Şimdi Ara

2300 TL Ye Daha İyisi Toplanırmı ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ASCROCK A320M ANAKART
    PALİT GTX 1050 Tİ 4 GB EKRAN KARTI
    DDR4 TEAM VOLCAN 8 GB 2400MHZ RAM
    AEROCOOL GT BLACK EDİTOİN 500W KASA

BU SİSTEMLEDEN DAHA İYİSİNİ TOPLAYA BİLİRMİYİM 2300 TL YE YOKSA BU EN İYİSİ BU MU İNTEL İŞLMECİ TERCİH ETMİYORUM

NOT:DİGER PC BİLEŞENLERİ ELİMDE VAR HDD SDD MONİTÖR vs...

• RAM olarak Corsair Vengeance 8GB 3000MHz tercih edin, ileride 1 tane daha takıp 16GB 3000MHz RAM yaparsınız.

http://prntscr.com/hi2mu6
  • Neden intel'e hayır?
  • Yaptigim arastirmalra gore hem amd uzun omurlu hemde ryzen 3 islemcinin perfiemansi i5den daha yuksek i3 soylemiyorum bile
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    bu ram tek olarak satılmıyor malesef corsair en fazla 2666 mhz tek modül satılıyor.
  • Gskill RipjawsV 8GB 3000MHz alternatifi var.
  • serefkekec1 S kullanıcısına yanıt
    ryzen 3 aynı fiyatındaki i3 7100 ü bile geçemiyor neyden bahsediyorsun. pişman olacaksın

i3 7100 1050 ile cs go da 300 fps alırken ryzenla 150-200 dolaşacaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leadwell -- 5 Aralık 2017; 16:52:25 >
  • AMD Ryzen 3 1300X 3.5 Ghz 8 MB AM4
    MSI B350M Pro-VD Plus 3200Mhz(OC) AM4+ 
    Corsair 8GB Vengeance Lpx DDR4 2400mhz
    Zalman ZM-T1 Plus ATX Kasa/Siyah
    Inno3D GeForce GTX1050Ti Twin X2 4GB
    High Power ECO 400W

2300 tl yi 10-20 geçiyor. kasa ve power'ı önermem. power sesli çalışıyor.
  • Intel Core i5 7400 3.0 Ghz 6 MB 1151
    MSI H110M Pro-D 2133 Mhz 1151p mATX
    Corsair 8GB Vengeance Lpx DDR4 2400mhz
    Zalman ZM-T1 Plus ATX Kasa/Siyah
    Inno3D GeForce GTX1050Ti Twin X2 4GB
    High Power ECO 400W

bnu tercih ederdim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serefkekec1

Yaptigim arastirmalra gore hem amd uzun omurlu hemde ryzen 3 islemcinin perfiemansi i5den daha yuksek i3 soylemiyorum bile

daha ryzen yeni çıkmışken ryzen2'ler çıksın diye bekleniliyor =)
    intel olsun amd olsun uzun ömürlü olduğunu söylemek düşündürücü.
    yalnız şu var intelin 7 yıllık işlemcileri şuanda bile yeni ekran kartlarını darboğazsız sorunsuz kullandırabiliyor.

ben ucuz işlemci olacaksa amd diyorum athlon x4 840 + 860k + 950 gibi işlemciler...
    eğer 500+1000 tl bandına çıkacaksa intel diyorum.
  • AMD daha iyi diye onerdiler bende iyi oldugunu biliyorum youtubeden bakabilirsniz intel ve amd testlerine amd acik ara onde gibi duruyo isi professionallere birakiyorum
  • win11 kullanıcısına yanıt
    bilgim olmadığı için soruyorum i3 8100 almak istediğimizde neden uyumlu anakart fiyatlar 250 liralardan 600 lira ya fırlıyor ve bu konuda yeni nesil anakartlar çıkacak mı bilginiz varsa bende bi sistem toplamayı düşünüyorum aklımda 8100 almak var anakart bütçemi çok fazla aşırtıyor
  • bosunaokuma21karakter kullanıcısına yanıt
    serefkekec1 S kullanıcısına yanıt
    Ucuz anakartları (H310, B360 chipset) henüz çıkmadı. Yeni yıldan sonra çıkacak. Şuan için giriş seviyede alınabilecek ryzen 3 1200 + B350 anakart var.

Konu sahibine önerim A320M yerine "Asus B350M-K" veya "MSI B350M PRO VD plus" anakart alınız. Ryzen 3 1200'e hız aşırtma uygulayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 7 Aralık 2017; 1:20:02 >
  • leadwell L kullanıcısına yanıt
    Csgo derken? Eğer csgo'yu işlemci gücüne bakalıbilecek bir oyun olarak alacaksanız bir daha yorum yapmayın. 2004 çıkışlı bir oyun motorunun modifiyeli bir versiyonunu kullanıyor oyun. Optimizasyonun o su yok.
    Son senelerde çıkmış hiçbir oyunda ocli bir 1200ü yakalayamaz i3ler.

Biraz daha boş konuşacaksan:
    https://www.youtube.com/watch?v=yeCKpBPvcN8
  • kingocd kullanıcısına yanıt
    csgo'yu işlemci gücüne bakılamayacak bir oyun olarak görüyorsanız konuyu terk edin. oyun motoru ve optimizasyon konusunda haklısınız fakat csgo işlemciye oranla fps veren bir oyundur en çok tek çekirdek performansı daha sonra çekirdek sayısı önemlidir. tek çekirdek performansı bu kadar önemli olduğundan dolayıdır ki intel işlemciler csgo da daha fazla fps verirler.

csgo tabanlı bir sistemde kesinlikle i3 8100 daha performanslı olacaktır
  • serefkekec1 S kullanıcısına yanıt
    dostum ben senden daha çok istiyorum amd'nin intel'den daha iyi olmasını ancak şuan böyle bir şey söz konusu değil özellikle 8. nesil intel işlemcilerle ryzen serisinin önünü kesti intel

ryzen olarak alınası tek işlemci r5 1600 dür

aksi halde oyun için sistem topluyorsan intele yönelmelisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bosunaokuma21karakter

bilgim olmadığı için soruyorum i3 8100 almak istediğimizde neden uyumlu anakart fiyatlar 250 liralardan 600 lira ya fırlıyor ve bu konuda yeni nesil anakartlar çıkacak mı bilginiz varsa bende bi sistem toplamayı düşünüyorum aklımda 8100 almak var anakart bütçemi çok fazla aşırtıyor

henüz ucuz anakartları piyasaya çıkmadı.
  • ÜSTAT XEON kullanıcısına yanıt
    4ghz ocli bir ryzen tek çekirdekte bile önde, iki saniye bakabilirdiniz googledan. İntelin önde olmasının tek sebebi Ryzenın yeni bir mimari olması.
  • Ryzen 3 1200 stok soğutucuyla serin serin 3,9 Ghz'e OC edilir. O durumda da i5 7500 ile aynı seviyede bir işlemci. Anakartınızı B350M-K almanızı tavsiye ederim arada 50 TL oynamıyor ancak OC yaptığınızda ciddi bir performans kazanımı elde edeceksiniz. Burada "Intel daha iyi" diyen insanlar hala q9400 falan kullanıp fanboyluk yapma peşinde.
  • bende benzer bürçeyle g4600 lü sistem toplatıcam.galax 1050 2 gb çift fanlı ile msı 4 gb gtx460 tek fanlı ekran kartı aradında kaldım.napsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuk-34JD58 -- 7 Aralık 2017; 10:13:26 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.