Şimdi Ara

23' PHILIPS IPS LED MONİTÖR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
2.884
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TEKNOSA DA FİYATI UYGUN GİBİ GELDİ BANA.
    DEĞERLENDİRMEK İSTEYEN OLURSA DİYE,

23' PHILIPS IPS LED MONİTÖR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkandere -- 26 Şubat 2014; 8:15:58 >

• Mobil kullanicilari da dusunun biraz fiyati yaziyla yaziniz konuya ayrica link vermeniz de gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renkleri çok soluk duruyor yanındakilere göre

düzenleme : sözlük resmen kasap gibi biçmiş mesajı. düzelttim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MCErgun -- 26 Şubat 2014; 8:51:13 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR,
    FİYATI 489 TL.
    EKRAN SOLUKLUĞU İSE BEKLEME/GÜÇ TASARRUF SENSÖRÜ DEVREYE GİRDİĞİ ANDA RESİMLEMİŞİM.
  • çok para
  • IPS ini yiyim..... kim monitöre yandan bakar ya....hani tv olarak kullanılacaksa bir nebze olsun "eh tamam" derimde
    pc de kullanılacaksa gerek yok....... hem ms den çalıyor hem cepten, şu an için kıytırık bir çözüm (olması gereken çözüm bu değil)

pc başındada 2-3 kiş düşenemiyorum benim pcm benin pcmdir en fazla bir arkadaş gelir beraber bakarız ekrana.......

naçizane tavsiyem: büyük ekran alın 27" gibi 3 kişide olsa karşıdan bakabiliyor. ekran büyük olunca genelde karşısında kalıyorsunuz
    yandan bakacak bir durum yok yani.. :)))
    fiyatı çok fazla ,,,,, normal bir 27" alın yeter bence hem film izlemek şahane oluyor. hem de yazı falan okumak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VLCplayer -- 24 Şubat 2014; 21:44:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamergungor2006

IPS ini yiyim..... kim monitöre yandan bakar ya....hani tv olarak kullanılacaksa bir nebze olsun "eh tamam" derimde
    pc de kullanılacaksa gerek yok....... hem ms den çalıyor hem cepten, şu an için kıytırık bir çözüm (olması gereken çözüm bu değil)

pc başındada 2-3 kiş düşemiyorum benim pcm benin pcmdir en fazla arkadaş gelir beraber bakarız ekrana.......

naçizane tavsiyem: büyük ekran alın 27" gibi 3 kişide olsa karşıdan bakabiliyor. ekran büyük olunca genelde karşısında kalıyorsunuz
    yandan bakacak bir durum yok yani.. :)))
    fiyatı çok fazla ,,,,, normal bir 27" alın yeter bence hem film izlemek şahane oluyor. hem de yazı falan okumak

kesinlikle katılıyorum 27'' olayına..vatanda %30 zamanı 600 lira civarına alınabiliyor philips 27'' monitör.

• Televizyon alırsın o paraya 32"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • IPS monıtörler renk,kontrast ve keskinlik konusunda çok iyidir. Tepki süreleri de artık diğer panelleri yakalamış durumda.
  • Bende tercihimi ips ten yana yaptım, önceden aradaki farkı bilmiyordum, ama mediamarkt ta hepsine aynı görüntüde yanyana bakınca diğer düz ledlere yani TN panellere birdaha dönüp bakmadım.

Bu saatten sonra hala TN panel alanların aklına şaşarım.
  • IPS Panel tartışmasını neden yaparsınız anlamıyorum?
    aradaki farkı görmemek demek, beklentilerinizin ne kadar düşük olduğunu gösteriyor demektir.
    her panelin kullanıcı kitlesi farklı olabilir, fakat özellikle, full hd filmlerin çağına girdiğimiz şu dönemde, bir de ULTRA HD dönemi başladı ki ! bu da çoktan aldı başını gidiyor.
    Adamlar, 4k panellerle gerçeklik üzerine görüntü şakaları yaparken , biz LCD/ips panel tartışması yapıyoruz.
    üzüldüm.
    sağlıcakla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkandere

IPS Panel tartışmasını neden yaparsınız anlamıyorum?
    aradaki farkı görmemek demek, beklentilerinizin ne kadar düşük olduğunu gösteriyor demektir.
    her panelin kullanıcı kitlesi farklı olabilir, fakat özellikle, full hd filmlerin çağına girdiğimiz şu dönemde, bir de ULTRA HD dönemi başladı ki ! bu da çoktan aldı başını gidiyor.
    Adamlar, 4k panellerle gerçeklik üzerine görüntü şakaları yaparken , biz LCD/ips panel tartışması yapıyoruz.
    üzüldüm.
    sağlıcakla,

yani orası öylede fiyatlar düşeceğine gitgide artıyor. ben 2 sene önce benq 22" monitörü 180 tl ye almışken şimdi ortalama fiyatlar 400-500 tl civarına fırladı olayı sadece dolar ile açıklamak pek mümkün değil.

• Hp 23xi hediye çekimde vardı 320 ye almıştım. 400 420 piyasası idi haziranda. Şuan 500 lira olmuş. Kurla ucurdular monitörleri. Arkadaşın dediği dell daha iyi bir tercih olur fiyat olarak.Ürünü araştırmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Hp 23xi hediye çekimde vardı 320 ye almıştım. 400 420 piyasası idi haziranda. Şuan 500 lira olmuş. Kurla ucurdular monitörleri. Arkadaşın dediği dell daha iyi bir tercih olur fiyat olarak.Ürünü araştırmak lazım.

Fiyat çok uygunsa 7 ms nasıldır. Acaba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selmand kullanıcısına yanıt
    Bende 23xi var on numara beş yıldız. 7ms olayının bir sıkıntısını yaşamadım. yorumlarında da vardı ben alırken. Oyun oynayan film izleyen surf yapan biriyim o monitörle çok memnunum.

Dell in bu modelinide araştırmak lazım.
  • AOC 23 I2369V LED IPS Monitör 6ms Gümüş ............ peşin 393 tl ........

http://forum.donanimhaber.com/m_88507342/tm.htm
  • Konuyla alakası yok belki ama şunu sormak istiyorum cd/m2 ,kontrast oranı yüksek ve renkleri şahane gösteren bir monitör çıktımı? Marketlerde dolaştığımda monitörlerin genelde çöp olduğunu görüyorum.
  • marketlerde çöp görünür çünkü orda doğru dürüst ayar yapmadan çalıştırırlar, belkide kendilerine göre ayarlarlar ve senin hoşuna gitmeyebilir

renkli seven var sevmeyen var, parlak seven var sevmeyen var, kontrastı maximum seven var sevmeyen var....da var

en doğru fikre evde izlerken varırsınız kendinize göre ayarlayıp anlarsınız

hani bir laf vardır "çayırda at düğünde kız beğenilmez diye" o misal gerçeği evde farketmek daha kolaydır.
  • Doğru,ayar yapmadan reyona koyuyorlar.Benim merak ettiğim kendi laptop panelimdeki renk canlılığı diğer monitörlerde yok.Panel için renk ayarı yapmama gerek olmadı hiç ezelden beri şahane gösterir (Panel üreticisi AUO).Ama aldığım led tv de aynı görüntüyü yakalamak için saatlerce kırmızı azalt mavi artır serin sıcak vs cebelleşmek gerekiyor.Aynı durum başka laptop ekranlarındada gözlemledim kırmızı kırmızı gibi değil mavi mavi değil iilaki ekran kartından ayar çekmek gerekiyor.Bu yüzden markettekilere çöp diyorum ama dikkat monitör sınıfı için bu geçerli tv leri saymıyorum onlar zaten özürlü.Monitörler ayar çekmedende en güzel görüntüyü vermesi lazım.Vermiyor ise geçikme dışında tv lerden bi farkları kalmıyo ozaman.Bu iş zevkler ve renkler olayı değil beyazı beyaz kırmızıyı kırmızı maviyi mavi göstermeli renkliden kasıt pastel boya değil azlığı veya çokluğu değil.Monitörün renk üretimini doğru yapamaması.Yapılsa iyi yapılırda son zamanlarda kalite değilde pazarlamayı ön planda tutan üreticiler uyduruk panelleri millete kakalıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.