Şimdi Ara

23'ÜNCÜ MOT. P. TÜM. 47'NCİ MOT. P. A. K.LIĞI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
41.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konuyla ilgili ne internette ne de forumlarda bulamadım. Burası Hasdal da diyenler var kartal'da diyenler var istanbulla hiç alakam yok nere olduğu bir de nasıl bir yer olduğunu bana tecrübeli bir arkadaş anlatırsa sevinirim.

• tertip bana da aynı yer çıktı bende senişn gibiyim şuan beklioz birisi cevap verir diye.
  • arkadaslar burası kartal da mı hasdal da mı ? bilen varsa heycanla bekliyorum..
  • Arkadaşlar benim birliğim de 23'ÜNCÜ MOT. P. TÜM. 47'NCİ MOT. P. A. K.LIĞI. Hepimiz için hayırlı olsun.

Edindiğim bilgilere göre birlik Metris Kışlası'nda imiş, Esenler semti oluyor sanırım, esenler otogarının biraz ilerisinde.
  • benm arkadaşa da aynı yer çıktı, bilgi bekliom, burdan neree gönderiolar acemilik soorası bilen yok mu yaw, duyan fln??

ben de açtım aşaada bi konu ama :D
  • 47.Motorize Piyade Alayı (Hasdal)
    23.Motorize Piyade Alayı (Kartal)

biz 23. tümen 47. alayız herhalde..
    hasdal heralde bizim(arkadaşın) kartal diil :D
  • hasdal diyor herkezde tümeni niye yazıyor bunlar ya... cok bela biryermiş istanbulun sürgün yeriymiş hepimize geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alatolian

hasdal diyor herkezde tümeni niye yazıyor bunlar ya... cok bela biryermiş istanbulun sürgün yeriymiş hepimize geçmiş olsun..

nerden öğrendin yaw? link versen?
  • sürgün yeri gibi oldugu eksisozlukte yazıyor. hasdalda olduguda tümen kartal da tümene baglı bir alaymış bura.. tanıdıgıma arayıp sordum.. siz yinede biraz daha araştırın..
  • Bildiğim kadarıyla 23. motorlu piyade tümeni Kartal'da yeralmakla beraber 47. motorlu piyade alayı ise Hasdal'da yer almakta.
  • Devrelerim slmlar,

Ben de 47. alaydayım. Birlik daha öncesinde konya'daymış sonrasında istanbula taşınmış. ilk zamanlar hasdaldayken orada binaların kötü olmasından dolayı süper kalite :) binalara sahip metris kışlasına taşınmış. Sürgün yeri olduğu doğru. Çok nadir il dışına dağıtım çıkarmış o bakımdan rahat olalım. %40 civarı eğitim çavuşu oluyormuş. Bu arada beninle beraber 6 kişiyiz sanırım. İsmim Utku TURGUTER Eskişehir'den yarışmaya katılıyorum. Çarşamba saat 15-16:00 arasında birliğe teslim olmayı düşünüyorum. DAha fazla bilgi bulabilirsem iletirim. Slmlar
  • selam tertipler bende 23. mot. p. tüm. 47. mot. p. a. k.lığı çıktı. bende o kadar bakınıyorum ama bi kartal dfiyorlar. bi hasdal. arkadaşın birisi hasdalı aradım sakarya kışlası diyor burda metris kışlası diyor iice karıştı. nasıl iş anlamadım.arayacal tel numarası da bulamıyorum.
  • @ Ascker 55

Tertip, Metris Kışlası'nın koşulları Hasdal'dan daha mı iyi diye duydun acaba.
  • Devrelerim teslim olacağımız yer eski ulaştırma alayının bulunduğu yermiş. Metris cezaevinin karşısında olduğunu öğrendim. Kışla ismi olarak metris kışlası olarak biliyorum yalnız daha önceki mesajlardan birinde sakarya kışlası diye bir bilgi vardı. Bu konuda başka bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
  • Evet devrem daha iyi koşullarda olduğunu öğrendim.
    Ama önemli olan İstanbul olması. ben 8 sene istnabulda okudum. elimden gelediği kadar istanbul tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım.
  • selam arkadaslar bana da ayni yer cikti hayirlisi olur insallah
    bu arada bende arastirdim metris kislasi ama tam muamma da bu yer :(
  • Devrelerim slmlar,

buradan dağıtım istanbul içi mi olur bilginiz var mı?

Bu arada yarın akşam hepinizle tanışmış olacağız. Ayırt edilmesi için lütfen yeşil renk giyinelim :)
  • arkadaşlar facebooktan öğrendiğim(daha doğrusu baktığım) kadarıyla 47. mot. p. a. k.lığı sakarya kışlasında. gruplarda öyle yazıo çünkü.
  • Devrelerim biraz önce hasdalı aradım. İsterseniz siz de arayabilirsiniz 0 212 3214500.
    bizim alay komutanlığının metriste olduğunu söylediler.
    yarın görüşmek üzere...
  • ben aradım arkadaşı sabıkan mı var buraya gelion geçmiş olsun kardeş dedi eleman umarım mübala yapıyodur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.