Şimdi Ara

23 yaşındayım hayata yeni atılcam. Araba almak haram bana (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
4.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ışıklılımühendis20 I kullanıcısına yanıt

Hikayenin sonu iyi bir yere bağlanacak sanmıştım :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11 yıldır enayi gibi almadım , daha sonra diye diye. Ne kenara adam gibi para attık, nede krediye girdik. Şimdi tenekeye, çöpe göz gezdirir olduk.

• 24 yaşımda ilk arabamı aldım, 25 yaşımda ikincisini, bir sene sonra da üçüncüsünü aldım. ben araba aldığım zamanlarda bir sokakta 5-6 araba olurdu ancak. şimdi sokak sokak dolaşıyorum arabamı parkedecek yer bulamıyorum. 23 yaşında araba alamıyorsan ağlamana gerek yok. düşük gelirli insanlar bile artık araba alabiliyor, sen de alırsın. belki benim yaşımda değil, 30 yaşında falan alırsın.

• aserkang kullanıcısına yanıt
    Adamın sorunu 5 sene çalışmak değil anlasana. Hiçbir şey alamıyor adam ona yanıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

24 yaşımda ilk arabamı aldım, 25 yaşımda ikincisini, bir sene sonra da üçüncüsünü aldım. ben araba aldığım zamanlarda bir sokakta 5-6 araba olurdu ancak. şimdi sokak sokak dolaşıyorum arabamı parkedecek yer bulamıyorum. 23 yaşında araba alamıyorsan ağlamana gerek yok. düşük gelirli insanlar bile artık araba alabiliyor, sen de alırsın. belki benim yaşımda değil, 30 yaşında falan alırsın.

Reis o iş artık eskide kaldı. 1 2 sene önce araba alanların tuzu kuru tabi şuan. Tofaş bile 20 25 bin olmuş. Kendime fiesta alayım Birtane diyordum piyasası 35 40 arası birşeydi. Şimdi olmuş 80 bin ben nasıl alayım bu arabayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EMRE_RUSLAN -- 26 Ekim 2020; 10:18:28 >
  • Dün amerika'ya yatırımcı vizesi ile gidersem hemen lüks bir araba almayayım burdaki gibi ortamı tanımak amaçlı normal birşey alayım diye carmax sitesine girdim 15.000 e Bmw M3 17.000 Bmw M4 görünce bir gülümseme oluştu suratım'da

• size türkiye'de her gencin altında araba olabileceği hayaline iten şey neydi ki ?

20 sene önce her mahallede bir kaç araba vardı.

20 yılda ne olduda bu kadar rahat yaşamaya alıştı insanlar.

babana dedene sor bakalım ilk arabasını kaç yaşında almış?

• Partisinin 7. Olağan Kongresi için Malatya'da bulunan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın esnafla diyaloğu dikkat çekti. Servisçi olduğunu belirten vatandaş Erdoğan'a, "İşsiziz. Evimize ekmek götüremiyoruz" dedi. "Bu bana çok abartılı geldi" yanıtını veren Erdoğan, "Keyif çayı bu. Bu çayı iç" diyerek çay dağıttı.

• Yani arabayı boşver sen çay iç

• Çevrendeki akp ye oy verenlere sorabilirsin bunun hesabını. Ben soruyorum, kafalarını kuma görüyorlar. Bazıları da salakmışım diyor.

• Bu kadar kendini sıkıntıya sokma,bi keyif çayı iç bak dertlerinden nasıl kurtuluyorsun

• bu devirde bir gence ailesinden ev ya da araba felan kalmıyorsa sıfırdan bunları almak imkansız bana kimse hikaye anlatmasın, yeni mezun bir genç imkansız ama hadi ayda 5000tl maaşla başladı bu parayla nasıl bir ev alsın nasıl araba alsın dandik clioların başlangıç fiyatı olmuş 137 bin tl , ikinci el desen arabaya satıcıya güvenip de nasıl alıcaksın her türlü pislik dönüyor , çok zor artık herşey gençler için, bizim babalarımız son güzel dönemini yaşadı bu ülkenin yeni nesil için cehennem başladı burada

• atrix1212 kullanıcısına yanıt

bu neyin kafası arkadaş , 20 sene önceyle şimdiyi kıyaslamak niye , 20 sene önce dünya da farklıydı türkiye de farklıydı ayrıca 20 senede herşeyin çok çok daha iyi olması gerekirdi, o zaman 90lardaki hayat şartlarıyla da 1920ler türkiyesini kıyaslayalım , hayırdır akpli değilim ama cılardan mısın sen de ? araba dediğin telefon dediğin konsol dediğin bu devirde nedir yani artık herşeyin üretimi çok daha kolay çok daha fazla çok daha ucuz , bütün ülkenin kaymağı küçük bir azınlığa gidiyor durum bu işte , asena bile sizin kadar kıvrak değildi

ekleme yapıyım babam ilk arabasını benimle aynı yaşta almış hem de kendi çalışarak kendi parasıyla 2. el 2 yaşında renault spring benim gidip şimdi böyle iki yaşında bir renault alabilme ihtimalim var mı sence ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boomcu -- 26 Ekim 2020; 11:34:51 >
  • keşke 18 yıl önce 5 yaşındayken baba sen ne yaptın bize, diyebilseydin.

ya da sonraki yıllarda...

• quote:

Orijinalden alıntı: Boomcu

bu neyin kafası arkadaş , 20 sene önceyle şimdiyi kıyaslamak niye , 20 sene önce dünya da farklıydı türkiye de farklıydı ayrıca 20 senede herşeyin çok çok daha iyi olması gerekirdi, o zaman 90lardaki hayat şartlarıyla da 1920ler türkiyesini kıyaslayalım , hayırdır akpli değilim ama cılardan mısın sen de ? araba dediğin telefon dediğin konsol dediğin bu devirde nedir yani artık herşeyin üretimi çok daha kolay çok daha fazla çok daha ucuz , bütün ülkenin kaymağı küçük bir azınlığa gidiyor durum bu işte , asena bile sizin kadar kıvrak değildi

ekleme yapıyım babam ilk arabasını benimle aynı yaşta almış hem de kendi çalışarak kendi parasıyla 2. el 2 yaşında renault spring benim gidip şimdi böyle iki yaşında bir renault alabilme ihtimalim var mı sence ?

dünyadan hammadde alıp araba üreteceksin, yada ithal edeceksin.

peki dünya'ya ne satıp her 20 yaşında gence araba satın almayı düşünüyorsun ?

ülkede 20 milyon genç var herkes araba istiyor.

türkiye son 10 yıldır yaşadğı refahı borçla yaşadı.

şimdi soruma cevap ver.

sen dünyaya ne satıp araba üretmeyi veya satın almayı düşünüyorsun?

10.000 dolar x 20.000.000 genç var ülkede.

200 milyar dolar para çıkar hadi.

bir kıvırdım bir daha belini doğrultamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 26 Ekim 2020; 11:51:2 >

• sen darlanmissin al bi keyif çayı ic rahatlarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: EMRE_RUSLAN

Reis o iş artık eskide kaldı. 1 2 sene önce araba alanların tuzu kuru tabi şuan. Tofaş bile 20 25 bin olmuş. Kendime fiesta alayım Birtane diyordum piyasası 35 40 arası birşeydi. Şimdi olmuş 80 bin ben nasıl alayım bu arabayı

Alıntıları Göster

araba hiçbir zaman bizde ucuz olmadı. ben 90'lı yıllarda 24 yaşında araba alabiliyorsam, bu zamanda da herkes alabilir.

• Suçunuz bu ülkede doğmak değil suçunuz Arap olmamak. Selametle.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.