Şimdi Ara

3280 TL Acer Aspire 5 15.6' F.HD IPS Ryzen 3 3200U 4GB DDR4 128GB SSD Backlit Keyboard W10(1.9KG) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
14
Favori
59.050
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Evet şu an uçakta.
    Alınabilir gözüküyor.
    Ever, tekrar açılmış. Hayırlı olsun, teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Benim 15 gün önce verdiğim siparişim galiba geri dönüyormuş. Bu nedir ilk defa başıma geliyor. Malatya'ya taşınmıştım DHL'ye verilmiş ve Malatya'ya teslim yok diye mi geri dönüyor?

Acaba
    quote:

3:46 PM Returned to seller, Stockton, CA US
    3:46 PM Possible delay in delivery due to extra carrier processing, Stockton, CA US
    3:46 PM A carrier delay has occurred. Delivery may be delayed. Stockton, CA US
    3:46 PM Returning to seller Stockton, CA US
    2:54 PM Package received by carrier Stockton, CA US, Package has shipped

Anlamadım şimdi.
    Kargo abd'den çıkmadan geri çekilmiş, başına birşey gelmiş olabilir, hasar almış falan olabilir. Amazon ile irtibata geçin direk.

• 10 Ağustos'ta verdiğim sipariş bugün itibari ile Yurtiçi Kargo'ya verilerek dağıtıma çıkmış.

Süper hız.
  • 7. Gün kapıda. İnanılmaz hız.
    3280 TL Acer Aspire 5 15.6" F.HD IPS Ryzen 3 3200U 4GB DDR4 128GB SSD Backlit Keyboard W10(1.9KG) 3280 TL Acer Aspire 5 15.6" F.HD IPS Ryzen 3 3200U 4GB DDR4 128GB SSD Backlit Keyboard W10(1.9KG)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 17 Ağustos 2019; 14:0:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

10 Ağustos'ta verdiğim sipariş bugün itibari ile Yurtiçi Kargo'ya verilerek dağıtıma çıkmış.

Süper hız.
    Amazon.com Abd üzerinden mi sipariş verdiniz? Gümrük ve kargo dahil toplam kaç TL ücret ödediniz hocam? İyi günlerde kullanın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Evet Amazon.com'dan aldım. 2290TL ekstreme yansıdı. Yukarıda detayını yazmıştım. (Piyasalar kapalı iken yansıyan kur makasından ötürü.)

• quote:

Evet Amazon.com'dan aldım. 2290TL ekstreme yansıdı. Yukarıda detayını yazmıştım. (Piyasalar kapalı iken yansıyan kur makasından ötürü.)
    Mevcut kur şartlarında bence gayet uyguna gelmiş hocam. İnşallah memnun kalırsınız. Fansız model olduğu için tek şüphem ısınma ve buna bağlı throttling var mı yok mu mevzusu. İnceleme yapıp bizlerle paylaşırsanız sevinirim. Selamlar. Hayırlı olsun tekrar.

Bir de bu ürünü Amazon.de üzerinden bulup getirtsek daha kestirme ve kolay olmaz mı yoksa sadece Abd de mi var?

Edit: Üründe fan olduğu yazılmış Amazon yorumlarında. Bu iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 17 Ağustos 2019; 14:39:27 >
    Gidip çevirici fiş alayımda önce bi :)
    Kullanım amacı sadece web olacağı için sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
    Ekstra ssd almaktan vazgeçtim. Sadece 4gb ram ekleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 17 Ağustos 2019; 15:9:34 >
  • Bellek 2666mhz'de çalışıyor. 3280 TL Acer Aspire 5 15.6" F.HD IPS Ryzen 3 3200U 4GB DDR4 128GB SSD Backlit Keyboard W10(1.9KG)

• quote:

Gidip çevirici fiş alayımda önce bi :)
    Kullanım amacı sadece web olacağı için sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
    Ekstra ssd almaktan vazgeçtim. Sadece 4gb ram ekleyeceğim.
    Fişi USA mı çıkıyor hocam?
  • Khalasar kullanıcısına yanıt
    Evet 20TL'ye şu çeviriciyi aldım.
    3280 TL Acer Aspire 5 15.6" F.HD IPS Ryzen 3 3200U 4GB DDR4 128GB SSD Backlit Keyboard W10(1.9KG)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 17 Ağustos 2019; 18:34:51 >
  • Cihaz Bios sürümü 1.02 geldi.

Aşağıdaki linkten 1.05 sürümü indirip kurmanızı tavsiye ederim.
    https://www.acer.com/ac/en/US/content/support-product/8008?b=1

Windows'u S moddan çıkardım.
    Windows aktifleştirmede hata verdi. Sorun gider yapınca aktifleştirmesi 3 saniye sürdü.
    Türkçe dil desteğini kurdum.
    Yaklaşık 2gb'a yakın genel bir güncelleştirme aldı. Windows, uygulamalar ve sürücüler. (Şimdi temizliğini yapıyorum.) Bu hali ile Windows 17.7gb yer kaplamaktadır.

%80 şarj ile geldi. %100 edip kullanmaya başladım.
    Yaklaşık ~5 saat göstermektedir.
    Kullanım kılavuzunda 2-3 şarj döngüsünden sonra daha iyi performans göstereceği yazmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 17 Ağustos 2019; 19:8:36 >

• Kutu içeriği: Beyaz fiş çevirici dahil değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 17 Ağustos 2019; 18:52:5 >
  • Windows 10 LTSC yüklemeyi düşünüyorum ben, şuanki hali ile frame takılmaları falan var mı? Akıcı mı bilgisayar? Nasıl bir his uyandırdı sizde.
  • Khalasar kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir takılma yaşamıyorum. Gayet akıcı. 600mb kadar vega bellek ayırıyor. Birkaç güne 8gb a çıkaracağım.

Sadece başlat menüsü kalabalık olduğu için anlık bi takılma yapıyor gibi. Düzeltirim.

Lisanslı olarak kullanacağım için LTSC'ye geçmeyeceğim. (Yoksa onu kurarım bende kesinlikle)

• quote:

Herhangi bir takılma yaşamıyorum. Gayet akıcı. 600mb kadar vega bellek ayırıyor. Birkaç güne 8gb a çıkaracağım.

Sadece başlat menüsü kalabalık olduğu için anlık bi takılma yapıyor gibi. Düzeltirim.

Lisanslı olarak kullanacağım için LTSC'ye geçmeyeceğim. (Yoksa onu kurarım bende kesinlikle)
    İlave Ram ve ilave SSD imkanınızı mutlaka kullanın bence hocam. Acer sağolsun boş yuva bırakmış kasa büyük olduğu için.

Fan sesi ve soğutması ne durumda? Stres testi yapıp bir bakın bence.

Kullanacak kişi için şu anda hdd/ssd gerekli değil. Bir önceki mesajımda kutu içeriğinde hdd takabilmek için vidada göndermişler. Altyapı iyi.

Sadece ram yeterli şimdilik.

Test edeceğim akşam.
    Fan sesi rahatsız edici şekilde duymadım. Bir güncelleme sırasında %100'e dayandı işlemci.

Sıcaklıkları kontrol edeceğim birazdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 17 Ağustos 2019; 20:4:47 >
  • quote:

Bellek 2666mhz'de çalışıyor.
    Windows neden bellek hızını 2666mhz gösteriyor, anlamadım.

3280 TL Acer Aspire 5 15.6" F.HD IPS Ryzen 3 3200U 4GB DDR4 128GB SSD Backlit Keyboard W10(1.9KG)3280 TL Acer Aspire 5 15.6" F.HD IPS Ryzen 3 3200U 4GB DDR4 128GB SSD Backlit Keyboard W10(1.9KG)

Tahmin ettiğim şekilde değilmiş. Hp, Dell, Lenovo gibi markalar aynı işlemci ile 2400mhz ram kullanırken Acer'in 2666mhz koymasında bir sebep olduğunu düşünüyordum.

Önceki mesajlarda da arkadaşlara bahsetmiştim. Ama öyle değilmiş. 24000mhz yada 2666mhz bir ram alıp kullanabilirsiniz.

Biri biosun gizli özelliklerini açarsa 2666mhz avantajını belki kullanabiliriz.

• AIDA64 ile 5 dakikalık tüm ekipmanlara test yaptım. Kullanım amacına göre bu testin yeterli olduğunu düşünüyorum.

Windows Idle durumunda;
    3280 TL Acer Aspire 5 15.6" F.HD IPS Ryzen 3 3200U 4GB DDR4 128GB SSD Backlit Keyboard W10(1.9KG)

5dk'lık test sonucunda;

İşlemci 75.5 dereceyi geçmedi. Fan sesi %100'de rahatsız edici şekilde değil.
    Windows 10 LTSC ile kurulumda arka plan servislerinin temizliği ile birkaç derece daha düşük olacağını tahmin ediyorum.
    Kurulu sistem anlık arka plan ihtiyaçlarından dolayı ani sıcaklık artışları gösterebiliyor. (50->65 derece gibi)
    Antalya sıcağında şu anda ortalama CPU 46-55 derece seviyelerinde çalışmaktadır.

• Adamlar 300 birime laptop alıyor beBiz ikinci el bile alamıyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.