Şimdi Ara

235 binde ki arabaya bakım yaptıracam!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar;235 binde bir araca biniyorum bakım yaptırmayı düşünüyorum arabaya benden önceki sahibi de bakım yapmamış.ne gibi parçaları yenileteyim internet de kabataslak bulduklarım şunlar
    Hava filtresi
    Buji ve buji kablosu
    Yağ filtresi
    Yakıt filtresi
    Triger kayışı
    Bunların dışında neyi değiştirsem iyi olur araç şuanda bakımsız ve yaklaşık 15 bin km böyle binildi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Aracın marka,model,yıl ve motorunu yazarsanız, aracınız hakkında bilgisi olan kullanıcılar tavsiyelerde bulunurlar.
  • Ford Taunus 1.6GT 1990

• Ölmüş o araç . Yerinde olsam hurdaya verirdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niye neye dayanarak bunu yazdınız?

• Forumdaki boş insanları takmayın siz.

Güvendiğiniz bir motor ustasına baktırın. O gerekenleri değiştirir zaten ama kafanız rahat olması için bütçe el veriyorsa bütün kayışları ve sıvıları değiştirip kullanmanız.
  • neyin ne zaman değiştiği bilinmiyorsa ustanın görmesi lazım
    km den bir şey çıkarılmaz artık
  • Çok teşekkür ediyorum sizlere sağolun varolun...

• Öncelikle ön düzencide eksik gedik listesi alın sonrasında triger ve gergi kayışlarını değiştirin fren sıvısını değiştirin lpg hortumlarını ve su hortumlarını değiştirin radyatörü şişletip kaçak testi yaptırın yağ filtre antifirizi doldurup yıllarca yağ filtre bakımını yapıp binin

• Hocam bir ustaya danışın, yağ, filtre bakımları, balatalar falan o bakar söyler size zaten.
    Allah kaza bela vermesin.
  • Amin hocam inşAllah (Hocam benim niyetim yapılsa iyi olacak olan ne varsa değiştirmek yani bujisi kablosu yağı suyu benim aklıma gelenler bunlar ustaya götür arabayı usta neyi değişse iyi olur diyorsun hiç karışma böyle bin diyor yav arkadaş bakımsız bakımsız niye bineyim arabaya arabayı satsan piyasa malum üst düzey bişey alamayacam orta düzeyin fiyatı malum şahinler bile 12 den aşağı bulmak artık çok zor şimdi ki arabam kafama yatıyor Allaha şükür kasa sağlam konfor desen gene iyi durumda böyle olunca da arabayı temize çıkartmak istiyorsun yani gerekirse 1500-2000 harcayıp temiz temiz binmek

• quote:

Orijinalden alıntı: Emretns

Amin hocam inşAllah (Hocam benim niyetim yapılsa iyi olacak olan ne varsa değiştirmek yani bujisi kablosu yağı suyu benim aklıma gelenler bunlar ustaya götür arabayı usta neyi değişse iyi olur diyorsun hiç karışma böyle bin diyor yav arkadaş bakımsız bakımsız niye bineyim arabaya arabayı satsan piyasa malum üst düzey bişey alamayacam orta düzeyin fiyatı malum şahinler bile 12 den aşağı bulmak artık çok zor şimdi ki arabam kafama yatıyor Allaha şükür kasa sağlam konfor desen gene iyi durumda böyle olunca da arabayı temize çıkartmak istiyorsun yani gerekirse 1500-2000 harcayıp temiz temiz binmek
    o araca 1500-200 harcayıp temiz temiz binmek fazla iyimserce bir bakış. hiç birşey olmasa normal bakım harici triger + balatalar var. o rakama imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 2 Temmuz 2019; 18:19:9 >
  • Nasıl imkansız 😂 şaka mı yapıyorsunuz balata triger olsa olsa ne kadar olacak toplamda işçilikte içinde olsun olsun 250 olsun geri kalan 1750 ye neler yapılır neler burada ve internette okuduğum tavsiye edilen parçaları değiştirsem gene para bitmez eminim buna👍

• Soğutma sistemi ve fren sisteminin de öncelikli olarak elden geçirilmesi gerekir...

• Fren sistemin de Allaha şükür bir sıkıntı yok hocam 2 ay önce balatalarını değiştirdim

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Sen 90 modele ölmüş dersin adam bi 50 sene daha önceki araca milyonlar verir.

• Su pompası, klima kayışı, hidrolik yağ, antifreez

• yigitali1 Y kullanıcısına yanıt
    Güzel bişey yazmışsınız ama pek net anlaşılmıyor.Ben 3 defa okudum sonra anladım.:) teşekkür ederim sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Ölmüş o araç . Yerinde olsam hurdaya verirdim.
    Yerine de bir Megane 4 çekerdi altına, oh mis.

Ehm. Neyse.

Hocam triger ne zaman değişmiş bilmiyorsanız onu değiştirin; yağ, antifiriz ve filtreleri değiştirin. Kafanız rahat eder. Lastiklerin, fren balatalarının v.b durumlarına göz atmak lazım. Ön takım, amortisör v.b aksamlar kendisini belli eder zaten.

Ayrıca o araba ölmüş bitmiş diyenlere aldırış etmeyin. Kendi aracım 258 bine merdiven dayadı. Onlara kalsa arabayı en yakın çöp konteynerine atmam lazım. Bakımla yürümeyecek araç yoktur. İşin komik tarafı, Tofaş'a, Renault 12'ye eşek niyetine binen, eksilen yağını tamamlayan ama asla değiştirmeyen adamların altında araba hala çalışıyorken, bakımları yapılmış bir arabanın yürümeyeceğini beklemek. Gerçekten komik. Bizim arkadaş bir Tempra'ya biniyordu, gerçekten arabanın yürümesi mucizeydi. Pendik'ten Okmeydanı'na bir git gele yağı maksimumdan minimuma düşüyordu. Lastikler bir alemdi, marş motoru sıkıntılıydı ama o araba bile yürüyordu. Kalkıp burada diri ve bakımları yapılmış bir arabaya çöp demek gerçekten komik.

• Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için tabi ki bide bakım yapılacak araba da taunus hiç bari malzeme kalitesi var araçta Allah herkese iyisini güzelini nasip etsin yaş 22 e şimdiye kadar ki birikimle alınacak arabayı aldım tabi gönül ister ki daha yüksek daha konforlu arabaya binmek ama oda azimle çalıştıktan sonra olacak birşey Allah hepimizin yardımcısı olsun kazadan beladan korusun gerisi hallolur zaten güzel yorum yapan gönlü yüreği güzel insanlara da ayrı ayrı teşekkür ederim arabaya bakım konusunda ufkumu baya baya genişlettiler ne yapacağım konusunda çok fikirlere sahip oldum sağolun varolun dostlar :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.