Şimdi Ara

24' vs 27' Monitör (Öneri Lazım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar monitör almam lazım gtx 1070 ile kullanılacak. Bütçe 1500 olabilir, 27inch ile 24 arasında kaldım kararsızım. Bilgili arkadaşlardan öneri bekliyorum.

Masamın geniliği 80cm oyun ve film için kullanılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEMATİ -- 9 Kasım 2017; 11:47:0 >

• 27”

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kral_Jumong K kullanıcısına yanıt
    çok açıklayıcı olmuş teşekkür ederim
  • Samsung LC24FG70FQMXUF

N11'de kuponlar ile 1.500-1.600 TL'ye denk getirebilirseniz alın.

Amazon'dan alışveriş yaparım diyorsanız daha uyguna denk gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 9 Kasım 2017; 12:07:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1500e bulabilirsen Samasung Quantum Dot 24" 144Hz öneririm.

Quantum dot paneli ve kavisli yapısı sayesinde verdiği muhteşem görüntüsü ile yüksek kalite filmlerin tadını çıkara çıkara izlerken, 144hz refresh rate ile de oyunları yağ gibi oynarsınız.

Bütçe arttırırsanız 27" olanını da tercih edebilirsiniz.

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Sence kavisliyle normal ekranın dezavantajı yada avantajı varmıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEMATİ

Sence kavisliyle normal ekranın dezavantajı yada avantajı varmıdır

Kavisliler görüş açısından dolayı daha derin görüntü sunuyor

• Masaya olan mesafeniz de önemli eğer yakın oturma pozisyonunuz varsa 24 daha mantıklı olabiliyor. 27 de özellikle fps oynarken kenar kısımlarda kaçırdığınız yerler olabiliyor. Multimedia kullanımımda 27 daha çok keyif veriyor.

• Amazon.com da aoc var 2k 144hz . 1560liraya geliyor hersey dahil

• Masaya mesafem tam olarak 70cm uzaklıkta gibi. Film izlerken bu yaklaşık 80-90 cm oluyor çünkü geriye yaslanıyorum.

Kafam karıştı iyicene bilemedim ne yapsak

• quote:

Masaya mesafem tam olarak 70cm uzaklıkta gibi. Film izlerken bu yaklaşık 80-90 cm oluyor çünkü geriye yaslanıyorum.

Kafam karıştı iyicene bilemedim ne yapsak

27 ınc kesınlıkle almalısın.Hem oyunlarda hemde fılm dızı ızlerken cok keyıf alacaksın.27 altı bana ufak gelıyor.

• MEMATİ kullanıcısına yanıt
    70cm mesafe 27 için kullanılabilir bir mesafe, curved alırsanız göz hakimiyeti daha iyi olur.

• Model ve çözünürlüm önerin varmıdır?

Bence kavisli alma bende aldım daha 2 ay filan oldu iade edeli gittim gene düz ekran aldım kavisli de aslında fikir güzel ama uygulama kötü genelde sva panel oluyor kavisliler onlarda da bulutlanmaya sebep oluyor kavis uzaktan oturup film izlediğinde rahatlıkla anlayabilirsin model tavsiyesine gelecek olursak bütçeni biraz daha yükselt benimde şuan kullandığım ve amazon.com'da indirimde olan AOC ag271qx al bu model freesync lı gsync li modeli de var ama o biraz daha pahalı illa gsync olsun dersen AOC ag241qg var aynı fiyata.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 9 Kasım 2017; 19:22:47 >
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    bende aslında kavisli bi tuhaf geliyor bi sorun olsa tamiri nasıl olur kullanımı nasıl olur oyunlarda nasıl olur vb. maceraya gerek yok sanırım düz olsun klasik olsun bizim olsun
    valla ben düz aldım bi 5 sene daha kendim için monitor konusunu açmak istemiyorum.
  • quote:

bende aslında kavisli bi tuhaf geliyor bi sorun olsa tamiri nasıl olur kullanımı nasıl olur oyunlarda nasıl olur vb. maceraya gerek yok sanırım düz olsun klasik olsun bizim olsun

Modellere bakma imkanım olmadı da ben bir genel yorum yapayım

24 inç 1080p 27 inç 2k almalisin bence. 27 inch de 1080p baya rahatsız ediyor. Şahsen 1080p 21 ile bile fark ediyordum. Şu an 23 inç kullanıyorum pek değişmedi ancak 27 çok büyük bir rakam.

27 inç alıp film izlemeyeceksen ayıp olur; IPS ekran al bence o yüzden. İnanılmaz CS fetislerin vs yok ise 75 Hz IPS ekran çok da güzel olur...

24 inç tn panel benq hl2465 mi ne vardı. Bir iki harf farklı olabilir 75 Hz olan modeli 700 civarında idi gameextrada olması lazım bir kontrol edin baya beğenilen bir monitör.

Ben 23 inç IPS kullanıyorum şu an. 360 a aldim2. El kablolari Ile film dizi izlediğim için memnunum gayet.

En az 75 Hz almaya çalışın ayrıca kolay gelsin :)

• fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    ilgine teşekkürler. zaten çoğu kişi 27" için 2k öneriyor. fakat fiyatlar çok yüksek şuan yoksa 27" 2k 144hz alabilirdim :) araştırmaya devam edicem. olmadı 24" 144hz 1 ms bakmaya başlicam...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.