Şimdi Ara

2399 TL(kayıtlı visa 2279 TL) Lenovo V15 AMD Athlon Gold 3150U 8GB 128GB SSD FREEDOS 15.6' FHD (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
17
Favori
26.612
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yıgıdo5858 kullanıcısına yanıt
    Saglik olsun.Ynede bu fiyata Turkiyede alinabilecek en iyi laptop Gercekden f/p.

• ltrg kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam şimdi fiyata göre bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yıgıdo5858

Aynen öyle hocam şimdi fiyata göre bakmak lazım.
    Hocam siz UEFI mi kurdunuz normal BIOS mu?

Bir de driverlerı nereden indirdiniz?
  • yarın 1 hafta olacak ve hala kargolanmadı böyle yavaşlık görmedim ben
    Ücretsiz - Ertesi Gün Kargo yazıyor ürün açıklamasında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4giyotin -- 23 Temmuz 2020; 11:53:57 >
  • Selamlar, 4gb ramli ve freedos versiyonunu 2.299 a alıp ram takviyesini duruma göre yapmak istiyorum 4gb 2.400 ddr4 var sanırım üzerinde, ilave ram için önerisi olan var mı arkadaşlar nasıl karar verebilirim ekleyeceğim rame.
    Diğer konu da satıcının kargoları çok beklettiği yönünde, kararsız kaldım.
    3.000 TL ye çıkınca da ram ve ssd si daha yüksek daha iyi işlemcili (ryzen3) modeller var

• Hocam ben pazartesi akşama doğru sipariş verdim. Hemen ardından aciliyeti olduğunu söyledim. Ve her gün kargo durumunu sordum. Bugün(perşembe) verdiler. Tatlı dil işe yarıyor sanırım.

8gb/256gb olanından aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hvl00 -- 23 Temmuz 2020; 16:42:5 >
  • Bırak Zaman Aksın B kullanıcısına yanıt
    UEFİ ye kurdum. Driverleri kendi bulup yükledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatgunco

Selamlar, 4gb ramli ve freedos versiyonunu 2.299 a alıp ram takviyesini duruma göre yapmak istiyorum 4gb 2.400 ddr4 var sanırım üzerinde, ilave ram için önerisi olan var mı arkadaşlar nasıl karar verebilirim ekleyeceğim rame.
    Diğer konu da satıcının kargoları çok beklettiği yönünde, kararsız kaldım.
    3.000 TL ye çıkınca da ram ve ssd si daha yüksek daha iyi işlemcili (ryzen3) modeller var
    3000 TL ye çıkınca dediğiniz Ryzen 3 lü modellerin linkini verebilir misiniz hocam?
  • Cihaz geldi. Max 77 derece oldu 3,3 Ghz'ye kilitledi iki çekirdeği de. Cinebench r15'de 368 puan çoklu çekirdekte, 130 puan tek çekirdekte aldı. 3200U'nun internetteki skorlarından daha yüksek aldı. i3 8130u ise tek çekirdekte 139, çok çekirdekte 330 alıyor. Yani temelde 8130U ile denk bir işlemcisi var diyebiliriz.

2399 TL(kayıtlı visa 2279 TL) Lenovo V15 AMD Athlon Gold 3150U 8GB 128GB SSD FREEDOS 15.6" FHD

2399 TL(kayıtlı visa 2279 TL) Lenovo V15 AMD Athlon Gold 3150U 8GB 128GB SSD FREEDOS 15.6" FHD

Ön yorum:

İlk gözlemlerime göre Ryzen 3 3200U ile arasında gözle görülür hiçbir fark yok. İyi konfigüre edilmiş bir Ryzen 3200U'dan, tek çekirdekte %4, çok çekirdekte %2 civarı geride kalacaktır. Grafik işlem birimi aynı zaten. 3500U, 3700U, 4500U, 4700U, 8250U, 8550U, 1035G1 falan gibi CPU'lara sahip bir cihaz almıyorsanız, bu cihazın CPU olarak hiçbir eksiği yok.

GPU olarak ise i3 1005G1'den çok ufak bir miktar aşağıda, i3 8130U'dan bir hayli yukarıda.

CS-GO oynadım. 720P en düşük ayarlarda Dust 2'de bütün oyun boyunca minimum 35, ortalama ise 89 FPS aldım.

Yine Dota 2'de FullHD en düşük ayarlarda maç boyunca ortalama 52 FPS aldım en düşük FPS ise 39'u gördü.

Wolfenstein II'yi en düşük ayarlarda 720P'de 30 FPS'yi geçmeyecek şekilde ayarladığımda 30 FPS'yi kilitleyip nadiren 28 civarına düşerek konsol seviyesine yakın bir seviyede oynattı.

Witcher 3'ü de en düşük çözünürlükte 25 FPS civarı oynatıyor. Gayet oynanabilir bir halde oyun. Müthiş akıcı olmasa da oynanıyor.

Şarj konusu merak ediliyordur. 35WH bir bataryası var, 1WH kıyak yapılmış, gerçek kapasitesi dizayn kapasitesinden 1WH daha fazla yani 36WH. İlk testlerime göre yarım parlaklıkla internette gezerken 5+ saat gidecek gibi, Netflix vs. izlerken muhtemelen 6 saat bekleyebiliriz. (İlk full şarjımı tükettim; Güç modu güç tasarrufu ve Opera browser'da güç tasarrufunu açık şekilde yarı ekran parlaklığıyla 5 saate 10 dakika boyunca, Netflix izledim, Youtube, DH, Ekşisözlük, Twitter, Google aramalarında rastgele siteler, Online alışveriş, İncehesap Gaming gecesi vs. Gezdim ve gece ben uyumaya karar verdiğimde %10 pil vardı. Lenovo'ya böyle bir cihaza bu kadar küçük bir batarya koyduğu için kızarken, bu kadar küçük bataryadan minimum 4-5 saat rahat rahat kullanım ömrü çıkarttığı için de tebrik ediyorum. Bataryanın 50WH olması ile 30 Wh olması arasında gramaj olarak 50 gram, maliyet olarak 3 USD var...)

Ekran gerçekten böyle bir cihaz için mükemmel. TN panel ve bu kadar ucuz bir cihaz için gerçekten çok ama çok iyi bir ekran var. Full parlaklığı karanlık bir ortamda rahatsız edecek seviyede. Tabi çok iyi dedik diye XPS ekranı gibi bir şey beklemeyin, sadece bu fiyat bandı için çok iyi bir ekran var. Misal vermek gerekirse muhtemelen en dandik 60HZ TN panel 10 USD, en pahalısı ise 20 USD ise bu cihazın paneli kesinlikle minimum 16-17 USD fiyatında bir panel.

Touchpad, kasa ve klavye kesinlikle fena değil. 3500-4000 TL bandına kadar bu özelliklerin daha iyisini veren bir cihaz yok denebilir. Gayet yerinde. Klavye özellikle güzel. Full bir tuş takımı var, numpadin de olması gayet güzel. Kasadan bahsettik; Cihazın 12/256 versiyonu bana 1706 Gram ağırlıkla geldi. Bir karşılaştırma açısından evde bulunan ve tarttığım laptoplar;

2014 model Sony Vaio F 15 inç: 2302 Gram
    Lenovo V15 Athlon 3150U 12/256: 1705 Gram
    Huawei Matebook D15: 1537 Gram
    Acer Swift 3 14 inç Ryzen 3500U 12 GB: 1420 Gram

3D TLC NAND bir NVME SSD var. 1700 MB'ye kadar okuma 1000 MB'ye kadar ise yazma hızı sunuyor saniyede, böyle alt segment bir SSD için o da mükemmel duruyor. SSD'nin markası Union Memory isimli bir marka. Alliance Memory isimli ABD'li bir markanın alt markasıymış. Kullanılan SSD'nin model kodu: rpftj256pdd2mwx. Passmark Diskbench'te Corsair MP500'e çok yakın bir performans vermiş.

Hoparlörler de fiyat bandının çok üzerinde bir performans veriyor. Daha önce 500-550 USD bandında aldığımız laptoplardan bir eksiği yok. Kesinlikle hoparlör olarak da f/p.

RAM'lar 2400 Mhz CL17 geliyor. BT'nin taktığı RAM Crucial marka 8GB 2400 Mhz, Onboard olarak 4GB gelen Ram chipi ise unknown olarak gözüküyor, 2400 Mhz hızına sahip. Belki içini açacağım bu akşam gözlemlemek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 27 Temmuz 2020; 15:13:32 >

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    İnceleme güzel olmuş hocam altına imzamı atarım katılıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Cihaz geldi. Max 77 derece oldu 3,3 Ghz'ye kilitledi iki çekirdeği de. Cinebench r15'de 368 puan çoklu çekirdekte, 130 puan tek çekirdekte aldı. 3200U'nun internetteki skorlarından daha yüksek aldı. i3 8130u ise tek çekirdekte 139, çok çekirdekte 330 alıyor. Yani temelde 8130U ile denk bir işlemcisi var diyebiliriz.

Ön yorum:

İlk gözlemlerime göre Ryzen 3 3200U ile arasında gözle görülür hiçbir fark yok. İyi konfigüre edilmiş bir Ryzen 3200U'dan, tek çekirdekte %4, çok çekirdekte %2 civarı geride kalacaktır. Grafik işlem birimi aynı zaten. 3500U, 3700U, 4500U, 4700U, 8250U, 8550U, 1035G1 falan gibi CPU'lara sahip bir cihaz almıyorsanız, bu cihazın CPU olarak hiçbir eksiği yok.

GPU olarak ise i3 1005G1'den çok ufak bir miktar aşağıda, i3 8130U'dan bir hayli yukarıda.

CS-GO oynadım. 720P en düşük ayarlarda Dust 2'de bütün oyun boyunca minimum 35, ortalama ise 89 FPS aldım.

Yine Dota 2'de FullHD en düşük ayarlarda maç boyunca ortalama 52 FPS aldım en düşük FPS ise 39'u gördü.

Wolfenstein II'yi en düşük ayarlarda 720P'de 30 FPS'yi geçmeyecek şekilde ayarladığımda 30 FPS'yi kilitleyip nadiren 28 civarına düşerek konsol seviyesine yakın bir seviyede oynattı.

Witcher 3'ü de en düşük çözünürlükte 25 FPS civarı oynatıyor. Gayet oynanabilir bir halde oyun. Müthiş akıcı olmasa da oynanıyor.

Şarj konusu merak ediliyordur. 35WH bir bataryası var, 1WH kıyak yapılmış, gerçek kapasitesi dizayn kapasitesinden 1WH daha fazla yani 36WH. İlk testlerime göre yarım parlaklıkla internette gezerken 5+ saat gidecek gibi, Netflix vs. izlerken muhtemelen 6 saat bekleyebiliriz. (İlk full şarjımı tükettim; Güç modu güç tasarrufu ve Opera browser'da güç tasarrufunu açık şekilde yarı ekran parlaklığıyla 5 saate 10 dakika boyunca, Netflix izledim, Youtube, DH, Ekşisözlük, Twitter, Google aramalarında rastgele siteler, Online alışveriş, İncehesap Gaming gecesi vs. Gezdim ve gece ben uyumaya karar verdiğimde %10 pil vardı. Lenovo'ya böyle bir cihaza bu kadar küçük bir batarya koyduğu için kızarken, bu kadar küçük bataryadan minimum 4-5 saat rahat rahat kullanım ömrü çıkarttığı için de tebrik ediyorum. Bataryanın 50WH olması ile 30 Wh olması arasında gramaj olarak 50 gram, maliyet olarak 3 USD var...)

Ekran gerçekten böyle bir cihaz için mükemmel. TN panel ve bu kadar ucuz bir cihaz için gerçekten çok ama çok iyi bir ekran var. Full parlaklığı karanlık bir ortamda rahatsız edecek seviyede. Tabi çok iyi dedik diye XPS ekranı gibi bir şey beklemeyin, sadece bu fiyat bandı için çok iyi bir ekran var. Misal vermek gerekirse muhtemelen en dandik 60HZ TN panel 10 USD, en pahalısı ise 20 USD ise bu cihazın paneli kesinlikle minimum 16-17 USD fiyatında bir panel.

Touchpad, kasa ve klavye kesinlikle fena değil. 3500-4000 TL bandına kadar bu özelliklerin daha iyisini veren bir cihaz yok denebilir. Gayet yerinde. Klavye özellikle güzel. Full bir tuş takımı var, numpadin de olması gayet güzel. Kasadan bahsettik; Cihazın 12/256 versiyonu bana 1706 Gram ağırlıkla geldi. Bir karşılaştırma açısından evde bulunan ve tarttığım laptoplar;

2014 model Sony Vaio F 15 inç: 2302 Gram
    Lenovo V15 Athlon 3150U 12/256: 1705 Gram
    Huawei Matebook D15: 1537 Gram
    Acer Swift 3 14 inç Ryzen 3500U 12 GB: 1420 Gram

3D TLC NAND bir NVME SSD var. 1700 MB'ye kadar okuma 1000 MB'ye kadar ise yazma hızı sunuyor saniyede, böyle alt segment bir SSD için o da mükemmel duruyor. SSD'nin markası Union Memory isimli bir marka. Alliance Memory isimli ABD'li bir markanın alt markasıymış. Kullanılan SSD'nin model kodu: rpftj256pdd2mwx. Passmark Diskbench'te Corsair MP500'e çok yakın bir performans vermiş.

Hoparlörler de fiyat bandının çok üzerinde bir performans veriyor. Daha önce 500-550 USD bandında aldığımız laptoplardan bir eksiği yok. Kesinlikle hoparlör olarak da f/p.

RAM'lar 2400 Mhz CL17 geliyor. BT'nin taktığı RAM Crucial marka 8GB 2400 Mhz, Onboard olarak 4GB gelen Ram chipi ise unknown olarak gözüküyor, 2400 Mhz hızına sahip. Belki içini açacağım bu akşam gözlemlemek için.
    Hocam cihazda 2.5 inc HDD-SSD ek yuva var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• fatgunco kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• Genel olarak 4 lükmü 8lik mi yoksa 16 lıkmı aldınız acaba hangisi en iyi avantaj oluyor

• Bugun geldi.Gercekden cok begendim.Heleki Bi onceki takoz laptobumdan sonra bana altin gbi geldi.Ekrani ben cok begendim yukarda arkadasin dedigi gbi karanlikda full parlarlik asla acamam en azindan beni rahatsiz eder.Hemen win 10 pro kurdum 4.5 driver tanimadi onuda guncellestir dedim aygit yoneticisinden hemen buldu yukledi.Valla bu paraya deger.Bana geldiginde kutu acilmis gbiydi ama uzerindeki etikette BT teknoloji tarafindan upgrade edilmisdir yaziyordu ve bunun garantiye etki etmeyecegini yaziyordu sanirim 8/256 aldigimdan oturu firma upgrade yapmis olabilir.Herneyse eli yuzu temiz sapasaglam geldi.Saticiyi cok bunaltmayin Evet 2 gun dyor ama 4.gun kargoya verildi benimkisi sonucda bekleye degdi.En sevdigim bi ozellikde kasa yapisi kesinlikle mat gbi el izi brakmiyor.Ustelik.4.5 saniyede kapanip.6.8 saniyede aciliyor.

• Celeste kullanıcısına yanıt
    Var zaten youtube da videolari var.kasa alttan tum vidalari sokunce tum slotlara erisiyorsunuz.

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    hocam sizin aldığınız pc ile dell 3596 i3 1005g1 arasında kaldım. dell 4gb ve 128 gb ssd var. Yorumunuz ne olur?

• Cihazi kapattikdan sonra kapagi acinca kendi kendine aciliyor.Suan ise geldim ilgilenemedim Bu bir sorunmu yoksa laptobun bi ozelligimi.Veya ayarlarda bsey mi yapmam gerek.

• ltrg kullanıcısına yanıt
    Güç ayarlarında olması lazım, uyku moduna alıyor, kapatmıyor muhtemelen. Hızlı başlatmayla ilgili bir tik olacak, onu kapatıp deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quartamin -- 24 Temmuz 2020; 8:17:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.