Şimdi Ara

#10 EYLÜL 2021# W11 EKLENDİ 700mb Ram Kullanan W8.1, 3GB Yer Kaplayan Windows 10# (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
103
Favori
83.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlgili ayarlari yazar mısınız veya link atar mısınız ?
    Ram, işlemci, hafiza kullanimi hepsini düşürmem gerek benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 2 Ekim 2019; 0:33:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    Daha önce Rus sitesinde paylaştığın sürüm farklı bir derleme olması lazım.
  • Evet öyle görünüyor, 2.sayfada bir arkadaş paylaşmış, ben de konudakilerden bir tanesi zannettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @cohannan ile birlikte güvenilir olanları paylaşmaya dikkat ediyoruz.
    Orjinal iso'ların paylaşıldığı yerden. Daha fazla alana kaydedilmiş bu tarzlarda güven problemi olabilir. Dikkat edelim.
  • İlginiz için teşekkür ederim.

• xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 20 Mayıs 2020; 10:28:43 >
  • Sıkıştırma işlemi yaptıktan sonra bilgisayarım uyku modundan uyanmamaya başladı. Bununla bir bağlantısı var mı? Komutu geri mi almalıyım?
  • Hocam pm’den indirme linki paylaşabilir misiniz?

Bir de kurulum sonrası neler yapmamızı önerirsiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam saygılar,
    Wyse 7010 Thin Client_Z90D7 isimli bir mini kasamız var, üzerinde 4gb ram , AMD G-T56N 1.6Ghz işlemci ve 4gb SSD Flash Belleği var, disk boyutunu değiştirmeden bunun üzerine Win10 kurabilme şansım var mı ?
  • colacierman kullanıcısına yanıt
    nasıl sürüm kullanıyor musunuz,torrent dışında hiçbir yerde bulamadım bu sürümü..
  • MPB PURE Edition x64 UEFI (1.29 GB)

Bu sürümü nereden indirebiliriz ?
  • 1903 Slim (Nicky-Dark Wolf) sürümünü arkadaşın notebook'una kurdum ve 1 haftadır kullanıyor. Daha önce de belirttiğim gibi Driver, Yazıcı ekleme Wifi vs. sorunsuz çalışıyor. Kurulum ve sonrasında da herhangi bir hata mesajı, kapanma, donma vs. de olmadı. Türkçe dili ekledim. Hatta 1-2 adet güncelleme de gelmişti, sorunsuz onları da tamamladı.

Sadece günlük basit işlerde (office apps, web, müzik, film) kullandığı bir makine ve şu ana kadar bir sorun olmadı. Yine de hatırlatmakta yarar var. Modlanırken çıkarılan alttaki uygulamalardan hiçbirisi tekrar eklenmedi.

Çıkarılanlar -->(Microsoft Edge, Microsoft Store, Xbox, OneDrive, Cortana, Defender, Holographic, PPIProjection, BitLocker, Face Recognition, WinRE and recovery disk, The WinSxS \ Backup folder is cleared, Telemetrie, Hibernation, Smartscreen, All Apps windows lock screen)
  • colacierman kullanıcısına yanıt
    Sadece çıkarılan bunlarsa yeterli benim için ancak torrentten başka indirme linki bulamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bu modlu sürüm gerçekten %100 temiz mi ve elimizdeki OEM Win10 hazır key'leri (örn Pro) kullanılabiliyor mu bunda?

Bir de normal MSDN sürüme nazaran bu kadar büyük bir Ram ve depolama kullanımı farkı sadece Defender vs. gibi üç beş program kırpılarak olmaz. Sıralı tam liste gibi birşey var mı nelerin kaldırıldığı hakkında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 4 Ekim 2019; 15:38:3 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Tam sıralı liste romları google'da arattığınızda çıkan sayfada mevcut. Lite Windows 7 de ekledim listeye karşılaştırma yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Tam sıralı liste romları google'da arattığınızda çıkan sayfada mevcut. Lite Windows 7 de ekledim listeye karşılaştırma yapabilirsiniz.
    Çok teşekkür ederim. Bende Windows 7 arıyordum bu tür Lite sürüm. Yalnız dikkatimi çeken birşey var. Sizin ilk mesaja koyduğunuz Windows 7 Lite ekran görüntüsünde "aktivasyon yapılmadı, 30 gün süre var" yazıyor İngilizce. Lakin buradaki linkte bakınca "preactivated" yazıyor. Hangisi doğru? Kurulum sonrası 30 gün sonra aktivasyon için ne yapmamız gerekiyor veya gerekecek mi bu ISO'da?

https://www.teamos-hkrg.com/index.php?threads/windows-7-super-lite-edition-april-2019-x64.78341/

Bir de sanırım update almıyormuş bu sürüm.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 14 Ekim 2019; 21:30:4 >

• O cpu ile kullansa ne yazar ki

• cagrxx kullanıcısına yanıt
    Xp gider o sisteme

• Ne yapılırsa yapılsın bu sistem çöp olacak her zaman. Windows vista çekirdeğinin yamalı bohça halini windows 10 olarak kullanıyoruz. Windows vista kısmen yeni bir sistemdi fakat yinede xp çekirdeğinden tamamen vazgeçilmedi.

Bu saatten sonra sıfırdan yeni ve gelişmiş bir arayüze, dosya sistemine sahip bir sistem çıkmaz. Çorbaya çevirdiler. Bu da hataların güvenlik sorunlarının sürekli yamalanacağı ve sistemin eninde sonunda şişeceği sapıtacağı anlamına gelir. Mağaza saçmalığına falan hiç girmiyorum.

Gelecekte windos linux çekirdeğine geçecek diye düşünüyorum. O zamana kadar bu çöp sisteme ne yaparsanız yapın bir noktadan sonra patlayacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.