Şimdi Ara

24 ay taahhütlü İnternet iptali (Taahhüt bitmeden). (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
25
Favori
380.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 13 aylık dsmart abonesiyim çıkma bedeli 715 tl olduğunu söylediler. gerçekte yaptığı indirim 7 tl faturada gösterdiği 150 tlden 69a düşürdüğü. dünya yanıcak deseler hiçbir firmayla taahhüt imzalamam. konuda 1 yılı geçen aboneliklerin cezasız fesh edilebileceği doğrumu yoksa bir şehir efsanesi mi?
  • axen kullanıcısına yanıt
    Şehir efsanesi. Millet sözleşme ve taahhüt aynı şey zannediyor ama değil. Yönetmelikte taahhütlü aboneliği (dolayısıyla cayma bedelini) düzenleyen ayrı maddeler var.
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    tamam da her şey kanuna göre işliyorsa madem nasıl oluyor da 7 tllik indirimi 81 tl olarak gösterebiliyorlar.
  • axen kullanıcısına yanıt
    Kanunda boşluk var işte 10 liralık şeye 100 lira yazabiliyorlar, serbest piyasa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: axen

tamam da her şey kanuna göre işliyorsa madem nasıl oluyor da 7 tllik indirimi 81 tl olarak gösterebiliyorlar.

öyle bir şey yapamazlar.. elinde sözleşmenin bir örneği varsa thh ye gidebilirsin.. eğer elinde sözleşmenin bir örneği yoksa dsmart tan mail göndermelerini talep et..

ha bu arada sana sundukları indirim 81 tl olmayabilir.. ona dikkat et.. modem + modem kurulum ücretlerini absürd fiyatlara çıkarabiliyorlar.. eğer durum öyleyse, ki bence durum bu, hiç değilse modemi geri yollarsın modem parasından kurtulursun..
  • Bend SOL a geçtim aklıma edipde keşke geçmeseydim neyse iptal etmeyi düşünüyorum.

20 ay taahhüt kaldı toplam fatura bedeli 93 TL indirimle 70 TL oluyor şimdi ben burda 23 TL lik indirim bedelini mi ödeyeceğim yani 20×23=460 TL + Kurulum ve Aktivasyon bedeli bu da +200 TL gibi bide modem verdiler bunuda geri vercem herhalde.

Sonuca gelirsek +650 TL çıkıyor doğru herhalde bunu ödemen iptal etme şansım var mı ? Tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Bu arada 16 Mbps Limitsiz paket var bana verilen hız 8 Mbps burdan vurup THH ye başvuru yapabilir miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 aralık ayında geçiş yaptım ttnet e mecburiyetten port yokluğundan.aralık başında dsmarta döndüm. taahhüt cayna nedeni ile 560 tl. kullanılan avantaj vsvs 770 tl fatura çıkardılar. gittim türk telekom a. sözleşmemin kopyasını verin dedim. imzalamadığımı biliyordum ama emin değildim. dökümanları aldım dışarı çıktım. her sayfada imza yoktu. yırtarız belki dedim kendi kendime.sonra bir baktım benim yerime imza atmışlar herhalde ki imza bana ait değildi uydurukça adımı yazıp karalamışlar. bakalım artık 770 tl yerine neyi alacaklar. savcılığa da suç duyurusunda bulunacağım tüketici heyetine de.sözleşmeleri inceleyin derim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derbeder1001

2016 aralık ayında geçiş yaptım ttnet e mecburiyetten port yokluğundan.aralık başında dsmarta döndüm. taahhüt cayna nedeni ile 560 tl. kullanılan avantaj vsvs 770 tl fatura çıkardılar. gittim türk telekom a. sözleşmemin kopyasını verin dedim. imzalamadığımı biliyordum ama emin değildim. dökümanları aldım dışarı çıktım. her sayfada imza yoktu. yırtarız belki dedim kendi kendime.sonra bir baktım benim yerime imza atmışlar herhalde ki imza bana ait değildi uydurukça adımı yazıp karalamışlar. bakalım artık 770 tl yerine neyi alacaklar. savcılığa da suç duyurusunda bulunacağım tüketici heyetine de.sözleşmeleri inceleyin derim arkadaşlar.

geçmiş olsun. sonuç almak biraz zor maalesef devlet tarafından korunan kollanan bir firma zaten %20'si açıktan hissesi devletde başka türlü allah bilir hisse sahipleri kim. zaten bu yüzden yıllardır kafasına göre takılıp milleti soymaktan artık meydan o kadar boş ki senin imzanı da atar herşeyi yaparlar. kim ne diyebilir ki. açma kapama bedeli 160 lira diyor. aynı interneti açmayı turknet 0 tl'ye yapıyor. 1 tane kurum yok sen napıyon bu ne bedeli demiyor. biz taahhütsüz aldık internet düşün iptal etmek için kısa dönemli. 1 ay sonra iptal ettik açma bedelini geçtik birde ne üdüğü belli olmayan 11 ayın taksidi diye 140 lira daha eklemişler fatura. bu ne lan diyorsun neyin 11 ayı ben sana taahhüt vermedim. at o zaman 36 ayın taksidi diye geçir anasını satıyım kafana göre. yapıcak birşey yok öyle yazıyor diyor temsilci o kadar. istersen ödeme uğraş aylarca yıllarca diyorlar yani.
    devlete karşı yasaları sen uygulamaya sok diyorlar. bu bu tüketici yasası var diyorsun bunlara aykırı diyorsun uygulamasından sorumlu ticaret bakanlığı memuruna. memurun ne yasadan haberi var ne kendi işi nedir bilmiyor. yatmaktan beyinleri uyuşmuş.

• Arkadaşlar Superonline kullanıyorduk fakat yazın başları gibi Vodafone'ye geçtik haliyle taahhüt bedeli gibi bir şeyi ödeyecekmişiz. Dondurduk ama bu ay dondurma işlemi de bitiyor, superonline'yi kapattırmadık ama dondurduk. Napmak lazım ne gibi yollar izlemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surfing with the Alien -- 26 Aralık 2017; 15:44:30 >
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Peki konudaki üye nasıl kazandı ?
  • Bizim kurumsal firmanın 2 yıllık VDSL için taahütü var. Temmuz 2018'de bitiyor. Şimdi ben bunu bozup, Netspeed'e geçmek istiyorum. Sizce bundan ücret isterler mi? 2017 Mayıs'ta bazı değişiklikler oldu ama bunlar bizi etkiliyor mu?
  • Tahhütün bitmesine 2 ay kaldı, şimdi bana 22 ay için bir fatura mı çıkarırlar yoksa uygun bir şey mi çıkar ? Bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Craus47

Tahhütün bitmesine 2 ay kaldı, şimdi bana 22 ay için bir fatura mı çıkarırlar yoksa uygun bir şey mi çıkar ? Bilgisi olan var mı ?

Kalan 2 aydan hesaplanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zQrba

quote:

Orijinalden alıntı: Craus47

Tahhütün bitmesine 2 ay kaldı, şimdi bana 22 ay için bir fatura mı çıkarırlar yoksa uygun bir şey mi çıkar ? Bilgisi olan var mı ?

Kalan 2 aydan hesaplanır.

Aynen hocam 113 lira çıktı.Vereyim 113 liralarını da kurtulayım şunlardan.
  • barissi B kullanıcısına yanıt
    Merhaba Barış Bey,

Az önce banka ödemelerin de TTnet internet faturası 508TL görünce yanlış oldu diye TTnet'i aradım. İptal ettirmişsiniz cayma ücreti dediler. Ben caymadım ki sizin gibi bir arkadaş aradı hizmet süremin bitmek üzere olduğunu istersem devam edebileceğimi ama Dsmartın daha uygun olduğunu söyledi. Biz de fiber internet almak istiyorduk. Kullandığımızın da üzerinde paket alarak Dsmart fibere geçtik. Tek telefonla her şey oldu bitti. Meğer neler olmuş. TTnet Dsmart ile görüşün dedi. Dsmart iptal ettirdiniz bize geçtiniz 2 yıllık sözleşmeniz var diyor. Kafayı yiyeceğim üzüntüden. Bu işin altından siz nasıl kalktınız? Ne yaptınız? Ne olur bir akıl verin bana.
    Önce ihtarname mi çekmeliyim yoksa Tüketici Hakem Heyetine mi başvurmalıyım?
    Hem Dsmart yanlış ve eksik bilgi vererek dolambaçlı yollardan abonesi olmamızı sağlamış ve bana cayma bedeli faturası yansımasına sebep olmuş hem de TTnet benden iptal ettiğime yönelik (yazılı yada sözlü) bilgi almadan Dsamrttan kendilerine verilen bilgi ile, beni arayıp bakın iptal ediyorsunuz şirket değiştiriyorsunuz ama cayma bedelli yansıyacak tarafınıza diye bilgilendirmiyor.
    Sanırım 2 tarafa da bu yönleri ile ihtarname çekip TTnet'ten cayma bedelini iptal etmesini, Dsmarttan da TTnet'in yansıttığı cayma bedelini üstlenmesini istemem gerekecek.

Rahatsızlık verdiğim için özür diler desteğinizi rica ederim.

Saygılarımla,

Esen Tokad

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• geçen benide aradılar sözleşmeniz bitti diye yüksek fatura gelicek bu ay falan diye bende daha sözleşmem bitemez nisan mayıs gibi olması lazım dedim bayağı bi ısrar etti telefonda arayan bayan kabul etmedim kapatıp ttneti aradım hemen sözleşme tarihini öğrendim mayısın ortasın daymış düşündüğüm gibi yeni dolandırma yöntemleri telefon üzerinden önce telaşlandırıp kandırıyolar malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: essen

Merhaba Barış Bey,

Az önce banka ödemelerin de TTnet internet faturası 508TL görünce yanlış oldu diye TTnet'i aradım. İptal ettirmişsiniz cayma ücreti dediler. Ben caymadım ki sizin gibi bir arkadaş aradı hizmet süremin bitmek üzere olduğunu istersem devam edebileceğimi ama Dsmartın daha uygun olduğunu söyledi. Biz de fiber internet almak istiyorduk. Kullandığımızın da üzerinde paket alarak Dsmart fibere geçtik. Tek telefonla her şey oldu bitti. Meğer neler olmuş. TTnet Dsmart ile görüşün dedi. Dsmart iptal ettirdiniz bize geçtiniz 2 yıllık sözleşmeniz var diyor. Kafayı yiyeceğim üzüntüden. Bu işin altından siz nasıl kalktınız? Ne yaptınız? Ne olur bir akıl verin bana.
    Önce ihtarname mi çekmeliyim yoksa Tüketici Hakem Heyetine mi başvurmalıyım?
    Hem Dsmart yanlış ve eksik bilgi vererek dolambaçlı yollardan abonesi olmamızı sağlamış ve bana cayma bedeli faturası yansımasına sebep olmuş hem de TTnet benden iptal ettiğime yönelik (yazılı yada sözlü) bilgi almadan Dsamrttan kendilerine verilen bilgi ile, beni arayıp bakın iptal ediyorsunuz şirket değiştiriyorsunuz ama cayma bedelli yansıyacak tarafınıza diye bilgilendirmiyor.
    Sanırım 2 tarafa da bu yönleri ile ihtarname çekip TTnet'ten cayma bedelini iptal etmesini, Dsmarttan da TTnet'in yansıttığı cayma bedelini üstlenmesini istemem gerekecek.

Rahatsızlık verdiğim için özür diler desteğinizi rica ederim.

Saygılarımla,

Esen Tokad

ben normal ttnetten aptmana süperonline fiber gelince ona geçtim tam hatırlayamadım 400veya 500 gibi fatura yı karşıladılar heray alacak kadar tutarı hesaptan düştüler tabi biz ttnete peşin ödedik

• black100 B kullanıcısına yanıt
    Siz baştan süreci kendiniz yönettiniz anladığım kadarıyla. Biz bildiğiniz tongaya düştük. TTnet ben karışmam cayma bedelini ödeyin diyor, Dsmart cayma bedelini karşılama gibi bir yükümlülüğüm yok diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: essen

Siz baştan süreci kendiniz yönettiniz anladığım kadarıyla. Biz bildiğiniz tongaya düştük. TTnet ben karışmam cayma bedelini ödeyin diyor, Dsmart cayma bedelini karşılama gibi bir yükümlülüğüm yok diyor.

evet... dsmart karşılamıyorsa olmaz zaten en güzel tüketici derneğine başvurun hemen

• iyi günler arkadaşlar.1/5/2016 tarihinde ttnet ile 24 aylık 59,90 tl lik 24 mb 75 akk sınırsız internet taahhüdü yaptım.malum akk den dolayı turknet e geçmeyi düşünyorum.taahüt bitimine 46 gün kalmış.bugün ttneti aradım cayma bedeli ne olur dedim.birisi 80 tl gibi bir tutar dedi bir saat sonra aradım.diğeri 135 tl gibi bir tutar dedi.kesin tutar söyleyin daha fazla çıkmasın dediğimde net miktar iptal edilince dedi şimdi turknete geçsem 120 tl ye kadar karşılıyorlar.135 ise 15 tl yi öderim ama tutar birde 250-300 veya daha fazla isterlerse o zaman sıkıntı olur.gelelim turknet temsilcisine aldığım hız şu anda 24 mb vdsl ttnet 50 mb desteği var diyor turkne müşteri temsilcisi sizin port 16 mb adsl diyor.kemküm 16 mb veririz sonra bakarız arttırırız diyor kafam iyice karıştı.tecrübeli arkadaşların bilgisi ne olur tşk.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.