Şimdi Ara

2399 TL(kayıtlı visa 2279 TL) Lenovo V15 AMD Athlon Gold 3150U 8GB 128GB SSD FREEDOS 15.6' FHD (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
17
Favori
26.613
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Takılan RAM Crucial marka. Bir problem yok. Ekran felaket falan değil. Macbook-XPS ile falan karşılaştırıyorsunuz herhalde;

Macbook Pro Retina
    Dell XPS
    Samsung VA Panel Gaming Monitörleri
    Sony Vaio Laptop
    Acer Swift 3
    Huawei Matebook D15

Bunlar yakın zamanda bakıp kullandığım ekranlar. Ben bunları kullanan bir insan olarak bu monitörün ekranına felaket demiyorsam, siz ne kullanıyordunuz da bu 300 dolarlık bilgisayarın ekranına felaket diyebildiniz? 0 mesajla böyle şeyler yazıp bir şirketi karalamanız da manidar...
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim sırf bunları yazabilmek için üye oldum. Alıp herkes kullanabilir. Ama cihazlar standart 4-128 olarak geliyor. Yanına yapıştırma yapmışlar upragade edildi garanti sorun olmaz diye Lenovo'da diyorki cihaz garanti dışı servis ekleme yapamaz. Yani cihaz sistemde 4 Gb ram 128 Gb Ssd olarak gözüküyor. Bize gelen 8-256 veya 12-256 olarak upragede edilmiş Lenovada oluşcak problemde biz muhattabın degiliz diyor. Asusun Nf555 2011 üretimi laptopun ekranı bile 10 basar bu panele. Ben almak isteyen arkadaşlara bilgi olsun diye yazıyorum.Karalama yapmıyorum.Sen kullan kardeşim hayırlı olsun sana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onur3506 O kullanıcısına yanıt
    256 SSD'si Lenovo'nun kullandığı ile birebir aynı marka. Lenovo'nun kullandığı SSD markası. 256 GB SSD orijinal gibi. 8 GB'lık da Crucial RAM eklenmiş.
  • Tamam kardeşim en azından sonradan upragade edilen içindeki parçaların ne olduğunu ögrenmiş oldum.Teşekkür ediyorum.

• 4 gb ramli olani alip upgrade edecektim, garantiden çıkıyor mu kesin ?
    EDIT: Lenovo forumunda biraz gezindim daha önce ssd ve ram yükseltmeleri için şoyle yazılmış

" RAM yükseltmesi, bilgisayarın diğer bölümlerini ihlal etmeden, doğru yapılması şartıyla garantiyi geçersiz kılmaz. Ayrıca, her zaman bilgisayar modelinizle uyumlu belleği seçtiğinizden emin olun. Teknik destek web sitesindeki Donanım Bakım Kılavuzları ve PSREF sitesi yararlı bir bilgi kaynağıdır."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Predator536 -- 25 Temmuz 2020; 19:18:1 >
  • Predator536 kullanıcısına yanıt
    cihazın kutusunda da upgrade yapılması garanti dışı kalmasına sebep değildir yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yıgıdo5858

cihazın kutusunda da upgrade yapılması garanti dışı kalmasına sebep değildir yazıyor.
    Üstte bir arkadas "lenovonun kendisi garanti bozulur diyor" yazmış, ona istinaden yazdım, benim gibi tereddütte kalan olabilir diye. Kutuda da yazıyorsa garanti konusunda bir problem yaşamayacağımız kesinleşmiş oldu.

• Sistemi bir yakınıma aldım. 1 gün kadar aktif olarak test ettim.Aldığım kişide 2 haftadır kullanıyor.

- Ekran felaket mi?
    Hayır değil. Fiyatına göre gayet iyi. Bir IPS değil tabi, buna göre yorum yapmak lazım.
    - Hd videoları açmıyor, kasıyor mu?
    Kesinlikle böyle birşey yok. Hd videoları gayet iyi donmadan, kasmadan açıyor.

Fiyat bandında sıfır ürün olarak rakibi yok diyebilirim.

Eksi olarak
    Hoparlörü yetersiz veya kamerası kötü diyebilirsiniz. O zaten çoğu laptopta(eşdeğer fiyat olan rakipleriyle) benzer vaziyette, o yüzden sorun etmemek lazım.

BT Teknoloji:
    Epey bir umursamaz firma, ürünü faturada 16gb olarak yazmışlar. 12gb olmasına rağmen. Fatura tutarına 2799 yazmışlar, 2699tl olması gerekirken. Kendilerine mail atmama rağmen dönmediler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BT teknolojinin amazonda da dükkanı var sanırım. Orda bu notebookların ilanını gören var mı?

• 1,5 yıldırhttps://www.itopya.com/lenovo-v130-15ikb-81hn00fptx-i3-7020u-islemci-4gb-ram-128gb-ssd-radeon-530-2gb-ekran-karti-156-fhd-dos-notebook/ bu pc yi kullanıyorum. Size sorum 8 gb 256 lık versiyonun buna göre nasıldır. Ekran kartı olarak eskisini aratır mı? 2. pc gerektiğinden alacağım sürekli taşıdığım için menteşe-kasa arızalandı mevcut bilgisayarımda büyük ihtimal garantiden de yapılmayacak. PC ile birlikte mevcut notebooka da ram almak istiyorum öneriniz varsa alabilirim teşekkürler.

• adam94 kullanıcısına yanıt
    Ciddi negatif fark olur hocam GPU olarak. Bu laptopun dahili GPU'su Radeon 530'dan Min %30 daha düşük performans verir.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    hocam laptopu full şarja takılı kullanıyorum ve %95 de kalıyor şarj normal mi ?
  • yıgıdo5858 kullanıcısına yanıt
    Bende de aynısı oluyor. Li-po pil kimyası itibariyle, pil ömrü hızlı tükenmesin diye alınan bir tedbirdir.

• Arkadaşlar driverları nerden indirdiniz kendi sitesinde LSBdriver diye programla model çıkıyor ordakileri indirdim ama performansı beni tatmin etmedi bi yanlışlık mı yaptım diye soruyorum, 8/256 lık modeli aldım 8 ram olmasına rağmen kullanılabilir ram miktarı 5.88 görünüyor bunun sebebi nedir
  • AADUUKET kullanıcısına yanıt
    Ağzınıza sağlık hocam. Böyle, düşük fiyat bandında rakipsiz bir ürünü karalayıp da ele ne geçecek merak ediyorum. Hepimiz isteriz 10.000 Liralık XPS'leri 9000 Liralık Macbook Pro'ları, 9000 Liralık Zenbook'ları... Ancak bütçesi yetmeyen ya da annesine babasına alan bir dolu insan var ve onlar böyle saçma yorumları görünce çekiniyor.
  • Hayırlı olsun herkese. Takipteyim. Üniversiteye geçen kardeşime almayı düşünüyorum 8/256'yı 2620tl'den HB'den.

Taşınabilirliği hakkında da yorum yapabilir misiniz acaba? Çerçeveler ince olduğu için 15,6" gibi hissettirmiyordur umarım. Çantaya atılıp gidilecek... Teşekkürler...
  • N11 den 2699 à 12/256 almak daha mantıklı değil mi?
    Çek ve kart kampanyası ile daha ucuza geliyor.

• AADUUKET kullanıcısına yanıt
    Hd video nedirya bu devirde 720p de kasan cihazmı kaldı 4k 60 kare videolardan bahessdin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cartok

N11 den 2699 à 12/256 almak daha mantıklı değil mi?
    Çek ve kart kampanyası ile daha ucuza geliyor.
    Hocam hem bahsi geçen satıcıyla uğraşmak istemiyordum kutu açma mevzuları, geç kargolama vs. (hb'de hb satıcısı satıyor), hem de kullanacağım kredi kartına taksit faizi daha düşüktü HB'de. Lakin taksitten vazgeçtim. Dolayısıyla alternatiflere de bakacağım n11 gg vs...

Haklısınız. Teşekkürler.

Düzenleme: HB'deki satıcı da BT teknolojiymiş :) Dalgınlığıma gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich0 -- 26 Temmuz 2020; 1:59:3 >
  • Onur3506 O kullanıcısına yanıt
    Valla sizde nasil bi goz var merak ediyorum.Durbunmu mikroskopmu Ekran gayet iyi ustelik yandan cok uzaklasmazsan yne iyi hemen gömme operasyonu yapmisin.Fanboy degilim.ilk defa lenovo kullaniyorum.Gayette memnunum.Ha hoparlor sesi biraz daha yuksek olsa iyi olurdu.Eski Dell 5520 laptobumla kyasladim.(ki onda vaio hoparlor vardi ondanda olabilir) bu laptobun sesi bana az geldi.Ama genelde bluetooth kulaklik kullandigimdan sorun etmiyorum.Baz model.demisin napalim.peki upgrade etmek icin garantinin bitmesinimi bekliycez.

Bide suna ayar oluyorum."Yandan bakinca renkler soluyo" hayirda bu ekranlara nye yandan bakiyosunuz.Karsisina gecip bakmamiz gerekmiyormu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltrg -- 26 Temmuz 2020; 2:12:32 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.