Şimdi Ara

230km hız ıle radara girdim (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
3
Favori
9.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cezalar caydırıcı olmadığına göre fazla gelmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adam çeken balliy

quote:

Orijinalden alıntı: iychan

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetnavruz

bildiğim kadarıyla
    121-142 arası 172 tl indirimsiz
    143-165 arası 356 tl
    165 ve sonrası 720 tl ( yanlış hatırlamıyorsam böyleydi )

174 ile yakalandım 356 gelmişti. Rakamlarda ufak bi yanlışlık var sadece

% 10 sollama payı da var.

O 132 ye kadar geçerli ondan sonra suçlusun zaten. Yani sen kuralların dışına çıktıktan sonra sana daha %10 sollama payı vermez zaten 140-150 ile gidiyorum daha ne sollama payı versin bana

• falken34 kullanıcısına yanıt
    Eyw kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: Keomaa

Umarım çok yüksek bir meblağ gelir.Bayram ağzı bu kadar kaza bu kadar ölüm...Yine de ders almıyorsanız diyecek bir şey yok.

Sizin hayatınız önemli olmayabilir ama başkalarının hayatına kast edemezsiniz.!!

Ülkemizin yolları bu hızlara uygun değil.Parasını verin gidin su f1 parkurunda hızınızı yapın.

büyüksün güzel cevap
  • 600-750 tl arası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

araç ne?

bi de şu hızı yaptım bı hıza çıktım diyen herkes aracının marka modelini söylesin

Araç Astra 1.4 T otomatik vites

• dilerim trafikten ömür boyu men edilirsin
  • Umarım radara yakalanmamışsınızdır. Bu arada 230 km/h de hız mı be?

• ridleyscott kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

Her firsatta

Doblo ile 155
    Fiorino ile 160
    L300 ile 140-150 arasi hiza cikiyorum. Oyle otoban da degil. Kimi zaman duble, cogu zaman da gidis gelis yollardayiz.

Arada arkadaslarin arabalari suruyorum. Onlarda da son hiza cikarim. 200se 200.150 ise 150.

Denk gelirse fotograf da ceker yollarim.

Araba surmekten anladiginiz yok gelip burada insallah minsallah diye ahkam kesiyorsunuz.

Umarim trafik sizin gibi sunepelerden temizenir. Ne aynaya bakmaya bilirsiniz, ne sinyal kullanmayi, ne de kontrollu serit degistirmeyi. Siz dogru durust araba surseniz biz yuksek hizda ilerlerken riskle karsi karsiya kalmayiz.

Vurun hadi. Basin eksileri. Kural delisi ama arabanin 0-100unu son hizini elestiren usta sofor forumdaslar.

Ticariyle o hizlara ciktiktan sonra cebinde benzin parasi kalmasi senin icin sevindirici. Allaha sukret bence.

• Binek olunca benzin parasi mi kaliyor ?

Bir de nereden biliyorsun araclarin ticari oldugunu ?

Doblo panoroma,Fiorino panoroma arastir bakalim.

Laf olsun diye mesaj yazmayi cok seviyorsunuz.

Hayir benzin parasini senden istiyorum sanki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ooooh devletin paraya ihtiyacı vardı zaten. Yapıştırır löp diye şimdi kamayı!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Eğri oturup doğru konuşalım.
    Bizim ülkemiz için bu hızlar fazla, doğrudur. Çünkü ne doğru dürüst dikiz aynası kullanan var, görse bile inat eden var , üstüne atlayan var, yollarda anormal kasisler, refüj sulaması hatası yüzünden ıslanan virajlar, meyve sandıkları, koltuk minderleri,, saymakla bitmez. Herşeyi geçtim,, yıllar önce gece yarısı otobanda sağa çekip otoban ortasında halay çekerken araba çarpıp 3 kişi ezilerek öldü bu ülkede. Gazetelere çıktı. Ötesi yok yani.

Hız yapılabilmesi için optimum şartların sağlanması lazım. Bu da eğitimle ve ciddi para harcamakla olur ancak.

Neden hız yapılır? Bence iki sebebi var
    1. Zevk için. Evet zevk için yapılır, adrenalin için. Zaten bu sebepten dünya kadar spor, süperspor araçlar üretiliyor. Sadece spor değil, bugün aile sedanı olan 5 serisinin 1,6 litre 170 hp lik modelinden 560 hp lik m5 denen canavarına kadar yelpazesi var. Bu iki motor arasında da 7-8 tane daha seçeneği var. ( 5,20i-525i -520d -525xd-530i-530d-535-550 -m5) bunlar büyük maliyetler ile geliştirilir ve üretilir. Hepsi tek bir sebepten= talep olduğu için.
    2. Zamandan kazanmak için. Gidilecek yere daha çabuk varmayı sağlar.

Şimdi burada inşallah ölürsün , geberirsin, 5000 lira ceza ödersin , ehliyetini alsınlar gibi söylemler bana çok komik geliyor. Başka bir gezegende mi yaşıyorsunuz, siz etrafınızda hiç porsche , mercedes, bmw , audi , ferrari, lambo , bilimum hothatch denen golf r , Leon Cupra, subaru imprezza , evo saymakla bitmez model görmüyor musunuz? Ne zannediyorsunuz , adam tr de porsche alıp 19000 tl yıllık vergi ödeyip 120 yi geçmediğini mi düşünüyorsunuz? Yoksa bu arabalara sahip olanların hepsi ölsün gebersin mi? Çünkü bir adam gidip e180 yerine e250 - e350 satın almışsa tek bir sebepten alıyor.

Otobanlarda bazen görüyorum, adam polo dizelle belki 180 ile geçiyor , arkasında sembol ile yakalamaya çalışan bir başkası. Bugün çeşme otobanında zaten yol dolu olduğu halde altındaki megane ile makas atmaya kalkan ve neredeyse zincirleme kazaya sebep olacak adam gördüm.

Kısaca her araba ile hız yapılmaz , hiçbir araba ile makas atılmaz ( aventador olsa bile). Sürüş güvenliği için yakın takip yapılmaz, taciz edilmez.

Ben geçen ay Almanya'da 1000 km yol yaptım, tamamı otoban ve 1 tane bile araba görmedim sağdan geçen. Bakın 1 tane bile görmedim diyorum. Bugün çeşme otobanında en az 10 tane gördüm, 70 km lik yolda.

Demem o ki, her spor araba alan veya güçlü araba alan adam katliam yapmaya çıkmıyor yola. Biraz samimi olmak lazım diye düşünüyorum. Bugün burada yazan herkes için , altınıza m3 - carrera verseler ben 120 yi geçmem diyen adam tanımıyorum ben.

Son söz : hız yapılabilmesi için çok fazla parametrenin optimum koşullarda bir araya gelmesi lazım. Bunu legal olarak yerine getiren tek ülke Almanya ve onlar yılda 400 milyon eur para harcıyorlar bu koşulların sağlanabilmesi için.

Emin ol bu kazaları burada olumsuz yorum yapan tipler yapıyor zaten... 70 km ile en sol şeritten iki eli direksiyonda pür dikkat giden tipler var ya... aynaya bile bakmaz, hız yapmadığı için güvenli araç kullandığını zannedenler...

• Doblo ile 117km/h hızla sivasta radar çevirmesine girdim. 170 küsür lira ceza yazdılar geçen cuma.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

Doblo ile 117km/h hızla sivasta radar çevirmesine girdim. 170 küsür lira ceza yazdılar geçen cuma.

Siz yavasmissiniz. Daha iki saat once Afyon Dinar ile Dazkiri arasi yardiriyorduk. Sagolsunlar sellektor yapan oldu radara da girmedik.

Eksileyin forumdaslar hadiiiiii.
     230km hız ıle radara girdim

• Evomania kullanıcısına yanıt
    Kamoooonn diyorsun hocam yani :)

• quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

Kamoooonn diyorsun hocam yani :)

Aynen hocam :))

• Evomania kullanıcısına yanıt
    Kendi fikrim sonucta hocam imkan varsa neden hiz yapilmasin ki kontrollu :)

• quote:

Aman hocam size de lanet okurlar şimdi. Demeyin böyle şeyler.

Hadi ben kahvaltıda yürek yedim de geldim. Siz neden yapıyorsunuz böyle :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

quote:

Aman hocam size de lanet okurlar şimdi. Demeyin böyle şeyler.

Hadi ben kahvaltıda yürek yedim de geldim. Siz neden yapıyorsunuz böyle :)

O zaman neden arabalar bu hizlara cikabiliyor hocam son limit 120 yapsinlar o zaman ve ya racing motorlarida kaldirsinlar piyasadan :) dogru olani soyledim sadece :)

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.