Şimdi Ara

2399 TL(kayıtlı visa 2279 TL) Lenovo V15 AMD Athlon Gold 3150U 8GB 128GB SSD FREEDOS 15.6' FHD (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
17
Favori
26.617
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamam hocam, dediğiniz gibi D15'in cezbedici yönleri gerçekten de var. Ben iyi bir kampanya veya indirime denk getirip D15 almaya karar verdim. Yorumlarda kampanya ile Watch GT Classic bile verildiği yazılmış. Bir de kulaklık hediye kampanyası da olmuş. Yine böyle bir hediye kampanyası veya indirime denk getirip D15 alacağım. Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 8/256gb olanından aldım ve aldıktan sonra firmanın Lenovo haricinde aslında 4/128gb olan bu modeli yükselttiğini öğrendim.

Lenovo servisine sordum. Cevap bu:

2399 TL(kayıtlı visa 2279 TL) Lenovo V15 AMD Athlon Gold 3150U 8GB 128GB SSD FREEDOS 15.6" FHD

Lenovo'nun resmi Whatsapp destek hattıdır.

Bunu üzerine GittiGidiyor uygulaması üzerinden firmaya iade etmek istediğimi söyledim. Tamam kurulum yapmadan geri gönderin dediler. Geri gönderiyorum.

Şahsi fikrim: Bence satmadan upgrade ürün olduğunu belirtmemeleri çok yanlış. Ayrıca RAM ve SSD diski garanti dışı olan bir ürün almaktansa orijinal açılmamış cihazı alıp yükseltmek daha mantıklıdır. Hem daha ucuza gelir hem garantili parçalar elde kalır.

Not: Lenovo'nun verdiği bilgiye göre uygun bir şekilde cihaz açılarak RAM ve Disk değişimi garanti dışı bırakmamaktadır.

• hvl00 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeniz için teşekkürler, ben de satıcıya ürünün lenovo Türkiye resmi distribütör garantili olup olmadığını gg üzerinden sordum cevaben; Ürünlerimiz kapalı kutu sıfır olup 2 yıl Lenovo Türkiye garantisindedir. şeklinde gönderildi.
    Servisle yaptığınız görüşmeden ürünün garantisinin devam ettiğini fakat eklenen ram ve ssd için garantinin lenovo tarafından sağlanmadığı sonucu çıkıyor. Satıcının yükseltme yaparken kullandığı parçaların da mutlaka garantisi vardır; bunlara ilişkin faturalar kutuya eklenmemiş mi acaba? Mantığınızda haklısınız kendiniz yükselttiğinizde daha ucuza gelecekse onu yapmak daha mantıklı olur diğer yandan kendisi uğraşamayacak ya da anlamayanlara yükseltilmiş daha cazip gelebilir.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim hocam. 3500 tl ye kadar daha iyi donanımda bir pc aramakla, konudaki 8 gb ram-256ssd li cihazı alıp mevcut bilgisayarıma da ram eklemek arasında kararsız kaldım malesef. Bu arada 8-256 lık cihaz gg dan 4422 tl ye alınabiliyor kayıtlı karta %5 indirim ile . Bu da kafamı çeliyor pc yi almak için.
    https://www.n11.com/urun/crucial-basics-cb4gs2400-4-gb-ddr4-2400-mhz-cl17-ram-1370056?magaza=elmacik bu ram linkini attığım pc de çalışır mı acaba cpu-z den içindeki ram ya da slota dair bir şey anlamadım.2399 TL(kayıtlı visa 2279 TL) Lenovo V15 AMD Athlon Gold 3150U 8GB 128GB SSD FREEDOS 15.6" FHD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adam94 -- 27 Temmuz 2020; 18:25:8 >

• 4/128 modelini alıp bu rami takmak mantıklı mı arkadaşlar? Yoksa 8 gb ram ile pek farkettirmez mi?
    https://www.n11.com/urun/kingston-kvr24s17d816-valueram-16-gb-ddr4-2400-mhz-notebook-ram-1111169?magaza=bizbiz-e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cartok -- 27 Temmuz 2020; 18:46:10 >
  • adam94 kullanıcısına yanıt
    Hocam içine koydukları parçalar nedir hiç bilmiyorum. Umarım sıfır ürün takıyorlardır. Fatura falan da yok onlar için. Sadece direk 1 laptop alınmış görünüyor.

Çünkü burada şöyle bir soru geliyor akla. Mesela bu laptolardan çıkardıkları 128 GB SSD diskler ne oluyor? Yani belki başka bir cihazdan çıkardıkları diskleri ve RAMleri takıyor olabilirler. Ha buradan çamur atmıyorum kimseye. Ama bu tür olası durumlar da madur olmamak için hesaba katılmalı bence.

• cartok kullanıcısına yanıt
    Hocam RAM uyumlu mu ona bakılmalı. Ayrıca 16 GB RAM gerekmez gerçekten bu sisteme. Çünkü eğer 16gb takarsanız 20gb lık bir laptop olacaktır. Ki şu an oyun bilgisayarlarına bile 16 gayet yeterli. Sizin işinize yaramayacaktır. Eğer 8 GB alırsanız 12 gb olur ve fazlasıyla yeterlidir. Hatta sadece bir 4 GB bile ekleseniz yetecektir.

Yani tavsiyem 4 takın eğer illa diyorsanız 8. Daha fazlasına hiç gerek yok.

Eyvallah hocam teşekkürler.
    Baz modeli alıp kendim yükseltmeyi düşünüyorum.
    Daha uygun fiyata geliyor.
    Dediğiniz gibi 8 gb takmak daha mantıklı olacaktır.

Ne demek hayırlısı olsun.

Ben de elimdeki 8/256 olanı iade edince normalinden alıp 4gb takmayı düşünüyorum.

• adam94 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten 12'lik versiyonda bu RAM'dan (8GB olanından) takmışlar. Muhtemelen SSD de başka Lenovo cihazlardan çıkma. Lenovo'nun kullandığı SSD markasını kullanmışlar.
    Bende tam olarak bunu demek istedim.Sag olsun arkadaşlar karalama kampanyası füryasına soktular beni. Firmaya upragade yaptıgını satarken neden beyan etmediğini sordum.Biz yükseltmeyi Lenovo bilgisinde yapıyoruz gibisinden saçma sapan bir cevap verdi. Kardeşim para veriyoruz alıyoruz. Açılmış cihaz neden alalım ? Ekledigi sonradan ram ve ssd için ne fatura var ne marka model belli. Alıyor isem para verip onun kutusunu ilk ben açacam. Bu durumdan dolayı aldıgım gibi iade ettim.Gittigidiyora durumu belirttim. Onlarda belirtmesi gerektigini ortada bir aldatmaca olduğunu söyleyip ilgili birime gerekli bilgiler verildi diye cevap yazdı.Ürünü karşı taraf aldığı anda tarafıma sorunsuz iade gerçekleşti. Alan arkadaşlar tekrardan SSD ve RAM için ayrı garanti belgesi ve fatura istesin.Yarın sorun yaşarsanız Lenovo'da cihaz garanti dışıdır süprizi ile karşılaşmayın.Kalın saglıcakla.

• Onur3506 O kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam gördüm yazınızı. Önyargılı yaklasmislar.

• benim arızalı çıkan laptopu iade etmiştim. bugün hemen iade kabul edilmiş.
    3, e, d, c, tuşları basmıyordu makinede
  • Peki baz modele ikinci bir SSD takabiliyor muyuz? Yoksa 128 liği çıkarıp yenisini mi takmamız gerekiyor?

• Ben trendyoldan 2149'a 4-128 olanı aldım, ayrı olarak 245'e Crucial Basics CB8GS2400 8 GB aldım. Zaten BT satıcı da bu rami takıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    SATA SSD takılıyor.

• alifatih kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Hocam Radeon 540x ile Vega 8 kıyaslaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Vega 8 biraz sıkıntılı gibi duruyor. Yani Radeon 540x'e göre net bir fark var görünüyor. D15 bu konuda beni düşündürmeye başladı. Aslında ne güzel karar vermiştim :(

• quote:

Orijinalden alıntı: alifatih

SATA SSD takılıyor.
    Sata SSD bu mu oluyor hocam?
    Cahilliğimi maruz görün

Bu mu? WD Blue, 500GB, Dahili PC SSD, SATA M.2 - WDS500G2B0B
    yoksa bu mu? WD Blue, 500GB, 3D NAND Dahili PC SSD, SATA III 6 Gb/s, 2.5"/7mm - WDS500G2B0Ahttps://www.amazon.com.tr/dp/B073SBV3XX?tag=donanimtr01-21&ie=UTF8&language=tr_TR&th=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cartok -- 27 Temmuz 2020; 23:22:40 >
  • https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-v15-amd-athlon-gold-3150u-3150u-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-fhd-82c70060txc_pdp_568231630 linkteki ürünü kayıtlı karta %5 indirim kampanyası ile 2422 TL ye aldım. 75 tl maxi puan da yüklenirse 2350 tl ye gelmiş olacak. Konuyu açan ve bilgisi ile yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.