Şimdi Ara

230km hız ıle radara girdim (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
3
Favori
9.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: X-Slim

quote:

Orijinalden alıntı: Evomania

quote:

Kendi fikrim sonucta hocam imkan varsa neden hiz yapilmasin ki kontrollu :)

Aman hocam size de lanet okurlar şimdi. Demeyin böyle şeyler.

Hadi ben kahvaltıda yürek yedim de geldim. Siz neden yapıyorsunuz böyle :)

O zaman neden arabalar bu hizlara cikabiliyor hocam son limit 120 yapsinlar o zaman ve ya racing motorlarida kaldirsinlar piyasadan :) dogru olani soyledim sadece :)

Ya bakar mısınız lanet okuyanlara siz. Önceki mesajlarımda da yazdım. Yavaş gidenler doğru düzgün araba sürse hızlı gidenler kaza falan yapmazlar.

Yol boyunca 2 tane kamyon, 1 tane burdur egemen midibüsü, 1 tane BMW X5, 1 tane 96-2000 model arası 07 plaka sedan Honda Civic sellektör yaptığım halde, geldiğimi bile bile çıktılar sol şeride. Ben yaklaşana kadar geçecek olanlara ve geçenlere falan lafım yok. Sonuçta kafası çalışıyor herkesin. Adamlar ona göre sollamalarını yaptılar.

Sadece 1 tane yumurta kasa Accent hızlı geldiğimi farketti ve sola çıkmaktan vazgeçti çıkarken. Sellektör bile yapmamıştım. Hemen dörtlü yakarak teşekkürümü de ettim.

Yolculuk ISPARTA-AYDIN/Kuyucak arası gerçekleşti.

• Yol dubleyse ve musaitse, canimin istedigi yerde istedigim kadar basarim. Kimseye fikrini soracak degilim.

Ben arkadan yapistirmis geliyorken aynasina bakmayan, sinyal vermeden serit degistiren, imkani varken yol vermeyen gereksizleri de obur tarafa goturmekten hic gocunmam. Bosuna oksijen israfini onlemis olurum hem.

Eger benim dediklerimi yapmiyorsaniz zaten siz de bir trafik canavarisiniz. Eger benimle birlikte olmek istemiyorsaniz, aynanizi kullanin ve imkaniniz varsa yol verin.

Ayrica pist vardi da biz mi gitmedik?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ZSARA kullanıcısına yanıt
    Birazdan buralar karisir hocam :)

• quote:

Yolda hizli gitmek yasak da biz mi bilmiyoruz acaba?

Adamlar limit koymus, gecersen parani alirim demis. Limiti gecerim parami da oderim.

Olmek istemeyen de soyle kiyidan kiyidan gitsin iste.

Benim lafim imkani varken yol vermeyene ve sinyal kullanmayana zaten.

• ZSARA kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz hocam zaten size birsey demedim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

quote:

Yolda hizli gitmek yasak da biz mi bilmiyoruz acaba?

Adamlar limit koymus, gecersen parani alirim demis. Limiti gecerim parami da oderim.

Olmek istemeyen de soyle kiyidan kiyidan gitsin iste.

Benim lafim imkani varken yol vermeyene ve sinyal kullanmayana zaten.

İlginç bir düşünce yapısı

• Millet 20 bin lira trafik cezasini odemiyorda bisey olmuyor odeme bosver

Edit bende 2 dene odemedim 120 altında oldugu icin affedildi

• girceksen 230 la gircen zaten helal
  • Babam 70km hizla radara girmistite 300tl civari bi ceza geldiydi indirimli 230 mi 260 mi ne odemisti . Size ne kadar geldi?

• Tapagaz gidicen aga 90'la yol bitmez. Zaten bayram seyran günleri direksiyona çift el sarılıp cama yapışık halde gidenlerden korkmak lazım.
     230km hız ıle radara girdim

• Ben de gecen yaz golf 1.6 TDI ile 260 km hizla radara girdim. Bassam daha giderdi.

• Millet niye bu kadar yuklenmis anlamadim.. Hiz ile kaza riski ters oranlidir bu bir gercek.

• youtube a girip "car crashes" yazın, videoları izleyin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Tapagaz gidicen aga 90'la yol bitmez. Zaten bayram seyran günleri direksiyona çift el sarılıp cama yapışık halde gidenlerden korkmak lazım.
     230km hız ıle radara girdim

Tapa gaz gideceksin de altında ki arabaya bağlı birazda. Yani şu imzanda ki gibi bir Mercedes ile tapa gaz gidilir, hem de mis gibi gidilir. Hem de hissetmezsin gittiğini.

• Insallah cok gelir

• Hızlı gitmemek lazım.

Almanya'da hız limitinin olmaması, yolların çok süper olması, uygun şartların sağlanması için yılda 400 milyon euro harcanması filan bize sadece şunu gösterir: Almanya'da devlet, kazaları minimuma indirmek için elinden geleni yapmaktadır, devlet olası kazalarda kendi sorumluluğunu ve günahını azaltmaya çalışmaktadır, hepsi bu. Bir devletin kanunen belli yollarda hıza sınır koymaması, 200 ve üzeri hızlarla gitmeyi sadece ''legal'' yapar, makul ve doğru, ahlaken kabul edilebilir bir şey yapmaz. Bunu Almanya'nın kaymak gibi yollarında tek başına seyrederken aracının kontrolünü yitirip yoldan çıkan, ağaca çarparak hayatını kaybeden bir insanın amcasının oğlu olarak söylüyorum. Devletin üzerine düşeni yapması ayrı, sürücünün kendi üzerine düşeni yapması ayrı bir şeydir.

Arabaların sadece sürücülerinin canını ilgilendiren alanlar (pistler) dışında bu hızlarda kullanılmasına karşıyım. Dünyanın bütün arabaları bir masumun kanının bedelini ödemeye yetmez çünkü.

Bir kez daha forumun şu meşhur başlığını hatırlatalım:

http://forum.donanimhaber.com/m_61262241/f_//tm.htm#61262241

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sairfilmenam58 -- 12 Ağustos 2014; 10:18:33 >

• Mercedes e serisi kullanan bayankar var gayette rahatlar. Alacağıniz araca ön arka park sensörü de taktirirsaniz rahat edersiniz c segmenti bir arac zorlamaz diye düşünüyorum.

• yuh!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmk -- 12 Ağustos 2014; 16:08:31 >
  • Biz 5 yıl önce cenazeye gittiğimiz için 220 km hız yapmıştık amcam da 240 polise yakalandık o zaman elektronik sistem yoktu cenazeye gittiğimizi söyleyince hiç tutmadılar zaten yol serbestti iyi ki. Rabbim bir daha göstermesin inşallah kimsede fazla hız yapmasın bundan yanayım kurallara uymalı yavaş git ama sağlam git.
  • Devlete vergi vermişsin işte miss gibi kazıklı, hızlı gidenleri bir güzel
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.