Şimdi Ara

225 liraya Arctic Freezer 34 DUO (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hayırlı olsun hocam.

2. el ilanları nereden görebilirim işlemci soğutucuları ile ilgili ?

Arctic Duo 34 bakıyorum ancak fiyatlar uçmuş.. 500 TL şu anda her yerde. Mecburen daha uygun bir şey almak zorunda kalacağım.
  • emre0987 E kullanıcısına yanıt
    Forumda 2. El satış bölümünden bakabilirsiniz.

Aynı fiyata Dark Freezer x126 var teknobiyotikte. O soğutucu da fena değil gibi, ben ikisi arasında kalmıştım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: corsairms

https://www.teknobiyotik.com/donanim/overclock/islemci-sogutucu/dark-freezer-x124-12cm-kirmizi-led-li-intel-lga-775-115x-1366-2011-2066-amd-am2-am3-am4-fm1-fm2-4pin-pwm-fanli-5x-isi-borusu-direkt-kontak-islemci-sogutucu-dkccx124r.html

AMD İŞLEMCİLERİN ISINMA SORUNUNA ÇÖZÜM İÇİN T6 CPU FAN 229,50 TL yerine 179,90 TL
    https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/amd-islemcilerin-isinma-sorununa-cozum-icin-t6-cpu-fan-P389580302

Bu iki model arasında hangisini önerirsiniz
    Hocam bende araştırma içerisindeyim.

Arctic Freezer 34 duo alacaktım yalnız bu saçma sapan fiyat politikaları yüzünden vazgeçtim. 2 ay da yüzde yüz bir artış yapacak yorum yok. 350 liraya kadar verecektim ama artık vermem.
    Bu t6 çift fanlı ürüne takmıştım bir ara. Çift fan altı bakır boru avantaj ama malzeme kalitesinin kötü olduğunu okudum 1-2 yerde. Montajı dikkatli şekilde yapmanız gerekiyor. Çünkü amd için aparat yok. Anakart üzerinden çıkan siyah plastiklere oturtuluyor.

Freezer x124 ile malzeme kalitesi olarak iyi ama tek fan. Tabi performanslı bir soğutucu yine. Nette çok sayıda karşılaştırma videoları var.

• vc1903 kullanıcısına yanıt
    3600 1.1w 4.2 de çalıştırıyorum boşta 30 35 derecelerde bi ara stress test yaptım 60 61 dereceyi geçmedi prime95 denemedim cpuz stress testi yapmıştım sogutucu fiyatına göre çok iyi ben cok memunum ve içinden çıkan macunu sürdüm daha kaliteli bir macun ile çok daha iyi sonuçlar alınır
    T6 MODELİNİ KULLANIYORUM
  • quote:

3600 1.1w 4.2 de çalıştırıyorum boşta 30 35 derecelerde bi ara stress test yaptım 60 61 dereceyi geçmedi prime95 denemedim cpuz stress testi yapmıştım sogutucu fiyatına göre çok iyi ben cok memunum ve içinden çıkan macunu sürdüm daha kaliteli bir macun ile çok daha iyi sonuçlar alınır
    T6 MODELİNİ KULLANIYORUM
    Ha geçen sizinle farklı bir konuda yazışmıştık. Bugün sipariş ettim demiştiniz.

Nasıl hocam malzeme kalitesi. Montaj tırnak olayı nasıl. Bazıları demiş ki sanki düşecek gibi (:

Ve de ledleri nasıl hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vc1903 -- 9 Mayıs 2020; 1:7:7 >
  • vc1903 kullanıcısına yanıt
    Aynen doğru.

Ben öyle düşecek vs gibi birşey gözlemlemedim anakartın üstündeki tırnaklara takılıyor hafifte takarken kastırmak lazım zaten.

Çok rahat götürecek bir sogutucu benim görüşüm. tabi sıcaklıklar genel olarak kasa durumunada baglı ön taraf ızgaralı bir kasa kullanıyorum ben dark sentinel pro kapalı kasalarda hava akışı nasıl iyimidir bilemem.

Fanlar dandik diyebiliriz ileride güzel bir fan alıp takabilirim.

Fiyatına göre çok mükemmel bir ürün hele şu dolar kurunda herşey ateş pahası olmuşken.
    ramlerim corsair lpx anakart b450 s2h ramleri kapatmıyor özellikkle bu öenmliydi benim için

dark x124 sanki kapatıyor gibiydi birkaç video izledim tek slotu kapatıyor gibiydi
  • quote:

Aynen doğru.

Ben öyle düşecek vs gibi birşey gözlemlemedim anakartın üstündeki tırnaklara takılıyor hafifte takarken kastırmak lazım zaten.

Çok rahat götürecek bir sogutucu benim görüşüm. tabi sıcaklıklar genel olarak kasa durumunada baglı ön taraf ızgaralı bir kasa kullanıyorum ben dark sentinel pro kapalı kasalarda hava akışı nasıl iyimidir bilemem.

Fanlar dandik diyebiliriz ileride güzel bir fan alıp takabilirim.

Fiyatına göre çok mükemmel bir ürün hele şu dolar kurunda herşey ateş pahası olmuşken.
    ramlerim corsair lpx anakart b450 s2h ramleri kapatmıyor özellikkle bu öenmliydi benim için

dark x124 sanki kapatıyor gibiydi birkaç video izledim tek slotu kapatıyor gibiydi
    Teşekkür ederim bilgiler için hocam.
    Her şey katlanmış dediğiniz gibi. Ben biraz daha bekleyeyim duo 34'ü pusuda.

• Güzel bilgiler içeriyor.
    Ben de bu modelden aldım geçtiğimiz gün 220 TLye.
    Özellikle esports duonun fiyatları an itibariyle 500 tlye ulaşmış aşırı saçma ve mantıksız fiyatlar.
    Bahsedilen fan bu siteden 220tlye alınabilmekte benim ürün de kargoda. https://www.webdenal.com/arctic-freezer-34-150w-intel-amd-cpu-sogutucu_998695.html
    duo esports 400-500 tl iken bu ürün 220 TL. yarı fiyatına, 4-5 derece performans farkına değmez.
    ki arcticin kendi sitesine göre performans farkı sadece 1.2 (1 nokta 2) Derece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Güzel bilgiler içeriyor.
    Ben de bu modelden aldım geçtiğimiz gün 220 TLye.
    Özellikle esports duonun fiyatları an itibariyle 500 tlye ulaşmış aşırı saçma ve mantıksız fiyatlar.
    Bahsedilen fan bu siteden 220tlye alınabilmekte benim ürün de kargoda. https://www.webdenal.com/arctic-freezer-34-150w-intel-amd-cpu-sogutucu_998695.html
    duo esports 400-500 tl iken bu ürün 220 TL. yarı fiyatına, 4-5 derece performans farkına değmez.
    ki arcticin kendi sitesine göre performans farkı sadece 1.2 (1 nokta 2) Derece.
    Hayırlı olsun. Öndekinin aynısından ek fan alıp (20-25 tl civarıydı) arkasına takarsanız daha performanslı ve sessiz çalışır.

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. dostum kasamda cpu soğutucu dışında 6 tane fan var. 3 ön 2 üst 1 de arka egzozda. almama gerek var mı acaba? kasamın önü de full mesh ızgaralı yapıda. bir de fanın modeli neydi biliyor musun
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

teşekkür ederim. dostum kasamda cpu soğutucu dışında 6 tane fan var. 3 ön 2 üst 1 de arka egzozda. almama gerek var mı acaba? kasamın önü de full mesh ızgaralı yapıda. bir de fanın modeli neydi biliyor musun
    Çok gerekli mi, değil. Ama sessizlik ve ön fanın ömrü açısından yararı olur. Ürün aşağıdaki.
    https://www.bilisimport.com.tr/urun/arctic-p12-120mm-kasa-fani?tag=donanimtr01-21&amp;ie=UTF8&amp;language=tr_TR

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim anakartım msi b450 tomahawk max ve r5 3600de kullanacağım. Sen üründen halen memnun musun?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben 1800X'imi soğutmak için 2 fanlı Freezer 34 kullanıyorum, Thermal Coating benim kanımca pazarlama stratejisinden öte bir şey değil, olsaydı sunucu pazarında elli kere kullanılırdı ve 75 liradan çok daha fazla fiyat farkı olurdu. Ayrıca benim gözümde siyah olanı beyaz fanlar ile çok daha estetik duruyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Evet. Daha stres testi hariç seslerini duymadı. Öyle söyleyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.