Şimdi Ara

24 saatte 1 Milyon Hastanın İyileşmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz 24 saatte 1 Milyon Hastanın İyileşmesi 

Kaynak: https://covid19.saglik.gov.tr/TR-66935/genel-koronavirus-tablosu.html

24 saatte 1 Milyon Hastanın İyileşmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afazi -- 12 Aralık 2020; 23:46:24 >

• 24 saatte 1 Milyon Hastanın İyileşmesi 

bu tabloları ciddiye alan varmı. Tuik ve bunlar aralarında yarışıyorlar.

• Bariz hata olmadığına göre sıvama kısmına geçtiler diye düşünüyorum. 😵
  • Küsüratlı sallayayım da, salladığım belli olmasın.
  • Mızrak çuvala sığmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 24 saatte 1 Milyon Hastanın İyileşmesi
  • Worldometers sitesini de salak ettiler. Adamlar bunların verdiği sallamasyon verileri düzene sokmaya çalışıp grafik çizicem diye kör oldu.

• Bu dün verilen Pandeminin başından beri pozitif vaka sayısıydı. Haziranın sonundan itibaren sadece hasta sayısı adı altında pozitif olup belirti gösteren kişileri gösterdikleri için pozitif olupta belirti göstermeyenler ortada kaynadı gitti. İlk önce dsö sonrada Almanya’dan nota yiyince teker teker açıklamak zorunda kaldılar ama onuda eksik açıkladılar. Çünkü dün pandeminin başından beri olan toplam pozitif vaka sayısını belirtirken iyileşenleri de eklemeyi unuttular . Umarım anlatabilmişimdir 😀
  • Düşük yazılanları düz 4 ile çarpın geçin. İyileşen de 5 bin den 20 bine fırlamış.

• Kim ne derse desin, süreç mükemmel yönetiliyor. Biraz daha mükemmel yönetilirse, tatilciler korona tamamen yok olacak diye korkuyor.

• Birileri bu işleri hiç ciddiye almıyor nedense

• Bakanım işte ya siz vatan hainimişiniz adamın gözleri uykusuzluktan ne halde görmüyormusunuz?
    Xhana. Fjsjsjdjdj hahaha

• Türkiye dünya ile uyumlu gidiyor. Çok değil kısa vadede dünyada nerdeyse hasta kalmayacak, tabiki Türkiye buna da uyacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuik özerk kurum olmalı yeter propagandanızı mı dinlicem verileri mi okucam bi de vergi yiyor bunlar komple ziyan
  • Ortada yanlışlık yok, gecikmiş bir düzeltme var.

Uzun zamandır sadece pozitif ve hastanede yatanları devlet açıklıyordu.

Yani günlük 3bin-5 Bin kişi diye.

DSÖ ve Almanya hooop napıyorsun deyince Asemptomatikleri ( pozitif olup, hastalı kbelirtisi göstermeyenler )

saymıyoruz dediler.Yani hafif geçiren,evde ilaç tedavisi görenleri kastettiler.

Ben anlamam pozitif olan herkesi beyan et baskısı sonucu vaka sayısı 30 Bin, HAsta sayısı 5Bin gibi açıklama yapmaya başladılar.

Ve iyileşen sayısını bu 5Bine göre veriyorlardı , sonra uyandılar ve evdeki hafifleride iyileşti diye saymaya başlayınca

vaka 30Bin, iyileşen 28Bin gibi beyan etmeye başladılar.

Olay budur kısaca, yani hasta sayısının iyileşen yerine vaka sayısının iyileşenini ilan ediyorlar artık ki Mart ayından beri yapılması gereken buydu.

Biz süperiz, çok iyi yönetiyoruz, ekonomimiz zarar görmesin, avrupa şöyle,biz böyleyiz ayağına Asemptomatik diye birşey uydurup, hastanede yatanları Coronalı ilan ettilerdi.

• Çok net bir tedavi yada mucize doktoru işe aldılar herhalde

• Arkadaşlar, en ufak bir kırgınlıkta hastanenin yolunu tutmayın, yeter. Toplumda öyle bir algı oluşturuldu ki, neredeyse herkesin hastaneye gelip test yaptırması isteniyor, atıyorum kulak, göz muayenesi için gitseniz randevu alamayabilirsiniz belki.

Kendi şahsım için 25 yıldır hastanelere adımımı atmıyorum ve 25 yıldır şu vücuduma bir tane ilaç sokmadım, gayette sağlıklıyım. Yakın dönemde üşüttüm ya da grip oldum, her zamanki gibi hastaneye gitmedim, bitkisel ilaçlar, istirahat, sağlıklı beslenme ile vücut kendini 2 haftaya kadar topluyor, ben de topladım. Medyada Korona haberlerini mümkün mertebe izlemiyorum.

Korona çıktığından beri yaşlı annemi her gün ziyaret ediyorum, tatilimi de yaptım, Bodrum, Fethiye, Marmarise gittim, mecbur olmayan yerlerde maske takmıyorum, kısacası normal hayatıma devam ediyorum.

Hayatınızdan hastaneyi ve televizyonu çıkarın, Korona diye bir şey kalmaz. En ufak bir kırgınlıkta hastaneye koşmayın mesela.

Her ne kadar bireysel olarak normal hayatıma devam etsem de, çok yakın zamanda baskı ve zorlamaların hayatımızın içine iyice gireceğini öngörüyorum, umarım herkes için hayırlısı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 14 Aralık 2020; 23:9:3 >

• Yanlışlık falan yok. Eskiden sadece iyileşen hasta sayısı paylaşılıyordu. Şimdi ise iyileşen vaka sayısı paylaşılıyor.

• Dünyayla uyumsuz verilerin ülkenin alacağı uygun fiyatlı aşı kotasını artırabilmek için verilerin dünyayla uyumlu hale getirirken oluşan dengesizlik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baudelaire -- 15 Aralık 2020; 12:3:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.