertcanoa : Ekran Kartım Asus GTX 1080. Eski monitörümde LG W2486L

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alienvvare -- 8 Aralık 2017; 18:5:14 >

• Alienvvare kullanıcısına yanıt
    Cevabin icin tesekkurler,

Peki input lag, isik sizmasi gibi konularda durum nedir?

• wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Bu tarz işlerden monitörden hiç anlamayan bir tipim yani monitör konusunda hiç uzman değilim bu terimlerin ne anlama geldiğini bile bilmiyorum ben tamamen akıcı oyun için aldım fakat istediğin bütün bilgi sana seve seve sağlarım sen yeterki şu programı kullanıp şu testi yap diye beni yönlendir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alienvvare

Arkadaşlar merhaba

@The-Gun : Hepsiburada üzerinden kara cuma fırsatını bekleyip aldım 2466 tl ye geldi monitör baya uyguna aldım ve 240 hz monitörlerin en güzeli benim şahsi düşüncem hem en güzeli hemde bedavaya aldım diyebilirim türkiye şartlarına göre normalde bu ürünün muadili 3600 tl ye satılıyor oda asusun monitörü eğer almayı düşünüyorsan sana tavsiyem yılbaşı indirimini bekleyip amazondan alman olacaktır ama türkiyeye kargo gönderimi yapmıyor

@wNchstR : Kardeşim kusura bakma beklettim fakat dediğim gibi fırsat olmadı yazmaya ürünü test ettim aşık oldum diyebilirim mükemmel bi monitör hazzı doruklarına kadar hissetme dedikleri olay varya onu yaşadım desem yeridir :) mükemmel bi akıcılık ben oyun denen şeyi yeni oynamaya başladığımı farkettim daha önce almadığım içinde ekstra pişman oldum başka şeylere bayılcağım parayı buna bayılsaydım dedim diyebilirim kesinlikle fuzuli bir masraf değil (tabi bu kişiden kişiye değişir) fakat cs go da 240 fps stabil olarak alamıyorum(190 - 200 arası stabil) ekran kartım gtx 1080 olmasına rağmen bundan dolayıda 240 hz deneyimini tam olarak yaşayamadım diyebilirim gpu kullanımı %30 oluyor maksimum(en düşük ayarlarda). Ayar yapamadım bi türlü arada 240 fps e çıkıyor, monitörü ilk kurup oyuna girdiğimde sanki gerçekten oyun oynamadımda o anı yaşadım gibi geldi yemin ederim mükemmel bi haz, akıcılığı iliklerime kadar hissettim :) fakat birkaç gündür gözüm alıştığı için ilk duyguyu hissetmiyorum doğal olarak ama gerçekten bu farka değecek bir monitör hızı, kesinlikle 240 hz monitör tavsiye ediyorum bu arada asus gibi doğal 240 hz bu monitörde, paneli bile aynı zaten tek farkı kaporta marka adı hangisini almalıyım dersen kesinlikle alienware almandan yanayım zaten asus daha pahalı araştırırsan benimle aynı fikirde olacağındanda hiç şüphem yok

plasebo seninki. bende 240 hz monitör kullanıyorum, hemen yanımda 75 hz monitör var farkı gözlerimle hissedemiyorum. akıcılık falan yok.

• oda senin yorumun bana kalırsa çok farketti akıcılık çok yüksek 60 hz geçince donuyomuş gibi geliyor oyun bu durum kişiden kişiye değişir zevkler ve renkler tartışılmaz gibi bişey bu madem fark yok sat gitsin artan parayla gezer tozarsın
  • Dell Alienware AW2518HF modelini aldim, cuma gunu elimde olacak. Merakla bekliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Brandt

quote:

Orijinalden alıntı: Alienvvare

Arkadaşlar merhaba

plasebo seninki. bende 240 hz monitör kullanıyorum, hemen yanımda 75 hz monitör var farkı gözlerimle hissedemiyorum. akıcılık falan yok.

Beni yanlış anlamayın ama 75 hz den 144 hz ye geçince bile dağlar kadar fark var görmemeniz imkansız. Ya monitörde bi sorun var ya da gözlerinizde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.